Forum

Komentarze użytkownika "evita8b"

Komentarze użytkownika: evita8b

evita8b / 2010-10-12 22:30
Troche to wszystko skomplikowane ale rozumiem. Nie chcemy za mamy zycia pozbawiac ja prawa do wlasnosci .
Czy nie moglibysmy ,wszystkie dzieci a jest na 4 zrzec sie swojej czesci po tacie na rzecz mamy ? Tylko czy to mozna zrobic notarialnie czy sadownie?
A dopiero mama zrobila notarialnie darowizne na nas czworo z zaznaczeniem do wykonania po jej po smierci.
evita8b / 2010-10-12 00:39
Jest napisane ogolnie , ze po ich smierci .Nie ma czy jednoczesnie czy nie.Pewnie oboje z nich bylo przekonane ,ze obojetnie ,ktore pierwsze umrze to calosc nalezy sie malzonkowi

NIERUCHOMOSC - SPADEK.

evita8b / 2010-10-07 14:28
Moi rodzice wykupili mieszkanie na wlasnosc. Sporzadzili testament ,ze w razie ich smierci mieszkanie przechodzi w rownej czesci na wszystkie dzieci. 2 lata temu niespodziewanie zmarl moj tata . Moja mama nic nie zmieniala prawnie w sprawie lokalu od smierci mojego taty.
Prosze o porade co mama ma zrobic ? Jakich czynnosci prawnych dokonac aby mieszkanie stalo sie jej wlasnoscia . A nastepnie zrobic nowy testament albo dokonac darowizny na wszystkie dzieci.
Co bedzie najmniej klopotliwe dla mojej mamy a pozniej w razie smierci mojej mamy dla nas spadkobiercow.

DAROWIZNA CZY TESTAMENT.

evita8b / 2010-09-14 04:27
Moja mama po swojej smierci chce mi zostawic mieszkanie wlasnosciowe. Jestem jedynym dzieckiem , mialem siostre ale zmarla rok temu .Po siostrze zostalo dwoje pelnoletnich dzieci.
Co dla mnie bedzie korzystniejsze darowizna czy spadek.?
Zaznaczam ,ze mieszkam w USA nie jestem zameldowany w tym mieszkaniu a chcialbym po smierci mamy je szybko sprzedac.
Czy jesli bedzie darowizna to czy musze byc obecny przy przepisywaniu mieszkania?.

Najnowsze wpisy