Forum

Komentarze użytkownika "Garand"

Komentarze użytkownika: Garand

Garand / 2010-04-22 10:56 / portfel / Bywalec forum
A skąd data 17.09.1939?
Wtedy napadli na nas Rosjanie, ale dlaczego nie przyjąć 1.09.1939?
Polska formalnie nigdy nie skapitulowała, więc jako Państwo trwała nadal.
Nie doszukuj sie ukrytych prawd, bo popadniesz w jakąś pogłębiającą się paranoję, a potem to już tylko pokój bez klamek :)

Re: Mali deweloperzy wracają na rynek?

Garand / 2010-04-22 08:12 / portfel / Bywalec forum
Odwołując się do wielu wcześniejszych wypowiedzi analityków przypominam, że pisali oni o tym jak to deweloperzy strasznie ograniczają prace na budowach i jak to strasznie mało mieszkań powstanie i że jak to strasznie mało mieszkania kosztują i trzeba je kupować, bo taniej nie będzie. Teraz odkręca się się ten pogląd. Okazuje się, że pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Przykład: w samej warszawie w ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się ponad 6000 ogłoszeń sprzedaży mieszkań. Nawet jak to będzie że 2/3 ofert się powtarza, to i tak 2000 ofert to strasznie dużo.
Co prawda sprzedający nie mają za bardzo pojęcia o rynku i wystawiają mieszkania 20 letnie za 8-9 tys PLN za metr. Sprzedają za tą cenę jedynie swoje wspomnienia i sentyment. Natomiast mocno się zdziwią jak nie znajdą kupców na swoje 50m apartamenty w bloku z płyty :)

Re: Mieszkaniówka: Próba sił klientów i deweloperów

Garand / 2010-04-15 08:44 / portfel / Bywalec forum

Jest też druga strona medalu - deweloperzy po prostu nie zamierzają obniżać cen nowych ofert.

To deweloperzy więc sami sobie będą sobie mieszkać w swoich apartamentach po 40mkw za 9000PLN za metr :)
Garand / 2010-04-14 15:10 / portfel / Bywalec forum

niedługo mocno pójdą w dół.

*niedługo ceny mocno pójdą w dół.

Re: Coraz mniej promocji u deweloperów

Garand / 2010-04-14 15:09 / portfel / Bywalec forum
W ciągu kilku ostatnich dni na portalu OtoDom pojawiło się w ciągu trzech ostatnich dni ponad 400 nowych ogłoszeń sprzedaży mieszkania w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Masa ludzi stwierdziła, że po świętach zacznie sprzedawać mieszkania.
Już widzę jak deweloperzy patrząc na taką sytuację zaczną zwiększać ceny i likwidować promocje i upusty ...
Spadki cen już są rzeczywistością, przy takiej podaży niedługo mocno pójdą w dół.

Re: Gowin proponuje symboliczne wybory do Senatu

Garand / 2010-04-14 09:00 / portfel / Bywalec forum
Podoba mi się ten gest, tylko ciekawe jak zostanie przyjęty przez innych POwców.

Re: Decyzja o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu podzieliła Polaków

Garand / 2010-04-14 08:12 / portfel / Bywalec forum
Jak widać nawet "największa tragedia narodowa" nie jest w stanie pojednać Polaków... Zawsze znajdą sobie powód do swarów i kłótni. Trochę to smutne, ale niestety już się przyzwyczaiłem do tego i tylko czekałem, kiedy po tej katastrofie moi Rodacy znowu zaczną sobie skakać do gardeł.
Czy kwestia pochówku jest aż tak ważna, żeby umniejszać powadze Żałoby Narodowej?
Smutne...

Re: PiS oferuje współpracę Platformie

Garand / 2010-03-30 09:16 / portfel / Bywalec forum

- Chcemy skończyć z teatralizacją polityki, do tej pory mieliśmy do czynienia z nieustającym spektaklem budowanym, naszym zdaniem, z rozmysłem przez propagandzistów rządu Donalda Tuska

Z takim podejściem na pewno nic z tego nie wyjdzie. Już na wstępie korzystają ze swojego starego, sprawdzonego: "To oni i przez nich to wszystko..."
Dlatego uważam, że mówienie o porozumieniu w tym przypadku to czysty PR tym razem w wydaniu PiSu.

Re: Dymek w miejscu publicznym jednak legalny

Garand / 2010-03-26 13:32 / portfel / Bywalec forum

Radykalny zakaz palenia nie uzyskałby poparcia w Sejmie - ocenił szef senackiej komisji zdrowia Władysław Sidorowicz (PO).

I po to jest właśnie polski Senat. Nie ma żadnych kompetencji, bo za każdym razem Sejm zmieni ustawy po swojemu... Nie mają na nic wpływu i tylko przejadają publiczne pieniądze.
PO miało go zlikwidować, ale skoro jest w nim 70ciu "kolesi" to przecież nie będą im zabierać diet, prawda?

Re: Nowe mieszkania wcale nia na topie

Garand / 2010-03-19 10:54 / portfel / Bywalec forum
Jak mają być na topie jak ludzi po prostu na nie nie stać...
Garand / 2010-03-18 14:30 / portfel / Bywalec forum
Efektem mojej pracy jest to, że mam fajną robotę, zarabiam na swoje potrzeby, rozwijam się i mam plany na przyszłość. Ani Tuski ani Kaczory i Kwaśnewskie nic do tego nie mają i mam ich wszystkich w serdecznym poważaniu. To co mam, zawdzięczam jedynie sobie, więc nie mam potrzeby nawiązywać do rządzących i obwiniać ich o cokolwiek.
Powtórzę więc jeszcze raz, jak w innych odpowiedziach. Weź się za siebie, zacznij myśleć o sobie, nie narzekaj i wstań wreszcie od tego kompa. pozdr
Garand / 2010-04-27 09:30 / portfel / Bywalec forum
Zakładasz, że starsze osoby chcą dogorywać w swoich domach za 1000 PLN na miesiąc? Wyobraź sobie, że są też inni emeryci, którzy ten czas chcą wykorzystać w 100%. Wyjazdy, wczasy, podróże. Wystarczy spojrzeć na Niemców. Sprzedają na emeryturze swoje domy, kupują samochody campingowe i rozbijają się po całej Europie. Są szczęśliwi, bo mają kasę z mieszkania, a nie siedzą zamknięci w 4ech ścianach swojego domu.
Garand / 2010-04-27 09:31 / portfel / Bywalec forum
Zgadzam się. Czasami lepiej za życia wszystko sprzedać i wydać na swoje zachcianki :)

Re: Belka o nowym podatku: Nie rozwiąże problemów

Garand / 2010-09-14 09:56 / portfel / Bywalec forum
Kolejne dokręcanie śruby... Wiadomo, że to nie banki będą płacić ten "bankowy" podatek. Wszystko przejdzie na klientów, którzy będą płacić wyższe prowizje, opłaty za konto i jednocześnie będą mieli niższe odsetki na lokatach.
Każdy dodatkowy podatek, lub podwyższenie już istniejącego kończy się tym samym - zwykły kowalski płaci więcej...
Garand / 2010-08-13 10:39 / portfel / Bywalec forum

Gdyby w podobnej katastrofie zgiął Aleksander Kwaśniewski czego mu nie życzę, pomnik
stał by już dawno przy Pałacu Prezydenckim a media wychwalały by władzę za wspaniałą postawę w
tej sprawie.

A skąd masz taką wiedzę?
Nie uważasz, że w takim przypadku obecni obrońcy krzyża położyliby się plackiem na placu przed Pałacem i nie dopuścili do postawienia czegokolwiek?

Najnowsze wpisy