Forum

Komentarze użytkownika "fahofiec"

Komentarze użytkownika: fahofiec

fahofiec / 2007-09-05 16:17
Analiza techniczna bierze pod uwagę tylko skutki, a nie przyczyny ruchu cen. Nie służy więc do tłumaczenia wzrostów czy spadków.
fahofiec / 2007-08-01 18:32
Akcje takich dużych korporacji są zbyt stabilne, by umożliwić wysoką stopę zwrotu, więc może się okazać, że nawet mimo wzrostu cen tych papierów możemy nic nie zarobić, a nawet stracić ze względu nna spadek wartości dolara, a to jest moim zdaniem nieuchronne, nic nie wskazuje na większy wzrost ceny amerykańskiej waluty w najbliższym czasie. Osobiście wątpię czy dolar w ogole kiedykolwiek urośnie - amerykańska gospodarka rozwija się coraz wolniej, a większość analityków zgodnie przewiduje jej kryzys.

Jaki to skrypt forum?

fahofiec / 2007-07-31 18:16
Witam,
chciałbym wiedzieć o jaki skrypt oparte jest niniejsze forum. Jeżeli jest to aplikacja autorska, to może znacie jakieś inne podobne, ogólnodostępne rozwiązania?

Nietypowe techniki analityczne

fahofiec / 2007-07-31 17:51
Witam,
poszukuję informacji na temat mało znanych, egzotycznych technik analitycznych, takich jak np. WYKRESY KAGI, WACHLARZ GANNA czy "KALENDARZ SPIRALNY" CAROLANA. Znacie jakieś inne tego typu techniki?
fahofiec / 2007-07-23 08:37
Było już wiele podobnych tematów. Na samym początku musisz założyć konto w biurze maklerskim (przed tym poświęć kilka chwil na zapoznanie się z ofertą poszczególnych biur i opiniami na ich temat). Potem oczywiście wystarczy przelać pieniądze na nowootwarty rachunek i już można kupowac akcje. ;) Ale zanim to zorbisz poczytaj trochę artykułów czy książek na temat inwestowania na giełdzie (polecam np. ebook "GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce" Marcina Krzywdy, dostepny na stronie ZloteMysli.pl), potem warto wykuć na pamięc np. informacje zawarte na tej stronie: http://www.wdsoftware.com/pl/encyklopedia-at/ i można zaczynać. :)

Hormonogram sesji na GPW

fahofiec / 2007-07-20 20:23
Witam!
Mam, wydawać by się mogło, banalne pytanie, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Jak wygląda hormonogram sesji na warszawskiej giełdzie (chodzi mi o godziny notowań ciągłych, fazy przed otwarciem itd.). Z tego co zdążyłem zauważyć notowania odbywają się tylko w dni robocze od poniedziałku do piątku?

Co to znaczy "przeważaj" i "niedoważaj"?

fahofiec / 2007-07-20 20:14
Witam,
na wstępie przepraszam za lamerskie pytanie, ale w niektórych rekomendacjach giełdowych, obok nazwy spółki, napisane jest "przeważaj" bądź "niedoważaj". Czy ktoś mógłby wyjaśnić, co to znaczy?

Najnowsze wpisy