Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Re: KOV

GDA66TY / 2011-02-01 15:04 / Tysiącznik na forum


0
2011-01-27 11:48:05 GDA66TY
Re: KOV [0]
Styczeń się kończy. Wyniki testów Lukut-1 ogłoszone będą na dniach.
To ostatnie dni promocji.
Lubie zakupy na promocyjnej cenie bo jest potem komu sprzedać :-)




0
2011-01-28 18:23:40 GDA66TY
Re: KOV [1]
Fixing był zaskakujący tak jak wczoraj. Coś mi się wydaje że w poniedziałek osiągniemy
nowe szczyty. Zaliczymy pewnie ze dwa razy widły.


Inni na forach się chwalą byle bzdetnymi wypowiedziami to i ja się pochwale a co ! :-)
Swoja drogą to ciekawe gdzie to się zatrzyma po opublikowaniu testów ?
GDA66TY / 2011-02-01 12:35 / Tysiącznik na forum
Wydaje mi się że GPW tego nie puści.

Re: KOV

GDA66TY / 2011-02-01 12:14 / Tysiącznik na forum
Tak to jest możliwe.
PETROLINVEST też przez jakiś czas nam szkodził.
Teraz oni ciągną nas a jutro my ich.
Wiele osób dementuje taką zależność ale ja widziałem osobiście Kulczyka rozmawiającego z Krauze.

Re: KOV

GDA66TY / 2011-02-01 10:34 / Tysiącznik na forum
Zaczęło się :-)

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2011-02-01 10:15 / Tysiącznik na forum
Coś moderator szwankuje:-)

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2011-02-01 10:00 / Tysiącznik na forum
No brawo,brawo. Wcześniej pisałem o wzroście.
Dzisiaj 7 zł. nie przekroczy bo widły zablokują ale 10zł będzie bardzo szybko.
Mój KOV też rośnie :-)))
GDA66TY / 2011-01-30 15:31 / Tysiącznik na forum
http://notowania.pb.pl/pytania/PLSKTAN00010

Re: SKOTAN

GDA66TY / 2011-01-30 15:29 / Tysiącznik na forum
Pytania do spółki SKOTAN

2011-01-27 Witam, dlaczego Państwo sprzedali Eurochem? Czy to było mądre posunięcie? kurs się osunął nie bez powodu.

To była dobra decyzja biznesowa. W wyniku transakcji Spółka pozyskała łącznie – odpowiednio z tytułu zbycia udziałów oraz przelewu wierzytelności – ok. 1 mln zł, dokonując świadomej restrukturyzacji aktywów nieprodukcyjnych i nie związanych z podstawową działalnością Grupy Kapitałowej.
Po wygaśnięciu kontraktu paliwowego realizowanego przez Eurochem do grudnia 2008 r. i odstąpieniu od koncesji na handel paliwami, Eurochem nie był w stanie osiągnąć rentowności. Po ostatecznym odstąpieniu przez Grupę Kapitałową od planów związanych z biopaliwami spółka utraciła też strategiczne znaczenie dla SKOTAN SA. Z uwagi na to w księgach Spółki na koniec 2008 r. dokonany został 100% odpis aktualizacyjny wartości Eurochem (Nota 30 do rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego za rok 2008), co zgodne było ze stanowiskiem wyrażanym przez audytora sprawozdania finansowego.
W obliczu przyjęcia przez Walne Zgromadzenie Spółki w lipcu 2009 r. nowej strategii, SKOTAN SA stanął przed trudnym wyborem pomiędzy likwidacją spółki, jej sprzedażą lub kontynuowaniem jej dalszego dofinansowywania, w nadziei na poprawę rentowności. Likwidacja spółki byłaby najgorszym wariantem, bo najbardziej kosztownym dla Grupy Kapitałowej z uwagi na realizowany przez Eurochem długoterminowy kontrakt dzierżawy terminala przeładunkowego. Dalsze funkcjonowanie spółki w formule usługodawcy przeładunkowego na dzierżawionym terminalu wiązało się z koniecznością poniesienia jeszcze w 2011 r. znacznych wydatków na rewitalizację torowisk (łącznie dzierżawa terminala od PKP PLK SA obejmuje ponad 7,5 km torów i układów torowych) i infrastruktury przeładunkowej. Z uwagi na pozostały okres obowiązywania dzierżawy i koszty takiej rewitalizacji idące w miliony złotych, dalsze angażowanie środków finansowych w długoterminowy rozwój terminala byłoby uzasadnione wyłącznie pewnością co do możliwości kontynuowania jego wieloletniej dzierżawy. Uzyskanie takiej pewności okazało się jednak niemożliwe: zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Infrastruktury w sprawie umów dzierżawy terminali przeładunkowych od PKP PLK, po wygaśnięciu obecnie obowiązujących tego typu umów, na dalszą dzierżawę terminali ogłaszane będą przetargi. Sam fakt możliwego przystąpienia przez SKOTAN S.A. do takiego przetargu w dalekiej przyszłości nie gwarantował pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy w stopniu, który uzasadniałby racjonalność dalszych nakładów inwestycyjnych na rozwój terminala. Dla dzisiejszego SKOTAN SA, funkcjonującego w formule spółki badawczo-rozwojowej, niepewne przedsięwzięcie, nie związane zresztą z podstawowym profilem działalności Grupy, nie wydało się uzasadnione.
Nie wypada mi komentować spadków kursu. Pozwolę sobie jednak zauważyć, iż trend spadkowy wyceny akcji SKOTAN SA rozpoczął się – niestety – już w trzeciej dekadzie grudnia zeszłego roku i nie licząc dwóch wyraźnych odbić obserwowanych w drugiej połowie stycznia br. obecna wycena mieści się w linii trendu. Patrząc z perspektywy wewnętrznej Spółki nie jestem w stanie wskazać żadnych obiektywnych czynników, które uzasadniałyby ani wejście, ani pozostawanie akcji Spółki w tym trendzie, realizuje ona bowiem bez opóźnień przyjętą strategię, wartość jej aktywów rośnie, nie odnotowano także żadnych zdarzeń nadzwyczajnych, które mogłyby zakłócić jej funkcjonowanie lub spowodować opóźnienia w realizacji planów biznesowych..
W ocenie Zarządu w zestawieniu porównawczym „sprzed transakcji” i „po transakcji” sytuacja SKOTAN SA jest „po transakcji” lepsza. Dodatkowo mam nadzieję, iż zgodnie z przyjętym harmonogramem już w najbliższych miesiącach Spółka poda do wiadomości publicznej informację o rozruchu pierwszego etapu instalacji do produkcji drożdży paszowych, co będzie niewątpliwie milowym krokiem w procesie realizacji nowej strategii SKOTAN S.A. i co, mam nadzieję, spotka się z przychylną reakcją akcjonariuszy.
GDA66TY / 2011-01-28 21:43 / Tysiącznik na forum
Nie to będzie rejon Kutna. Mają tam wiercić na głębokość 6000metrów. Ale to na razie list intencyjny dotyczący współpracy z PGNiG. Jak dla mnie to uboczny temat i jeszcze mało istotny.
No ale pogrzebać zawsze gdzieś w ziemi można.:-)

Re: KOV

GDA66TY / 2011-01-28 18:23 / Tysiącznik na forum
Fixing był zaskakujący tak jak wczoraj. Coś mi się wydaje że w poniedziałek osiągniemy nowe szczyty. Zaliczymy pewnie ze dwa razy widły.

Re: OPTIMUS

GDA66TY / 2011-01-28 16:52 / Tysiącznik na forum
Z tego co pamiętam to sp. OPTIMUS była jedną z na bardziej zadłużonych spółek na GPW
i zagrożona upadłością. Czyżby stanęli na nogi? A może WIEDŹMIN ma ich wyciągnąć z kłopotów. Swoją drogą to nie wydaje mi się aby ta gra była aż tak mocnym atutem.
Wyczuwam tu grozę szybkiego zjazdu. Zarabiajcie jak długo się da ale ręka na enterze chłopaki.
GDA66TY / 2011-01-28 12:42 / Tysiącznik na forum
Opóźnienie wynika ze złej jakości dostarczonego dynamitu.
Udziałowcy sp. KOV zareagowali na tą wiadomość stoickim spokojem. Nie zapeszając kurs jest stabilny.

Re: KOV

GDA66TY / 2011-01-27 11:48 / Tysiącznik na forum
Styczeń się kończy. Wyniki testów Lukut-1 ogłoszone będą na dniach.
To ostatnie dni promocji.
Lubie zakupy na promocyjnej cenie bo jest potem komu sprzedać :-)
GDA66TY / 2011-01-26 16:20 / Tysiącznik na forum
http://www.youtube.com/watch?v=kRA6wedXE0U&feature=related
GDA66TY / 2011-01-26 16:00 / Tysiącznik na forum
No właśnie pamiętasz te czasy ;-)
Pamiętasz jak mi co niektórzy pociskali brak wiedzy.
Byłeś wtedy bin laden
Też zwątpiłeś i sprzedałeś po 1,20zł.
a potem dzida na 3 zł. i płacz.
A dzisiaj rozpisujesz się że
2011-01-25 10:43:31 | 62.148.81.* | cherub
I o to właśnie chodzi, żeby kupować po 1,13zł a nie po 3zł to chyba zrozumiałem
dla wszystkich :)

Pozdrawiam w końcu znamy się już tyle lat :-)

Najnowsze wpisy