Forum

Komentarze użytkownika "Garand"

Komentarze użytkownika: Garand

Re: Wypych: Prezydent zbulwersowany doniesieniami CBA

Garand / 2009-10-01 08:54 / portfel / Bywalec forum

Rzeczpospolita pisze też, że akcja CBA nie powiodła się na skutek przecieku informacji, do którego doszło kilkadziesiąt dni po tym, jak poinformowano o niej premiera Donalda Tuska.

Przeciekiem było to, że Pan Kamiński poleciał do prezydenta i do mediów, aby rozgłosić "sensacyjne informacje" o "aferze hazardowej". Co to za tajna akcja, której sam szef zdradza publicznie szczegóły dotyczące przestępstwa i podejrzanych?! Sam mówi o tajności akcji, a przed kamerami język mu się rozwiązuje bez żadnych problemów... Żal.
To jest totalnie nieprofesjonalne zachowanie mające na celu tylko podburzenie społeczeństwa przeciwko PO na progu kampanii prezydenckiej.
Owszem POwcy nie są kryształowi, ale na tym polega polityka. Lobbyści na każdym kroku, jak się jednym zabierze, to inni dostaną... Cała "afera" została ujawniona w momencie początkowych prac nad nowelizacją w związku z tym nie wiadomo jak to by się skończyło i czy rzeczywiście taki zapis o zwolnieniu z opłat zostałby zachowany... Pewnie gdyby został to Pan Kamiński i jego CBA mogłoby ujawnić "sensacyjną" informację o przekazaniu 0,5 mld złotych dla lobbystów z branży budowlanej, którzy budują stadiony...

Re: CBA ostrzega: Państwo mogło stracić pół mld zł

Garand / 2009-10-01 08:27 / portfel / Bywalec forum
Halo, przecież PO obiecywała obniżać podatki i inne świadczenia, więc o co tyle hałasu...?! o się nazywa konsekwencja. Tak samo można powiedzieć o PiSie, który obniżył podatek dochodowy o 1%. Ciekawe ile w tym przypadku państwo "straciło? Należy więc rozliczyć twórców ustawy obniżającej PIT!!!
Garand / 2009-07-27 14:43 / portfel / Bywalec forum
Jak trzeba będzie to napiszę, jeżeli doo tego czasu PiS będzie jeszcze istnieć :P
Garand / 2009-09-17 10:08 / portfel / Bywalec forum

A kto powiedział, że młodego człowieka ma być stać na zakup mieszkania na własność i to jeszcze
większego niż 30-40 metrów i to pewnie w dobrej lokalizacji i ładnego?

Bo mieszkanie nie jest towarem luksusowym jak niektórzy twierdzą... Każdy chce gdzieś mieszkać i niekoniecznie z rodzicami...

Biedny może
albo odziedziczyć, albo mieszkać z rodziną, taka prawda - tak jest wszędzie na świecie. Zeby
kupić mieszkanie na własność trzeba być podnad przeciętną finansową, tak zawsze było jest i
będzie.

Zarabiamy razem z żoną 7000 brutto. Jestem biedny? Nie bardzo patrząc na warunki w Polsce. Jestem, jak to ująłeś, ponad przeciętną. I co? nie stać mnie z moją zdolnością kredytową na kupno większego mieszkania w Warszawie niż 40m2. A planuję mieć dzieci. Ja będę spał w kuchennym aneksie, a dzieci w przedpokoju?
Przed kryzysem stać by mnie było na przynajmniej 80m2 w normalnej lokalizacji...
Ale ja to i tak nie mogę narzekać w porównaniu z ludźmi w moim wieku, którzy nie mieszkają w dużym mieście...

Re: Czas na zakupy? Ceny mieszkań znów idą w górę

Garand / 2009-09-17 08:28 / portfel / Bywalec forum

Pewni możemy być natomiast jednego: skończyły się czasy nieracjonalnego windowania cen. Nauka była bolesna, ale może dzięki temu mieszkaniowe ceny z księżyca długo nie powrócą.

A to co jest teraz, to może są ceny "ziemskie"?!
Ile młodych osób stać na nowe mieszkanie i nie mówię tutaj o 30 - 40 metrowych klitkach? Ich dzisiejsza zdolność kredytowa najwyżej pozwoli im na zakup tylko takich mieszkań i to jeszcze tylko z rynku wtórnego gdzieś na jakimś zadupiu.
Wszyscy dookoła mówią, (na money.pl także), że szykują się jeszcze zwolnienia, bezrobocie wzrośnie a płace spadną. To jak do ch....y ma to wpłynąć na wzrost cen nieruchomości mieszkaniowych?!
Brak jakiegokolwiek myślenia i konsekwencji... Kto zapłaci, ten ma artykuł jaki chce nie ważne czy prawdziwy, czy naciągany :( Żal...

Re: Ustawa medialna - dziś ostateczne starcie

Garand / 2009-09-11 12:19 / portfel / Bywalec forum
W przypadku pozostawienia finansowania z abonamentu TVP stoczy się bardzo szybko patrząc na malejące w oczach przychody z abonamentu...
Pa Pa tvp :)

Re: Ustawa medialna do kosza. Media w finansowej zapaści

Garand / 2009-09-10 08:20 / portfel / Bywalec forum
Gdyby TVP choć w 15% czasu antenowego poświęciło na "misję" to może bym się zastanowił czy nie płacić....
Niestety tak nie jest. Po powrocie z pracy zamiast żenującego "Klanu", "Klebanii" lub "M jak Mniłość" wolałbym obejrzeć porządny dokument, albo film nieociekający tandetą...

Naprawdę nie mam siły czekać do godziny 23.50 żeby zadowolić się jakimś porządnym filmem albo programem.

Za tandetę się nie płaci i nie dziwię się tym 46 procentom niepłacących.

Re: Polacy kupują więcej niż przed rokiem

Garand / 2009-08-25 14:05 / portfel / Bywalec forum
Ciekawe za co tak kupują?
Przecież w związku z kryzysem oszczędności spadły na łeb, na szyję. Płace przestały rosnąć, a bezrobocie niebezpiecznie wzrasta...
Banki udzielając kredytów gotówkowych i rozdając na lewo i prawo karty kredytowe sztucznie napędzają popyt. Jak przyjdzie do spłacania tych długów i kredytów, to się dopiero okaże jaki to mamy kryzys...

Re: Fedak: Polacy muszą dłużej pracować

Garand / 2009-08-12 10:43 / portfel / Bywalec forum
Nawet wydłużenie wieku emerytalnego nic nie da przy obecnym systemie składkowym...
Każdy dla własnego dobra powinien sam oszczędzać na własną rękę. Nawet jeżeli to będzie tylko kilkadziesiąt złotych na miesiąc na zwykłej lokacie...
Garand / 2009-08-12 08:21 / portfel / Bywalec forum
A "zjawisku biologicznemu" (b. Kaczyńscy) wcale nie zależy, na poparciu i sondażach. Oczywiście chodzi tylko do uczciwość i sprawiedliwe rządy :P
Wszyscy sobie robią sondaże aby podbudować swoje ego, nie ma co się dziwić i spierać :)

Re: Ojciec Rydzyk kpi z prawa?

Garand / 2009-08-07 09:05 / portfel / Bywalec forum
Nie jestem zwolennikiem rodziny R. Maryja, ani poglądów w nim głoszonych, jednak gratuluję ojcu Dyrektorowi zapału i pomysłów.
Gdyby ktoś taki był przy budowie świątyni Opatrzności, to już 5 lat temu skończono by budowę :)
Garand / 2009-06-05 10:04 / portfel / Bywalec forum
* złotówka rośnie - błąd

Re: Unia wybrała prezydenta

Garand / 2009-11-20 08:27 / portfel / Bywalec forum
No to piękną reprezentację Europy sobie wybraliśmy :)

Re: Podatek bankowy raczej nie w tym roku

Garand / 2011-01-26 11:20 / portfel / Bywalec forum
Niech mi więc wytłumaczą po co banki łożą na Bankowy Fundusz Gwarancyjny miliony złotych co roku?
Garand / 2010-04-27 09:27 / portfel / Bywalec forum

Wiadomo ile osób nabywa mieszkanie po zmarłej babci,
dziadku, itp. W takim przypadku wnuki będą mogły obejść się smakiem

A co Wnuki i dzieci tylko siedzą i patrzą żeby zająć dom po babci (niech no tylko szybciej umrze). Jeżeli starsza osoba, zechce w coś takiego wejść, to żadne dzieci i wnuczki nie mają nic do gadania.
a w dzisiejszych realiach
nowe mieszkanie to duże wyzwanie finansowe

Dzięki temu rozwiązaniu banki będą sprzedawać te mieszkania po cenach rynkowych, a nie po wydumanych cenach deweloperów...

Włącz w końcu myślenie, bo na bluzganiu i krytykowaniu wszystkiego daleko nie zajedziesz

Najnowsze wpisy