Forum

Komentarze użytkownika "Garand"

Komentarze użytkownika: Garand

Re: PiS domaga się ukarania Niesiołowskiego

Garand / 2011-12-16 12:23 / portfel / Bywalec forum
Jeny! Niech PiS wreszcie zajmie się czymś konstruktywnym...
Najpierw wotum nieufności dla Sikorskiego, teraz list o ukaranie Niesioła

Zamiast oskarżać, wytykać niech coś sami stworzą i to przedstawią!

Re: Kaczyński wie, kto jest odpowiedzialny za Smoleńsk

Garand / 2010-07-14 08:46 / portfel / Bywalec forum
No nareszcie, nasz stary Jarosław wrócił z wielką pompą. Już myślałem, że przemiana na kampanię prezydencką to permanentny stan. Na szczęście się pomyliłem i dalej będę mógł podziwiać niespotykane wręcz możliwości dyskusyjno-oskarżycielskie.

Re: Kubica otrzyma relikwie Jana Pawła II

Garand / 2011-02-11 15:02 / portfel / Bywalec forum
O ile mi wiadomo relikwiami można nazwać części ciała osoby uznanej za świętą. Papież jeszcze nie został ogłoszony świętym, ani błogosławionym....

Re: Pentagon odkrył wielkie złoża w Afganistanie

Garand / 2010-06-14 12:21 / portfel / Bywalec forum
Kolejna "wojna z terroryzmem"... żeby wyciągnąć bogactwa naturalne.
Polacy w tym pomagają i nic z tego nie mają. Ciekawe co będzie, jak dla Amerykanów złoża naszego gazu łupkowego staną się interesujące... Z dnia na dzień staniemy się światowym zagrożeniem dla pokoju i zostaniemy rozjechani przez czołgi Abrams i zbombardowani przez F-16...

Re: MF: unijna metodologia liczenia długu krzywdząca dla Polski

Garand / 2010-08-13 13:55 / portfel / Bywalec forum
Jak widać wszystkie cyferki prezentowane przez rządy i Unię, to tylko wirtualne coś. Można pododawać poodejmować byle ładnie wyglądało. Kreatywna rachunkowość...
Prawdziwym wyznacznikiem długi i braku pieniędzy są kolejki w szpitalach, niskie emerytury, dziury w drogach itd. Tego u nas nie brakuje, więc i dług jest duży

Re: Zniknął krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego

Garand / 2010-09-16 13:09 / portfel / Bywalec forum

(...) prezydent zupełnie nie liczy się z odczuciami niemałej części społeczeństwa - powiedział Terlikowski.

Ale liczy się z odczuciami dużo większej części społeczeństwa.

Re: Fedak: Nie można zmuszać nikogo do OFE

Garand / 2010-06-02 16:28 / portfel / Bywalec forum

Nie każdy z nas gra na giełdzie czy lokuje swoje nadwyżki w obligacje Skarbu Państwa. Dlatego nie można nikogo zmuszać do oszczędzania w OFE, które w takie instrumenty lokują składki swoich członków - powiedziała.

A ja gram i chcę, żebym moje wszystkie pieniądze, które wpadają do ZUSowskiej czarnej dziury były inwestowane na giełdzie i w obligacje.


Nie chcemy zmuszać ubezpieczonych do przekazywania do OFE publicznych pieniędzy zebranych przez ZUS.

To może też w drugą stronę, że nie chcecie nikogo zmuszać do uczesniczenia w tym chorym i pomylonym pomyśle jakim jest obecny ZUS?!

Re: Ośmiornica wskazała zwycięzcę mistrzostw świata

Garand / 2010-07-09 12:58 / portfel / Bywalec forum
Proponuję jeszcze, żeby w "macki" ośmiornicy oddać obowiązki analityków finansowych :) Wtedy będziemy mieli większe szanse na prawidłowe przewidywania sytuacji na rynkach :)
Garand / 2009-10-02 14:10 / portfel / Bywalec forum
Rok temu to banki dawały mi zdolność na 500 tys PLN dzisiaj to już "tylko" 350 tys. Pracy nie straciłem, zarabiam więcej... więc jak to jest z tą dostępnością???

Re: Banki udzieliły mniej kredytów hipotecznych

Garand / 2009-09-29 09:03 / portfel / Bywalec forum

Nieznacznie natomiast wzrosła w stosunku do lipca skłonność banków do udzielania kredytów konsumpcyjnych. Saldo tych kredytów zwiększyło się w sierpniu zaledwie o ok. 1,1 mld zł (szacunkowa miesięczna sprzedaż -61% r/r) i było wyższe niż w lipcu (0,8 mld zł, -63% r/r). Portfel tego typu należności wzrósł w ciągu roku o 21,3% (koniec VII - 23,8% r/r).


Jak w końcu banki zaczną wysypywać się na kredytach konsumpcyjnych, których raty spłacane są poprzez zaciągnięcie kolejnych, to razem z nimi posypią się kredyty hipoteczne i zdolność kredytowa chętnych na zakup mieszkania. Banki nie będą finansować zakupu mieszkań po cenach z kosmosu wiedząc, że wartość nieruchomości będzie spadać, a będzie spadać bo... banki nie będą udzielać takich kredytów... mamy do czynienia z zamkniętym kołem. Raczej nie do uniknięcia... Chyba, że ktoś ma inny pomysł, to chętnie posłucham.

Re: E-banki działają już osiem lat

Garand / 2008-11-27 10:07 / portfel / Bywalec forum
Za przykład e-banku autor podaje Inteligo i serwis pekao24.
Bank internetowy, to bank wirtualny w którym nie trzeba nic załatwiać osobiście w okienku. Jeżeli chodzi o przykład PKO BP i PEKAO SA są to zwykłe rachunki z dostępem przez Internet. Aby je założyć trzeba się pofatygować do oddziału banku i w zasadzie oprócz przelewu nic więcej za pośrednictwem serwisu internetowego nie zrobię... Dodam jeszcze że z nędznym oprocentowaniem, wysokimi opłatami i brakiem dodatkowych usług te rachunki to po prostu porażka...

Re: Obcięcie dotacji dla partii to bubel

Garand / 2009-04-17 15:24 / portfel / Bywalec forum
Najważniejsze, to ukrócić finansowanie partii z publicznej kasy. Nie chcę patrzeć na beznadziejne spoty i kongresy PiSu, które tworzone są za moje pieniądze...

Re: Gdy bank podwyższa opłaty, klient może rozwiązać umowę

Garand / 2009-03-26 09:46 / portfel / Bywalec forum

że usługi bankowe w Polsce należą do najtańszych w Europie.

Chyba tylko nominalnie...

Re: Chcemy kupować auta, ale starsze i tańsze

Garand / 2010-03-29 12:05 / portfel / Bywalec forum
Bo na inne nas nie stać! Bezrobocie rośnie, państwo zabiera połowę tego co zarabiamy, więc na samochód zostaje niewiele.
Ale oczywiście analitycy Money'a nie zwracają na tego typu argumenty uwagi i podają wytrzaśnięte znikąd powody w stylu:
- Ostatnim i być może najważniejszym czynnikiem mającym negatywny wpływ na sprzedaż w salonach była mroźna i śnieżna zima, która spowodowała, że mniej chętnie zaglądaliśmy do salonów

Żenada, analitycy do łopat!

Re: MSWiA: Stan klęski żywiołowej niepotrzebny

Garand / 2010-06-08 12:15 / portfel / Bywalec forum
W sumie to mam pewną teorię spiskową na to:
PO chce, żeby wybory odbyły się teraz, kiedy zalanych jest dużo wsi i mniejszych miast, gdzie głównie mieszka elektorat J. Kaczyńskiego. Dzięki temu mniejsza liczba osób z tych terenów będzie bardziej zainteresowana odbudową domów niż wyborami, co zmniejszy frekwencję wyborców PiS... Sprytnie ...
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Najnowsze wpisy