Forum

Komentarze użytkownika "Gabriel S"

Komentarze użytkownika: Gabriel S

Re: PRONOX

Gabriel S / 2010-03-22 14:22 / Bywalec forum
2010-03-16 12:23:16 | 83.10.65.* | ementaler
30 lat pozniej....
Pronox - 0,2 zł
średni volumen - 16 akcji

Wiem10 :
Ooo, cos sie szykuje! Od jutra lecimy na 20 zł.

Hohlik:
Ja sie nie przejmuje, dla mnie to dlugotrwala inwestycja, poza tym mam tylko 3 akcje
wiec sie nie stresuje tak bardzo. Zreszta niedlugo chyba sprzedam jedna zeby uwolnic
gotówke

Wiem10:
Hohlik nie mow ze sprzedasz bo jestes naganiaczem i chcesz zeby byly spadki. Przeciez
niedlugo jedziemy na 20 zl, tylko leszcze nie kupuja!!! Kto madry juz dawno kupil

co jak co, ale trzeba przyznac ze ementaler ma poczucie humoru :)

Re: PRONOX

Gabriel S / 2010-03-12 19:22 / Bywalec forum
Witam forumowiczow, widze ze nie wiele zmienia sie tutaj od dluzszego czasu. Chociaz liczba akcjonariuszy sie wykrusza.
Przyznam sie Wam ze ten pronox nie daje mi spokoju. Dochodzimy do momentu gdzie moga pojawic sie spekulacyjne wzrosty, lub drastyczne spadki. Troche kusi kupic maly pakiet i czekac co sie wydazy, bo przewidziec sie tego nie da. W dlugim terminie owszem - i moim zdaniem bedzie to cena nizsza od obecnej. Jednak mozliwe jest ze po drodze bedziemy mieli akcje jak ta z jesieni ( przypomne - 100% w 3 dni ).

Widac ze centrozap i pronox sa juz mocno polaczone. Centrozap inwestuje w ruch chorzow, ktorego glownym udzialowcem jest jeden z zalozycieli pronoxa. Mowi sie o innych wspolnych inwestycjach... jest jednak pytanie, czy to przyniesie zyski akcjonariuszom. Niestety nie uwazam aby centrozap czy pronox byl spolka dbajaco i interes akcjonariatu. Jednak jak juz wpominalem - spekulacyjnie mozna sie pobawic, a ze rynek ostatnio jest niezwykle przyjazny..kto wie...

Re: PRONOX

Gabriel S / 2010-03-01 21:16 / Bywalec forum
Na milosc boska!!! Jak mozna tak zarzadzac firma! Pronox to byla swego czasu perelka, ktora swoimi niesamowitymi kontaktami mogla zwojowac rynek europejski. Widzieliscie ta strate?! Nie wiem jak to odbije sie na kursie, bo to jest nie do przewidzenia, nie wiem tez jakie byly prognozy, ale wiem jedno (nie wiem10, tylko zwyczajne wiem ;) ... ktos naprawde sie pogubil w zarzadzaniu ta spolka.
Gabriel S / 2010-02-08 16:04 / Bywalec forum
Bravo Przyjacielu! Wlasnie na tym polega inwestowanie. Nie kupujesz w ciemno, tylko popierasz to wnikliwa analiza. Ja nie chce sie tutaj wymadrzac, uwazam ze kazdy ma swoj rozum i podejmuje decyzje na swoj sposob. Nawet jesli jest to intuicja to co szkodzi dokonac wnikliwej analizy spolki, zeby zmniejszyc wplyw przypadku.
Przyznam sie Wam, ze sam dlugo analizowalem pronox i wiem o tej spolce bardzo duzo. Jestescie akcjonariuszami tej spolki, mozecie tam pojechac, popytac poogladac. Tak sie zarabia kase :)
Gabriel S / 2010-02-06 18:26 / Bywalec forum
...kolego, cena rynkowa jest cena po której kupujesz, akcje. Nie może byc rynkową cena po ktorej kupowales kiedys.
Gabriel S / 2010-02-05 21:13 / Bywalec forum
Ok. Ja ostatnio nie sledze wiadomosci z tej spolki, ale o ile pamietam, kiedys gdy zarzad dostal zgode na emisje, argumenotwal ze jest ona zamknieta, tylko dla wierzycieli...tymczasem 3 osoby zgarniaja akcje po 10 groszy i gdzie tutaj zaspokojenie wierzycieli? A 18 mln to jednak nic w porownaniu do dlugu...widzieliscie III kwartal...to szok ze mozna tyle dlugow narobic...

Re: PRONOX

Gabriel S / 2010-02-05 20:03 / Bywalec forum
Gratuluje Wam cierpliwosci. Zazwyczaj cierpliwosc poplaca i oby tak bylo i tym razem. Moze tylko szkoda czasu i kapitalu wlozonego w Pronox, ktorym mozna bylo kilka razy obrocic i zarobic.
Zastanawiam sie jaki jest w tym momencie free float? Zeby byl wzrost, musza byc obroty...a jak zrobic duze obroty, skoro tak olbrzmie pakiety trzyma 3 graczy... musza swe akcje sprzedac... poprawcie mnie jesli sie myle.
Poza tym emisja miala byc dla wierzycieli - tymczasem akcje objal centrozap i dotychczasowi udzialowcy...czy oni beda odsprzedawac akcje bankom? Jesli tak to po jakiej cenie rynkowej? To jaki ma na tym biznes bank? Ehhh... chyba pora na urlop, bo czuje juz trudy tygodnia :).
pzdr wiernych wytrwalych i nie zmieniajacych zdania akcjonariuszy pronoxu :)
Gabriel S / 2010-02-05 19:55 / Bywalec forum
Bardzo ciekawa teza... :)
Gabriel S / 2010-01-29 13:54 / Bywalec forum
Absolutnie sie z Toba nie zgadzam. Centrozap nie musi miec zadnych akcji zeby czerpac zyski z pronoxu.
A moze z posiadanymi akcjami zrobic co chce, bo w kazdej chwili moze wyemitowac sobie nowe akcje.
Gabriel S / 2010-01-29 09:45 / Bywalec forum
To wszystko o czym pisales centrozap mial juz przed emisja akcji. A jesli inwestujecie w spolke pieniadze radzil bym ja poznac. Zarzad centrozapu ma w tej chwili wolna reke jesli chodzi o emisje akcji. Powtarzam jeszcze raz! Ja nie twierdze ze bedzie chcial uplynnic te akcje, ale szukam innej metody na zwiekszenie plynnosci...
Gabriel S / 2010-01-28 20:55 / Bywalec forum
Chetnie moge z toba podyskutowac kto jest blisko a kto daleko. Musisz jednak pisac bardziej precyzyjnie, bo nic nie rozumie...
Gabriel S / 2010-01-28 20:53 / Bywalec forum
To nie moje slowa. Tak na pytanie odpowiedzial zarzad centrozapu.

Re: PRONOX

Gabriel S / 2010-01-28 19:22 / Bywalec forum
W Akcji Inwestor jest pytanie do centrozapu o powrot pronoxu do notowan ciaglych. W odpowiedzi zarzad stwierdzil ze zalezy mu aby stalo sie to jak najszybciej, jednak do tego niezbedna jest wieksza plynnosc na akcjach.
Jesli beda chcieli ja stymulowac przez sprzedaz swoich akcji, to cena moze spasc, gdyz jest to bardzo duzy pakiet akcji, na ktorym centrozap sporo moze zarobic.
Drugą metoda jest przedstawienie jakichs pozytywow wynikajacych ze wspolpracy, co moze nagle przyciagnac znaczacych unwestorow.
Spolka jest atrakcyjna ze wzgledu na swoj "spekulacyjny" charakter. Mam tu na mysli rzesze ludzi sledzacych ta spolke, ktora nie dawno miala rekordowe wzrosty. Oni chetnie jeszcze raz wskoczyli by do pronoxu liczac na szybki duzy wzrost. Jest tutaj jednak kolejny problem. Najwieksi inwestorzy niechetnie patrza na tego typu spolki i raczej swe pieniadze inwestuja, a nie spekuluja w ten sposobo - krotkoterminowy.
Generalnie, jest wiele argumentow za kupnem i za sprzedaza tych akcji. Kazdy kieruje sie swoim rozumowaniem, czy liczac na szczescie. Pokusa aby zakupic pronox jest duza. Ja osobiscie rezygnuje. Nie wiem jak bym sie zachowal gdybym posiadal akcjie...

Re: PRONOX

Gabriel S / 2010-01-25 21:29 / Bywalec forum
Alez ten Pronox jest nieprzewidywalny. Cieszę się że udało mi sie na nim zarobic, bo kusiło mnie aby trzymac tak jak Wy. Chociaz zakładajac mozliwe do zarobienia pieniadze, a zarobione to i tak przegralem.
Jedyne co sie nasowa na mysl to .... Krol to "stary wyjadacz". Oczywiscie z calym szacunkiem dla tego biznesmana. Jednak Pronox ma olbrzymie mozliwosci ! Tylko czy w rekach centrozapu beda one wykorzystane?
Jedynie powrot do notowan ciaglych bedzie sie wiazal ze znaczacym wzrostem...pytanie z jakiej ceny?
Gabriel S / 2010-01-24 23:41 / Bywalec forum
I tutaj widac jak kobiety sa potrzebne w kazdej organizacji :). Ostatnio bylem na konferencji poswieconej wlasnie znaczeniu kobiet w firmach. Dziekuje Ci Golfistko za mile slowa.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6

Najnowsze wpisy