Forum

Komentarze użytkownika "Garom"

Komentarze użytkownika: Garom

Re: Czy istniej jakiś fundusz bazujący na giełdzie chińskiej?

Garom / 2007-08-14 11:58
Tak istnieje - pod parasolem AIG - dostępny w Supermarkecie FI mBanku

Re: Co sądzicie o wycenach za dzisiejszy dzień?

Garom / 2007-08-13 19:45
Wycena za dzisiejszy dzień będzie dopiero jutro !!! Te wyceny dotyczą piątku.
Garom / 2007-08-13 19:43
To o czym piszesz przetestowałem na własnej skórze. Myślałem podobnie ale po roku zabawy myślę już inaczej. Jeżeli chcesz upieraj się przy swojej koncepcji - Twoja sprawa ale poczytaj co napisał "jertom". Jak tak bardzo upierasz się przy ING poczekaj na promocję bo opłata dystrybucyjna podetnie Cię na początku - ja odrabiałem przez dwa albo nawet trzy miesiące. AIG też ma parasol (bez opłat) na mBanku zobacz i poczytaj. Kożystam z obu tych funduszy parasolowych. I weź pod uwagę inne fundusze - tam też można robić darmową konwersję (to że potrącą podatek nie jest problemem, bo i tak gdy zechcesz wyść to to zrobią)
Garom / 2007-07-27 19:28
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
A na twoje pytanie to chyba nikt mądrej odpowiedzi w chwili obecnej Ci nie da. Ja osobiście liczę, że to korekta bo jak nie to zegnajcie marzenia o inwestowaniu i dostatku :)))
Widzę, że odważna jesteś i potrafisz podjąć ryzyko. Poczytaj trochę mądrych odpowiedzi jest ich na tym forum sporo. Np. Kolega Sebastian, który pisał wyżej ma bardzo ciekawe i treściwe komentaże.
Garom / 2007-07-27 16:15
Pani Jadziu zaśmieca Pani forum swoimi ofertami a przesyłanie ich na prywatnego maila to już BEZCZELNOŚĆ !!!
Garom / 2007-07-27 13:40
Wolna kasa to świetny moment na inwestycję - tyle, że trzeba zrobić to z głową i jak się sypie coś ryzykownego to nawet ze stratą przejść na coś w miarę bezpiecznego - gotówkowy, lokata. Kilkanaście lat to dobry okres na inwestycję a efekty mogą być imponujące w stosunku do oszczędności jakie można przez ten czas uciułać. Ja w każdym bądź razie będę próbował inwestować efekt powinien być lepszy niż koszt kredytu, zresztą na razie to sobie udowodniłem. Obecne straty ponoszę już z wypracowanego zysku to znacznie mniej boli niż strata na starcie części kapitału.

Re: Inwestowanie pieniędzy z kredytu.

Garom / 2007-07-27 12:10
Też miałem taki "genialny " pomysł pt. co zrobić z wolną częścią taniego kredytu?
Trochę poczytałem i okrzepłem bo na początku wydawało się, że to naprawdę świetny pomysł ale są ale.... pt ryzyko : a co będzie jak się zacznie bessa i podejrzewam, że większość ludzi z doświadczeniem będzie Ci radzić ostrożność bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za pomysły niosące ryzyko.
Ja ryzyko podjąłem i mam pewne sukcesy (póki co) przy podobnej kwocie jakieś 7-8% zysku ( od marca) na razie wirtualnego i to mimo obecnego dołka, ale staram się doglądać interesu a nie zastawić kasę tak jak na lokacie.

Re: fundusz akcji w skali roku. straty czy zyski ??

Garom / 2007-07-27 11:58
Ten temat poruszany był już setki razy.
Poczytaj inne wątki na tym forum a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Niektóre
bardzo konkretne i obszerne. Nie czekaj aż ktoś poda Ci rozwiązania na srebrnej tacy,
bo się nie doczekasz lub będziesz z nich niezadowolony. Powodzenia.
Garom / 2007-07-27 11:56
"Cierpliwości" święte słowa mimo iż najbliższy miesiąc zapowiada się ciekawie.
Poczytaj inne wątki na tym forum a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Niektóre bardzo konkretne i obszerne. Nie czekaj aż ktoś poda Ci rozwiązania na srebrnej tacy, bo się nie doczekasz lub będziesz z nich niezadowolony. Powodzenia.

Re: ING środkowoeuropejski sektora finansowego....

Garom / 2007-07-27 11:51
Poczytaj wątek :

2007-07-25 12:06:46 | *.*.*.* | ewukor
ING Subfudusz Środkowoeuropejski - warto??? [2]
Garom / 2007-07-27 11:43
Ja z Chin uciekam w poniedziałek wystarczająco dużo się podniósł przez ostatni tydzień i może się obsunąć. Na DWS TOP 25 też mam ochotę ale nie mam wolnej kasy i brak mi trochę odwagi i pewności, że MIŚki już się pozbierają - ale okazja jest.
Co do PZU MIS to mają chyba spadochron bo spada najwolniej z MIŚków. Też mam i też czuję ból spadków ale zważywszy na powyższe zdanie cieszę się, że mam akurat ten.
Garom / 2007-07-27 11:38
A na giełdzie to niby lekko??????????
Na FI masz ten komfort (póki co) że jak nie za tydzień to za miesiąc wzrosną.
A taki Chiński to ma tylko dobre okresy a w między czasie Akcji lub Wsch. to nie jest spekulacja lecz wybór odpowiadającego mi w danej sytuacji FI - no po to jest chyba Parasol Podatkowy czyż nie?
Garom / 2007-07-26 19:19
Po co losować przecież jest ochotnik :))) co nie miszczu?
Garom / 2007-07-26 19:03
Na chwilę obecną rewelacja ale pod warunkiem, żę kupiło się go wcześniej - jest obecnie za drogi i liczę, że mi lada moment zjedzie na dół.
Na dłuższą metę nie polecam - ma tylko dobre chwile i czasem robię na niego konwersję z Akcji lub Wsch. jak ładnie spadnie i ma szansę na wzrosty.

Re: Jak inwestowac w fundusze przez Internet?

Garom / 2007-07-26 18:19
Jeżeli myślisz, że J.U. pozostałych funduszy kupisz za darmo to jesteś w błędzie.
Większość funduszy pobiera opłatę dystrybucyjną (kilka procent inwestowanego kapitału 1%-5% zależnie od rodzaju). Więc już na starcie jesteś w plecy, a poza tym musisz mieć konto w banku, który te fundusze rozprowadza (ew. Dom Maklerski) a to wszystko są dodatkowe koszty. Owszem jeżeli chcesz inwestować na długi termin bez kombinowania a to może ten a może ten, to pewnie warto. Ale o tym musisz zdecydować sam. Poświęć trochę czasu "wrzuć" w Google interesujący Cię fundusz a znajdziesz odpowiedzi ile kosztuje dystrybucja oraz gdzie i za ile musisz mieć konto. Powodzenia.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy