Forum

Komentarze użytkownika "fiolek66"

Komentarze użytkownika: fiolek66

Re: Wyższe wymagania dla pracowników sądów i prokuratury

fiolek66 / 2010-11-09 22:10
Jestem pracownikiem SR od 11 lat, na stanowisku starszego sekretarza od 4. Moje zasadnicze wynagrodzenie wynosi 2261 zł brutto. Nie uważam, żeby to były kokosy, bo nawet w moim wydziale, z niższym wykształceniem a więc niepełnym średnim zarabiają więcej. Dzieje się tak dlatego, że stawki przy przyjęciu do pracy ustalane są według stopnia znajomości i koneksji w sądzie... Nawet podniesienie wykształcenia nie daje nam żadnych gwarancji, ze będziemy zarabiać więcej. Zmuszanie do nauki w wieku (44 lata u mnie) jest tylko nabijaniem budżetu uczelniom. My i tak będziemy pracować na tym samym stanowisku, będziemy służyć tak samo wykształconym orzekającym, którzy przy lada okazji będą nas poniżać, tak jak to robią do tej pory. Tylko, ze potem będzie bolało bardziej.
Ta ustawa godzi w naszą godność osobistą i jest niezgodna z Konstytucją RP!! Może znajdzie się trochę odważnych ludzi i zacznie działać a nie tylko biadolić i biernie się poddawać?? Uważam, że ta sprawa nadaje się do skierowania do rzecznika praw obywatelskich. Niech zbada, czy na stanowisku, które nie jest samodzielne i gdzie wykonuje się tylko zarządzenia, potrzeba aż wyższego wykształcenia? Może zdenerwuje Was fakt ile zarabiają referendarze sądowi, ludzie którzy oblali egzaminy sędziowskie przeważnie - 6 tysięcy zasadnicza, starszy referendarz - 6500 zł. W 2005 roku, w ustawie którą obalono, to sekretarze mieli mieć takie stanowisko, ale nie było pieniędzy na dokończenie ustawy, łatwiej było obalić i stworzyć ciepłe posadki dla innych. Nam nic się nie należy przy awansie na starszego sekretarza np - bo nie ma pieniędzy a referendarz dostaje 500 zł podwyżki i awans po 5 latach pracy na tym stanowisku. Dla niego jest. Na razie tyle. Macie coś do dodania?

Najnowsze wpisy