Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-02 10:14 / Tysiącznik na forum
Oj niedobry Kulczyk :-)

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-04 21:00 / Tysiącznik na forum
Spokojnie wszystko pod kontrolą.
Młody organizm po poczęciu najpierw liże rany a potem bardzo szybko rośnie :-)

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-04 21:12 / Tysiącznik na forum
Aha jak jest spadek to krytykujesz a jak wzrost tom chwalisz. Jesteś takim gościem od teraźniejszości. Nie przedstawiasz dla mnie żadnej wartości.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-04 21:18 / Tysiącznik na forum
Jeszcze kiedyś próbowałem cie zrozumieć. Dzisiaj już jesteś dla mnie niczym. Idź na PETROL i pisz jaki ten Krauze niedobry jest.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-05 17:51 / Tysiącznik na forum
Jutro jeszcze pewnie szeroki rynek trochę podołuje. Od poniedziałku nastapi odbicie na długi czas.Uważam że WIG-20 dojdzie spokojnym torem pod 3600 pkt. Oczywiście to nie nastąpi w jeden dzień,to będzie mozolny roczny wzrost.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-05 17:53 / Tysiącznik na forum
Teraz tylko problem w tym jak tu odnajdzie się SERINUS przy lawinie rewelacyjnych informacji.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-07 11:40 / Tysiącznik na forum
Ukraina. Janukowycz: ograniczamy zakupy gazu z Rosji
Kijów dąży do zróżnicowania źródeł dostaw energetycznych, dlatego nadal będzie ograniczać zakupy gazu od Moskwy - oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz.

Szef państwa podkreślił, że Ukraina kupuje już gaz na rynkach europejskich, a jego cena jest znacznie niższa od surowca nabywanego od Rosjan.
I nadal będziemy kroczyć tą drogą, jeśli nie znajdziemy porozumienia z naszymi rosyjskimi partnerami" - powiedział Janukowycz podczas spotkania z kandydatami na szefów państwowej administracji rejonowej (powiatowej).

Prezydent zaznaczył, że z roku na rok dostawy błękitnego paliwa z Rosji są coraz mniejsze. "O ile w 2010 r. otrzymaliśmy 41 mld metrów sześciennych gazu (z Rosji), to w tym roku osiągniemy w przybliżeniu poziom 25 mld m sześc." - zaznaczył.

Janukowycz poinformował też, że Ukraina zwiększa wydobycie gazu z własnych źródeł, uzyskując z nich 21 mld metrów sześciennych surowca rocznie.

Według ukraińskiego ministra energetyki Eduarda Stawyckiego cena gazu dostarczanego Ukrainie przez niemiecką firmę RWE wyniosła przeciętnie 385 dolarów za 1000 metrów sześciennych w okresie między wrześniem 2012 a wrześniem tego roku. W tym samym czasie za gaz z Rosji państwowa spółka paliwowa Naftohaz Ukrainy musi płacić ponad 400 dolarów.
W dalszej perspektywie Ukraina chce jeszcze bardziej zmniejszyć swą zależność od Rosji poprzez sprowadzanie skroplonego gazu ziemnego (LNG) przez Morze Czarne i rozwijanie wydobycia gazu ze złóż szelfowych i złóż gazu łupkowego.
Stosunki między Ukrainą a Rosją w ostatnim czasie można określić jako chłodne. Moskwa sprzeciwia się planom Kijowa dotyczącym zawarcia umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską, uważając, że miejsce Ukrainy jest w Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.
W sierpniu Rosja wprowadziła zaostrzoną kontrolę towarów wwożonych na jej terytorium z Ukrainy, co w Kijowie oceniono jako sposób na powstrzymanie Ukraińców przed zbliżeniem z UE.

Serinus Energy: kolejna koncesja produkcyjna na Ukrainie

GDA66TY / 2013-09-07 11:49 / Tysiącznik na forum
Serinus Energy otrzymała pozwolenie na przekształcenie pola Krutogorowskoje na Ukrainie w 20-letnią koncesję wydobywczą. Oznacza to, że Spółka może prowadzić nielimitowaną produkcję z odwiertów na tym polu. Odwiert Krutogorowskoje-7 już czeka na podłączenie do produkcji.

Licencja Krutogorowskoje na Ukrainie dotychczas miała status 5-letniej koncesji poszukiwawczej. Serinus Energy uprawniona była do wydobycia węglowodorów ograniczonego 10-procentowym limitem w stosunku do zasobów pola. Zgodnie z uprawnieniem przyznanym Spółce przez rządową agencję koncesjonującą działalnością wydobywczą, Krutogorowskoje jest obecnie koncesją produkcyjną. Produkcja przemysłowa na tym polu może odbywać się bez ograniczeń, przez okres 20 lat.Serinus Energy posiada obecnie na Ukrainie 4 koncesje produkcyjne: Wiergunskoje, Olgowskoje, Makiejewskoje i Krotogorowskoje oraz jedną poszukiwawczą: Północne Makiejewskoje.

- Zniesienie limitów produkcyjnych dla koncesji Krutogorowskoje to dla nas bardzo istotna zmiana. Wydobycie na tym polu trwa od kilku lat. Także w kontekście dobrych wyników testów K-7, naszego najnowszego odwiertu, można spodziewać się zwiększenia wydobycia na tej ukraińskiej koncesji – powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich Serinus Energy.

Krutogorowskoje-7 to pierwszy odwiert wykonany przez Serinus Energy na tym polu. Prace wiertnicze przy K-7 ukończono w IV kwartale 2012 roku po tym, jak odwiert osiągnął głębokość całkowitą 3.026 metrów. Przepływ gazu w testach wyniósł ponad 160 tys. metrów sześc. gazu dziennie. Obecnie Spółka jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń niezbędnych do podłączenia odwiertu K-7 to komercyjnej produkcji.
Uważam że jak dojdzie do takich postępów w Tunezji,to wiadomości o poczynaniach w Brunei tudzież Rumuni będą po prostu mało istotne. Tzw tematy uboczne takie rozwojowe,przyszłościowe okazjonalne sukcesy.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-07 11:50 / Tysiącznik na forum
No to bardzo dziwne och jaki niedobry ten Kulczyk.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-10 16:58 / Tysiącznik na forum
Serinus Energy ukończyła prace wiertnicze przy odwiercie Uskok Lukut-1 w Bloku L w Brunei. Jak informuje spółka zidentyfikowano obiecujące pokłady, które wskazują na występowanie węglowodorów.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do testów strefy, która nigdy dotychczas nie była badana w Brunei na tej głębokości. Po ich zakończeniu, wiertnica zostanie przeniesiona na miejsce wykonywania kolejnego odwiertu Luba-1.
Uskok Lukut-1 jest pierwszym odwiertem wykonywanym w ramach programu wierceń II etapu prac poszukiwawczych w Bloku L w Brunei. LKU-1 został wydrążony do całkowitej długości 2.137 metrów MD (długość wzdłuż osi otworu). Podczas prac wiertniczych, na poziomie 2.131 metrów wystąpiło zjawisko tzw. drilling break, tzn. skokowego zwiększenia prędkości mechanicznej wiercenia. W efekcie LKU-1 zanotował duży wzrost cieśnienia oraz znaczący wypływ gazu, który spalany był na powierzchni przez kilka godzin. Po zakończeniu prac wiertniczych w odwiercie zostały zainstalowane rury okładzinowe o średnicy 4,5 cala, kończąc tym samym wykonywanie odwiertu. Obecnie trwają prace przygotowawcze do przeprowadzenia łącznie do trzech testów Uskok Lukut-1. Po zakończeniu testów, rozpoczną się prace przy wykonywaniu drugiego odwiertu w Bloku L – Luba-1.

Prace wiertnicze przy Uskok Lukut-1 pozwoliły na zidentyfikowanie węglowodorów w dwóch interwałach piaskowca, na poziomie od 1.700 do 2.137 metrów. Prace poszukiwawcze na obszarze lądowym Brunei nigdy dotychczas nie były prowadzone w sekcji nagłębokości poniżej 1.100 metrów.
- Po pierwszym teście odwiertu Lukut-1 będziemy mogli powiedzieć więcej o potencjale tej części Bloku L oraz podejmiemy decyzje co do kolejnych kroków w naszym programie wierceń. Obecność dwóch potencjalnych, dobrej jakości zbiorników piaskowca oraz zalegających w nich węglowodorów, może być pozytywnym sygnałem do dalszych działań w Brunei – powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. Relacji Inwestorskich Serinus Energy.

W Brunei Serinus ma 90 proc. udział w Bloku L poprzez spółką zależną (100 proc. udziałów) Kulczyk Oil Brunei Limited, posiadającą 40 proc. udziałów w Bloku, oraz poprzez spółkę zależną (100 proc. udziałów, operator) AED SEA, która posiada 50 proc. udział w Bloku. Pozostałe 10 proc. udziałów jest własnością niepublicznej spółki z Brunei, która współpracuje z Serinus na warunkach rynkowych.
Sporo się dzieje w tej Brunei. Nasuwa się wiele pytań. To ciekawe co tam się okaże po tych testach ale bardziej martwi mnie czy wyrobią się z drugim odwiertem mimo przedłużenia terminu. Bądźmy dobrej myśli im więcej niewiadomych tym większa adrenalina.:-) Mam tylko nadzieję że to będą dobre wiadomości które przyciągną nowych inwestorów a za tym idzie wzrastająca cena akcji.

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-09-11 19:13 / Tysiącznik na forum
Alicja spokojnie cierpliwość popłaca.
Dzisiejszy dzień robi techniczny dobry zwrot.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-15 18:05 / Tysiącznik na forum
Oj jaki niedobry ten Kulczyk oj niedobry.

TAKA SOBIE CIEKAWOSTKA DLA SWOJAKÓW

GDA66TY / 2013-09-15 18:42 / Tysiącznik na forum
Nawet 1,4 bln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej może wciąż znajdować się w konwencjonalnych złożach ropy i gazu na całym świecie - wynika z szacunków firmy Wood Mackenzie. Największy potencjał kryje Bliski Wschód, Europa jest na końcu zestawienia. Wood Mackenzie oszacował łączne potencjalne zasoby światowych złóż ropy i gazu, które do tej pory nie były eksploatowane. Spośród 1,4 bln baryłek aż 1,1 bln to zasoby znajdujące się w złożach, co do których nie ma obecnie żadnych planów eksploatacji."Ponad połowa spośród zasobów, które ujęliśmy w zestawieniu to rezerwy, które naszym zdaniem są potencjalnie ekonomicznie opłacalne przy naszych założeniach cenowych. Ich łączną wartość szacujemy na około 760 mld dolarów" - mówi David Highton, główny analityk w dziale upstream w Wood Mackenzie.

Analizując poszczególne rejony świata Wood Mackenzie największy potencjał nieeksploatowanych dotąd złóż dostrzega na Bliskim Wschodzie - mogą one zawierać węglowodory o wartości 185 mld dolarów. W Ameryce Łacińskiej wartość zasobów oszacowano na 149 mld dolarów, w Ameryce Północnej na 132 mld dolarów, w Afryce na 125 mld dolarów, Rosji i rejonie Morza Kaspijskiego na 78 mld, w rejonie Azji i Pacyfiku na 67 mld a w Europie na 24 mld dolarów.

Spółka nie brała pod uwagę potencjału złóż niekonwencjonalnych.

"Na czele wciąż znajduje się rejon Bliskiego Wschodu z potencjalnymi zasobami na poziomie 367 mld baryłek. Głównym aktywem w tym rejonie jest gigantyczne złoże Pars, znajdujące się pod dnem Zatoki Perskiej, pomiędzy Katarem a Iranem. Połączone zasoby obu tych krajów czynią z Pars największe pojedyncze złoże na świecie" - uważa Highton.

Eksperci Wood Mackenzie zauważają jednak, że regiony o największym potencjale nieeksploatowanych dotąd zasobów są zazwyczaj miejscami o utrudnionym dostępie dla spółek naftowych - mowa o niektórych rejonach Bliskiego Wschodu, Rosji czy Ameryki Łacińskiej.

Pozostałe 300 mld baryłek ekwiwalentu ropy to zasoby, których eksploatacja powinna ruszyć w ciągu najbliższych 10 lat.

Autorzy raportu zauważają również, że około 60 proc. uwzględnianych przez nich zasobów to gaz, a tylko 40 proc. ropa. W niektórych rejonach te proporcje wyglądają jednak inaczej - przykładowo w rejonie Azji i Pacyfiku gaz stanowi aż 85 proc. wszystkich zasobów. Z kolei w przypadku obu Ameryk zdecydowanie dominuje ropa naftowa (około 90 proc. zasobów to węglowodory płynne).

Według Wood Mackenzie, wykorzystanie potencjału istniejących złóż węglowodorów nie będzie jednak łatwe. "Istnieje szereg przeszkód i komplikacji, które konsekwentnie utrudniają zagospodarowanie tych złóż. Chodzi zarówno o czynniki polityczne (niestabilność niektórych rejonów), rynkowe (brak lokalnych rynków zbytu) czy techniczne (brak odpowiedniej infrastruktury). Do tego dochodzą jeszcze coraz częściej czynniki środowiskowe czy zwyczajnie niewielki potencjał pojedynczych złóż" - wylicza David Highton.

Nie wyklucza jednak, że wraz z postępem technologicznym, rozwojem wiedzy technicznej, wzrostem nakładów inwestycyjnych w przyszłości możliwe będzie rozpoczęcie eksploatacji tych zasobów.

W najbliższym czasie akcje SERINUS ENERGY będą hitem !!!

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-17 17:16 / Tysiącznik na forum
Oj jaki niedobry ten Kulczyk.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-09-18 23:22 / Tysiącznik na forum

Nieważne czy były to wpisy mądre, czy też mniej mądre. Normalna koleją rzeczy do opinii mądrych odnosiliśmy się z szacunkiem, zaś te głupawe po prostu były przemilczane.

Błąd z twojej strony,te wpisy są bardzo ważne bo świadczą o jakości.
Tzw. segregacja.
Twoje wpisy też już zostały zaszufladkowane.
Śmieszy mnie to że swoją nieudolnością inwestycyjną obarczasz Kulczyka.
Na początek troszkę poczytaj zanim znowu się ośmieszysz ze swoimi sposobami czujności inwestycyjnej. Nie walcz z trendem i sprzedawaj kiedy szer. rynek leci na pysk bo nawet jak SERINUS trafi na rezerwuar z benzyną bezołowiową to i tak będzie cena akcji spadać. Standard. Nie becz tylko myśl.
Śledzę SERINUS od samego początku i od samego początku jestem na tym wątku. Nie pieprz mi tu o częstotliwości wpisów bo Ty jesteś przyczyną spieprzenia jakości tego forum. Tzw. mądrala :-)

Najnowsze wpisy