Forum

Komentarze użytkownika "GabaMT"

Komentarze użytkownika: GabaMT

Re: jak sprzedać pomysł na biznes?

GabaMT / 2014-09-07 09:03
Witam ponownie...owszem wątek trochę po omacku, ale doprawdy nie chciałabym zdradzać szczegółów. Generalnie jestem chodzącym bankiem pomysłów i do tej pory działałam głównie na rzecz innych, a teraz chciałabym zdziałać coś dla siebie. Zasadnicze pytanie to jak odsprzedać pomysł- np. siłowni na innowacyjne zajęcia, lub dużej spółdzielni mleczarskiej pomysł na ciekawą linię produktów nabiałowych wraz z nazwą...czy z wolnej ręki mogę sprzedawać takie innowacyjne pomysły na zasadzie umowy o dzieło z zachowaniem praw autorskich... ?

Re: jak sprzedać pomysł na biznes?

GabaMT / 2014-08-27 15:44
więc jak zapewnić sobie prawa autorskie do tego, zwłaszcza jako osoba fizyczna? tak jak napisano w pierwszym poście..? rozumie, że nawet wstępną rozmowę z potencjalnym "klientem" muszę jakoś zastrzec, bo jaką mam gwarancję, że ktoś nie wykorzysta mojego pomysłu...

Re: jak sprzedać pomysł na biznes?

GabaMT / 2014-08-27 10:49
w sensie formalnym również...wiem, że aby zdobyć patent muszę być podmiotem gospodarczym...to już rodzi problem bo mój pomysł na biznes tak na prawde zawiera się w krzykliwej i świetnej nazwie,którą chciałabym jakiemuś "potentantowi" np. sprzedać, udostępnić...pomysł jest genialny, aczkolwiek chciałabym zachować do niego prawa autorskie ( i tu pytanie czy aby je zdobyć jedyną drogą jest patent? ) Dziękuję za pomoc...

jak sprzedać pomysł na biznes?

GabaMT / 2014-08-26 23:54
Witam,
Obecnie nie prowadzę działalności gospodarczej, ale mam pewien pomysł, który chciałabym opatentować i "odsprzedać" do realizacji. Czy ktoś może pokierować mnie jakie kroki należy podjąć i jak wygląda procedura w tej kwestii...

Najnowsze wpisy