Forum

Komentarze użytkownika "Garand"

Komentarze użytkownika: Garand

Re: Rosyjski MON: To Polska odpowiada za II wojnę światową

Garand / 2009-06-04 09:25 / portfel / Bywalec forum

Dążąc do zapewnienia sobie statusu wielkiego mocarstwa, Polska w żadnej mierze nie chciała zostać młodszym partnerem Niemiec. 26 marca 1939 roku Polska ostatecznie odrzuciła niemieckie roszczenia - wskazuje rosyjski historyk.

Czasami się zastanawiam, co by bylo gdyby... :)
Gdyby Polska przyłączyła się do niemców w walce z komunizmem. Może Hitler pogoniłby sowietów za ural z nasza pomocą. Nie byloby wtedy komunistycznej niewoli po 1945 roku, ale z drugiej strony nie wiadomo jakiby los zgotowaliby nam Niemcy... I tak źe i tak niedobrze...
Garand / 2009-06-04 09:41 / portfel / Bywalec forum
Oburza mnie to, że kwestia holocaustu stała się za bardzo medialna i podciąga się ją pod politykę. To była wielka tragedia i mnie nie interesują kłótnie o podłoży leksykalnym....
Jak ktoś ma zamiar się wykłócać o nazewnictwo, to poradzę takiemu, żeby poszedł i wytłumaczył wszystkim jak było naprawdę przedstawiając fakty, to wystarczy. Nie trzeba się od razu obrażać i oburzać. Może ktoś miał złego nauczyciela od historii i trzeba mu to naświetlić i tyle.

P.S: Nie jestem twoim "kologą"...
Garand / 2009-06-04 09:44 / portfel / Bywalec forum
Władza rosyjska (radziecka) maiła wielki kompleks w związku z nieudaną próbą Stalina "wyzwolenia całej europy". Teraz robią z Rosji biedny zaatakowany znienacka kraj, zeby to zatuszować.

Re: Platforma bierze stolicę. Według sondaży

Garand / 2009-06-04 09:46 / portfel / Bywalec forum
Po ostatnich kilku wyborach wszyscy już wiedzą, że sondaże to można o kant d.... potłuc. Niestety media cały czas to stosuje, bo nie mieli by co pisać...
Najlepszym sondażem poparcia będą wybory i na to czekam.
Garand / 2009-06-04 10:41 / portfel / Bywalec forum
Zapewne masz rację.
Ale Sowieci też nie byli lepsi... Wywozili na sybir, rozstrzeliwali wrogów politycznych i zwykłychżołnierzy, którzy widzieli za dużo w Berlinie itd. W sumie Polacy przyłączyli się do Sowietów jako Armia Ludowa. I w związku z tym też możnaby podciągnąć to do współudziału...

Re: 20 lat w Wolnej Polsce

Garand / 2009-06-04 11:03 / portfel / Bywalec forum
To ja może tak bardziej pozytywnie :)

Cieszę się, że mamy taką Polskę jaką mamy. Sami ją sobie taką zrobiliśmy, więc nie mamy co narzekać. Nareszcie można mówić co sie chce i nie dostanie się za to pałą po plecach, mozna pójść do sklepu i wybierać spośród tysięcy produktów, można bez problemu wyjechać na wakacje za granicę, można wybrać swoich przedstawicieli do parlamentu, można korzystać z dotacji Unii Europejskiej, mozna mieć kolegów w USA i w Rosji, mozna bezpiecznie wieczorem przejśc się po mieście, można chodzić do kościoła, można się spotykać organizować wiece, można zmieniać pracę, można się szkolić, mozna mieć wolną sobotę, można zainwestować własne pieniądze we wszystko, można żyć wlasnym życiem.

Tego nie było wcześniej, a jak było to w bardzo ograniczonym zakresie.
Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy narzekają, że jest im tak bardzo źle. Że obecny system tak bardzo im przeszkadza i ich gnębi...

Re: GPW nie będzie sprzedana?

Garand / 2009-06-04 11:06 / portfel / Bywalec forum
Po co to odwlekać?! Należy jak najszybciej uwolnić przedsiębiorstwa i instytucje od nacisków ze strony państwa!Wtedy to wszystko zacznie prężnie działać.
Garand / 2009-06-04 11:55 / portfel / Bywalec forum
Będę pisał o tym co mi sie podoba, jak interesuje cię rynek nieruchomości i stadionów, to nic nie szkodzi naprzeszkodzie, żebyś Ty to zrobił...
Garand / 2009-06-05 10:00 / portfel / Bywalec forum
W takim razie po wyborach nie będziesz miał "prawa", żeby narzekać na nowowybranych europosłów. Stracisz szansę na komentowanie tego wszystkiego, nie będzie Ci żal? MOże jednak warto pójść na wybory, chociażby po to aby mieć, powiedzmy, "moralne prawo" do psiczenia i narzekania :)
Garand / 2009-06-05 10:02 / portfel / Bywalec forum
Tusk jest członkiem PO, więc może wypowiadać sie politycznie. Prezydent nie przynależy do żadnej partii (podobno) i dlatego nie powinien uczestniczyć w kampanii i sporach pmiędzy PiS a PO. A tym bardziej jawnie opowiadać się po którejś ze stron.
Garand / 2009-06-05 10:03 / portfel / Bywalec forum
I wtedy eksporterzy zaczną krzyczeć, że im źle, bo złotówka spada... i co wtedy powiesz?
Garand / 2009-06-05 10:04 / portfel / Bywalec forum
* złotówka rośnie - błąd

Re: Rosja: Bez obcych kredytów produkcja ropy może spaść

Garand / 2009-06-05 11:15 / portfel / Bywalec forum

że uczciwy jej poziom to około 75 dolarów za baryłkę.

Uczciwy?! Coś takiego wogóle funkcjonuje na tym rynku? Wiadomo, że producenci chcą zarobić, a nie uczciwie wyznaczać ceny surowca...
Garand / 2009-06-08 11:33 / portfel / Bywalec forum
Hmmm, myślisz, że jak się zestarzeję, to zmienią mi się preferencje wyborcze?!
Niezłe rozumowanie wysnuwasz:
-mlody --> zły platformers (z nadzieją, że po przejściu na emeryturę zostanie oświecony)
-stary --> nauczony doświadczeniem i życiem świadomy wyborca PiS...
Garand / 2009-06-08 11:34 / portfel / Bywalec forum
Bez przesady...
Wszystkie moje ciotki i babcie są absolutnie za PO :)

Najnowsze wpisy