Forum

Komentarze użytkownika "ewelina232"

Komentarze użytkownika: ewelina232

Re: Zawieszenie działalności gospodarczej a użyczanie maszyn spółce

ewelina232 / 2015-07-01 17:42
A zaznaczenie w CEIDG punktu że działa się tylko w formie spółki cywilnej nie jest jednoznaczne z zawieszeniem jednoosobowej? Czy może od razu z jej likwidacją?

Zawieszenie działalności gospodarczej a użyczanie maszyn spółce

ewelina232 / 2015-06-28 17:29
Mam jednoosobową działalność gospodarczą i jestem wspólnikiem spółki cywilnej. Jestem Vatowcem i spółka też. Użyczam spółce maszyny, które zakupiłam w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. Chce działać tylko w formie spółki, dlatego jednoosobową chcę zawiesić. Czy mogę wtedy nadal użyczać maszyny spółce, mając zawieszoną jednoosobową działalność?
Czy lepiej by było gdybym maszyny i towar wniosła aportem do spółki?

Użyczenie a podatek VAT

ewelina232 / 2015-06-28 17:22
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i jestem wspólnikiem spółki cywilnej(ten samy profil działalności co w JDG). Jestem Vatowcem i spółka też. Chce spółce użyczyć bezpłatnie maszyny, które kupiłam w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, za które dostałam zwrot VAT. Czy w związku z tym muszę zapłacić podatek VAT za użyczenie? Jeśli tak to od jakiej kwoty? (Maszyny były amortyzowane jako odpis jednorazowy w miesiącu zakupu.)

JDG i spółka cywilna - ta sama działalność

ewelina232 / 2015-06-08 22:16
Witam,
od października 2014 prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą związaną z nadrukami na półprodukty. Chcę założyć ze wspólnikiem spółkę cywilną o tym samym profilu działalności. Czy w związku z tym będę musiała opłacać dwa razy składkę zdrowotną do ZUS? Jeśli tak, to czy mogę zawiesić/zlikwidować działalność jednoosobową i działać tylko w formie spółki cywilnej? Wtedy będę opłacać tylko raz składki ZUS?

Najnowsze wpisy