Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Re: KGHM

GDA66TY / 2013-06-23 16:24 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy pamiętasz ale akcje KGHM były po 20zł. Kupowałem wówczas w tej cenie a sprzedałem po 50zł. i 80zł. Cieszyłem się jak gwizdek ale radość nie trwała długo gdy patrzyłem jak rosną do 200 zł.
Tym razem raczej tak nisko nie spadną ale na JSW jest to możliwe.

Re: KOV

GDA66TY / 2013-06-22 23:38 / Tysiącznik na forum
Motasz się chłopie więc wstydu sobie oszczędź.
Wiesz już jaka jest różnica 0,01 gr od 0,01zł ???
Ten aktor którego mi przypominasz to syn Ryśka z klanu :-)
Przestań już komponować te swoje wywody bo pogrążasz się z dnia na dzień.

Re: Pomoc dla banków. Nie ma porozumienia w sprawie zasad jej udzielania

GDA66TY / 2013-06-22 10:35 / Tysiącznik na forum
Kombinują jak na Cyprze. Podejrzewam że życie już im się znudziło.

Re: KGHM

GDA66TY / 2013-06-21 16:05 / Tysiącznik na forum
Jak spadnie poniżej 100 zł. to będzie panika.

Re: KOV

GDA66TY / 2013-06-21 15:08 / Tysiącznik na forum
Indeksy lecą na pysk,złoto spadło poniżej 1300$ za uncję. Wygląda na to że wszyscy się wyprzedają i gromadzą kasę na kupno akcji KOV :-). Aż strach pomyśleć co się będzie działo jak odwieszą notowania :-)

KOV przejmuje i scala akcje

GDA66TY / 2013-06-21 09:57 / Tysiącznik na forum
Akcjonariusze Winstar Resources Ltd. zgodzili się na przejęcie spółki przez Kulczyk Oil Ventures (KOV). Tym samym spełnił się jeden z warunków planowanej transakcji. Jednocześnie akcjonariusze KOV zdecydowali o scaleniu akcji i zmianie nazwy na Serinus Energy.

"Zgodnie z treścią uchwały nastąpi zmiana kapitału zakładowego spółki w drodze scalenia wszystkich wyemitowanych akcji zwykłych w stosunku jedna akcja zwykła po scaleniu za każde dziesięć akcji zwykłych przed scaleniem bądź w stosunku opartym o inną, niższą całkowitą lub ułamkową liczbę akcji zwykłych przed scaleniem określoną wedle własnego uznania przez Radę Dyrektorów Spółki" - poinformował KOV w komunikacie.

KOV podpisał w kwietniu warunkową umowę zakupu Winstar Resources. Wartość transakcji to 112 mln dolarów kanadyjskich.

Nowa spółka będzie notowana na giełdach w Warszawie i Toronto. Jej kapitalizacja wyniesie ok. 1 mld zł.

Ropa z łupków celem poszukiwań Wisentu

GDA66TY / 2013-06-21 09:14 / Tysiącznik na forum
Spółka z udziałem Petrolinvestu wykonała dwa odwierty i przygotowuje się do tzw. szczelinowania. Wyniki mają być do końca roku.

W tym roku firma poszukiwawcza Wisent Oil & Gas wykonała już dwa odwierty. Pierwszy pionowy w miejscowości Rodle na obszarze koncesji Kętrzyn, a drugi poziomy w miejscowości Babiak na terenie koncesji Lidzbark Warmiński. Oba znajdują się w województwie warmińsko-mazurskim. – Wstępne wyniki obu dotychczas wykonanych przez nas odwiertów wykazały występowanie zarówno gazu i ropy z łupków. W związku z tym postanowiliśmy przejść do kolejnego etapu poszukiwań, czyli przeprowadzenia tzw. zabiegów szczelinowania hydraulicznego – informuje Wiesław Skrobowski, prezes Wisentu. Dodaje, że zabiegi szczelinowania, polegające na wpompowywaniu do odwiertu, pod wysokim ciśnieniem, mieszaniny wody z dodatkami chemicznymi i piaskiem, co powoduje, że powstają szczeliny, dzięki którym ze skał są uwalniane ropa i gaz, powinny się rozpocząć na przełomie lipca i sierpnia. Prace w tym zakresie przeprowadzi United Oilfield Services. Kolejnym etapem poszukiwań będą testy przeprowadzane w odwiertach, których wyniki powinny być znane do końca tego roku.
UOS przeprowadzi dla Wisentu szczelinowanie w ramach podpisanej właśnie umowy o partnerstwie strategicznym. Zawarte porozumienie dotyczy prowadzenia poszukiwań i rozpoznania złóż oraz zastosowania najnowszych technologii w zakresie ewentualnego wydobycia tych surowców. – Wszystkie nasze koncesje znajdują się we wschodniej części tzw. basenu bałtyckiego. Na ich obszarze przede wszystkim chcemy w przyszłości doprowadzić do rozpoczęcia komercyjnego wydobycia ropy z łupków – mówi Skrobowski. Zauważa, że wśród udziałowców Wisentu jest amerykańska firma Hallwood Resources, która w USA specjalizuje się w poszukiwaniach złóż niekonwencjonalnych, co ma pozytywny wpływ również na kierowaną przez niego spółkę. Hallwood posiada obecnie około 30 proc. udziałów Wisentu, podobnie jak szwedzka Stena i polski Petrolinvest.

– Poszukiwania w Polsce finansujemy obecnie wyłącznie z kapitałów własnych. Na ten cel, od początku działalności, mamy zarezerwowane około 33 mln USD, co powinno wystarczyć na wykonanie 3-4 odwiertów – twierdzi Skrobowski. Dwa już spółka wykonała. O lokalizacji kolejnych zdecyduje m.in. na podstawie przeprowadzonych badań sejsmicznych, wyników testów na wykonanych odwiertach i otrzymanych decyzji administracyjnych dotyczących zgód środowiskowych i zobowiązań koncesyjnych. Spółka nie zdecydowała jak będzie finansować kolejne prace.

Kiedy ruszy w Polsce wydobycie ze złóż niekonwencjonalnych? – Dziś mamy zdecydowanie za mało wykonanych odwiertów oraz problemy m.in. techniczne i geologiczne, aby odpowiedzialnie odpowiedzieć na to pytanie. Wierzę jednak, że w tym zakresie będzie coraz lepiej i tak jak w USA, mimo początkowych niepowodzeń, ostatecznie będziemy wydobywać duże ilości ropy i gazu – uważa Skrobowski.
Jest nadzieja która zagra na wyobraźnię i odbicie powodzenia chłopaki nie wszystko stracone :-)

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-06-20 15:50 / Tysiącznik na forum
Ludzie nie martwcie się. To tylko pieniądze.
Najważniejsze aby zdrowie było a resztę się odrobi :-) Praca jest w Niemczech i w Anglii i gdzie tylko popadnie. Także panowie do betoniarek tak na 2 lata i potem znowu z kasą na giełdę. I tak w kółko :-)

KOV wierci w Brunei

GDA66TY / 2013-06-20 15:04 / Tysiącznik na forum
Spółka należąca do Jana Kulczyka rozpoczęła prace wiertnicze przy odwiercie Uskok Lukut-1 w Brunei. To pierwszy odwiert KOV jako operatora Bloku L w ramach tej koncesji

Zgodnie z założonym harmonogramem spółki wiercenia potrwają ok. 40 dni. Po zakończeniu wierceń KOV chce rozpocząć prace nad kolejnym odwiertem na terenie Bloku L, Luba-1.

LKU-1 to pierwszy odwiert poszukiwawczy wykonywany w ramach programu wierceń II etapu prac poszukiwawczych w Bloku L w Brunei, będzie odwiertem kierunkowym o planowanej długości 2.959 m i o planowanej rzeczywistej głębokości otworu w pionie 2.431 m.

"Odwiert znajduje się w strukturze tzw. „potrójnego węzła", na przecięciu dwóch antyklin wzdłuż których rozciągają się potwierdzone złoża węglowodorów. Ze względu na warunki geologiczne i spodziewane wystąpienie nadciśnienia, wykorzystana zostanie technika wierceń z kontrolowanym ciśnieniem, tzw. MPD – Managed Pressure Drilling" - poinformowała spółka w komunikacie.

- Rozpoczęcie wierceń w Brunei to informacja, na którą czekaliśmy z niecierpliwością i którą poprzedziły miesiące przygotowań. Zaczynamy bardzo ważny etap projektu, którego zakończenie powie nam dużo o potencjale naszych azjatyckich aktywów – powiedział cytowany w komunikacie Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich, dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

KOV posiada 90 proc. udział w Bloku L poprzez dwie spółki zależne (100 proc.): Kulczyk Oil Brunei Limited, która ma 40 proc. udziałów i AED SEA, która posiada 50 proc. udziałów i jest operatorem bloku.

Od siebie dodam NARESZCIE !!! :-)

Re: KOV

GDA66TY / 2013-06-20 10:09 / Tysiącznik na forum
Siła spokoju cały czas twierdzisz że jesteś w posiadaniu akcji ale piszesz o spółce z wielką krytyką. Jak można kupić akcje spółki z góry skazując ją na porażkę ? Kupujesz akcje wiedząc że stracisz ??? Wyślij mi swoje zdjęcie bo mam wrażenie że jesteś znanym aktorem.

EBOR może znów wesprzeć plany KOV

GDA66TY / 2013-06-18 09:46 / Tysiącznik na forum
Europejski bank chce dać spółce kierowanej prze Tima Elliota 60 mln USD pożyczki. Po to, by Tunezja była jak Ukraina.
Transakcja dopiero się dopina, ale Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) już czuje, że warto ją wesprzeć. Ogłosił, że rozmawia z Kulczyk Oil Ventures (KOV) na temat 60 mln USD pożyczki. Miałaby pomóc sfinansować prace w Tunezji, czyli na złożach należących do kanadyjskiej spółki Winstar przejmowanej właśnie przez KOV (wartość transakcji to 112 mln dolarów kanadyjskich). — Rozmowy trwają. W grę wchodzi zarówno prosty kredyt, jak i wejście EBOR do akcjonariatu KOV — mówi Jakub Korczak, wiceprezes KOV.

Wcześniej EBOR współfinansował prace KOV na Ukrainie (pożyczył 40 mln USD). Projekt okazał się udany — spółka generuje stabilne przepływy gotówkowe. Poza dobrymi doświadczeniami, decyzji o wsparciu KOV sprzyja niedawna zmiana strategii banku, która objęła Afrykę Północną.

— W Tunezji możemy powtórzyć udany scenariusz zrealizowany na Ukrainie. W kilka lat zrobimy z tej spółki samofinansujące się przedsięwzięcie. To pozwoli realizować prace poszukiwawcze na terenach obarczonych większym ryzykiem, czyli w Brunei i Rumunii — twierdzi Jakub Korczak.

Re: KOV

GDA66TY / 2013-06-17 19:54 / Tysiącznik na forum
Widać same cwaniaki.
Można by rzec znamy się jak łyse konie :-)

Re: KOV

GDA66TY / 2013-06-17 19:54 / Tysiącznik na forum
Hehe nikt się nie łapie :-)

Re: KOV

GDA66TY / 2013-06-17 17:02 / Tysiącznik na forum
To straszne jestem załamany nie wiem co robić !!!

Re: KOV

GDA66TY / 2013-06-17 16:56 / Tysiącznik na forum
Nie wiecie co się stało. Szukam notowań na KOV i nie mogę znaleźć.

Najnowsze wpisy