Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Orurowanie jako potencjalnie produkcyjnego odwiertu Olgowskoje-24 na Ukrainie

GDA66TY / 2013-10-30 14:14 / Tysiącznik na forum
29.10.2013

Tytuł raportu: Orurowanie jako potencjalnie produkcyjnego odwiertu Olgowskoje-24 na Ukrainie
Data: 29.10.2013 r.

Numer raportu: Raport bieżący nr 74/2013

Podstawa prawna

Inne uregulowania

Kierownictwo Serinus Energy Inc. ("Serinus", "Spółka"), informuje, że w Kanadzie za pośrednictwem systemu SEDAR przekazywana jest informacja, że odwiert Olgowskoje-24 ("O-24") został orurowany do końcowej długości ("TD") jako potencjalny gazowy odwiert produkcyjny. Odwiert O-24 jest prowadzony przez KUB-Gas LLC ("KUB-Gas"), spółkę częściowo zależną Serinus, w której SEN posiada 70 proc. udział poprzez swój 70 proc. udział w KUBGas Holdings Limited.
Prace nad odwiertem O-24 rozpoczęły się w sierpniu, a jego pierwotnie planowana TD wynosiła 2.900 metrów. Podstawowym celem była strefa B6 w warstwie z okresu baszkiru. W trakcie wierceń podjęto decyzję o pogłębieniu otworu, aby zbadać warstwę z okresu serpuchowu, gdyż Spółka uważała, że strefa odkryta odwiertem O-15 rozciąga się na północny-zachód. W efekcie odwiert O-24 został wykonany ostatecznie na długość TD wynoszącą 3.300 metrów. Przeprowadzono pomiary geofizyki wiertniczej. Rejestry pokazały 15 metrów gazu potencjalnie opłacalnego do wydobycia w 4 różnych strefach zalegających w warstwach z okresu baszkiru i serpuhowu. Testy produkcyjne odwiertu zaplanowano na okres przed końcem roku. Na główny cel odwiertu – piaskowiec w strefie B6, aktualnie produkujący w ramach odwiertu O-12 - natrafiono na głębokości 2.285 metrów. Jego miąższość efektywna wynosi 22 metry i zawiera – wg interpretacji rejestrów – 5 metrów gazu opłacalnego do wydobycia (ang. gas pay). Strefa S6, na którą natrafiono na głębokości 3.162 metry, to również piaskowiec o miąższości efektywnej 10 metrów i zawierający – wg interpretacji rejestrów – 3,5 metra gazu opłacalnego do wydobycia. Ponadto interpretacja rejestrów wskazała gaz potencjalnie opłacalny do wydobycia dla stref R30c i B4b. Odwiert O-24 znajduje się ok. 1 km na północny-zachód od odwiertu Olgowskoje-12, który osiągnął TD we wrześniu 2011 r. i gdzie dokonano odkrycia gazu w strefie B6, a jego obecna produkcja wynosi ponad 3,5 mln stóp sześciennych dziennie ("MMcf/d") (2,45 MMcf/d netto przypadające na 70 proc. udział Serinusa).

Posiadane przez KUB-Gas urządzenie wiertnicze, które zostało wykorzystane do wykonania odwiertu O-24, będzie obecnie przenoszone około 14 km na południowy-wschód do prac nad odwiertem Makiejewskoje-17 ("M-17"). M-17 będzie wykonywany na docelową głębokość 3.450 metrów, a jego celem będzie ocena potencjału gazowego w strefach S5 i S6 w warstwie z okresu serpuchowu. Odwiert M-17 jest zlokalizowany około 1 km na północny-zachód od Makiejewskoje-16 ("M-16") – najgłębszego odwiertu wykonanego do tej pory na obszarze koncesji Makiejewskoje. Odwiert M-16 drążono na TD 4.300 metrów w III i IV kwartale 2012 r., po czym w testach uzyskał przepływ gazu ze strefy S6 na maksymalnym poziomie 4,3 MMcf/d (3 MMcf/d netto przypadające na 70 proc. udziału Serinusa). M-16 został podłączony do komercyjnej produkcji w czerwcu 2013 r., a obecna produkcja ze strefy S5 wynosi ponad 3,6 MMcf/d (ponad 2,5 MMcf/d netto przypadające na 70 proc. udziału Serinusa).

Niniejszy tekst stanowi tłumaczenie wybranych części informacji prasowej powstałej oryginalnie w języku angielskim przekazywanej do publicznej wiadomości przez Spółkę na terytorium państwa jej siedziby poprzez system SEDAR, która w pełnej treści jest dostępna w języku angielskim na stronie internetowej www.sedar.com po wpisaniu nazwy Spółki pod adresem: http://www.sedar.com/search/search_form_pc_en.htm. Ponadto tłumaczenie pełnej treści informacji prasowej dostępne jest na stronie internetowej www.serinusenergy.com

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-10-30 14:41 / Tysiącznik na forum
Hahahaha dalej jest wykup,nic się nie zmienia. Jak to pięknie jest się nie mylić :-)
Ludzie nam już zazdroszczą.
A my już jesteśmy zarobieni ale idziemy na 50 gr.

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-10-30 14:53 / Tysiącznik na forum
Canada na tą wycenę pięknie zareagowała.

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-10-31 09:34 / Tysiącznik na forum
hahaha właśnie mamy 18gr.!!!
Idziemy na 50 gr. :-)

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-10-31 14:39 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj realizacja zysków na zakup zniczy.
Poniedziałek jest nasz. Idziemy na 50gr.

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-11-02 21:26 / Tysiącznik na forum
Muszę ci przyznać że widzisz to tak samo jak ja. Obawiałem się że może być spadek w podwójne dno ale na dziennym wyłapane zostało 18 gr.a więc idziemy dalej. Jeżeli nie wybijemy się w 7 sesji to nastąpi wypłaszczenie co jest bardzo prawdopodobne.
Każdy dzień sesyjny niżej. Jak dla mnie to dobre i 30 gr. Generalnie to już przymierzam się do ustawienia SL.

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-11-02 21:34 / Tysiącznik na forum
Mam tu sporo zainwestowane i to po bardzo dobrej cenie dlatego też będę namawiał zarząd CHEMOSA aby zysk za ten rok przeznaczył nie na dywidendę ale na skup akcji własnych celem umorzenia. Uważam że taka dywidenda 1 gr. to jakieś nieporozumienie. My jesteśmy zwycięzcami i idziemy na 50gr. i dalej :-)

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-11-03 22:35 / Tysiącznik na forum
Kończą się dni zadumy i wyciszenia co można również zauważyć na tutejszym wątku :-)
My wyznawcy CHEMOSA musimy jednak skupić się na zbliżającym tygodniu gdyż sporo od niego zależy. Przebicie 20tu gr. może być potężnym sukcesem ale jednocześnie jest ogromnym wyzwaniem.
idziemy na 50 gr.:-)

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-11-04 14:12 / Tysiącznik na forum
hahaha jest coraz lepiej i to mnie rajcuje :-) Idziemy na 50 gr.:-)

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-11-05 22:33 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj pojawił się brak zdecydowania.
To już chyba była resztka desperatów.
Wiara czyni cuda. Pozdrawiam wyznawców CHEMOSA.
Środa jest nasza idziemy na 50 gr. !

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-11-05 22:41 / Tysiącznik na forum
http://investor.serinusenergy.com/pr/258712/zawiadomienia-o-nabyciu-akcji-emitenta-oraz-zawiadomienia-od-osoby-zobowiazanej

Re: SERINUS

GDA66TY / 2013-11-07 11:35 / Tysiącznik na forum
Osiągniemy 13zł. i jestem na zero. Potem już do góry.

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-11-08 12:33 / Tysiącznik na forum
Jak na free float który = 70 000 000 to ciśnienie podaży jest umiarkowane. Świadczy to o tym że coraz więcej ludzi nabiera zaufania co do naszego CHEMOSU i lokują tu swoje pieniądze długoterminowo. Pozostaje nam czekać do 14 listopada 2013 - Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2013 roku.

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-11-08 22:33 / Tysiącznik na forum
USA mocno w górę. Złoto spadło poniżej 1300$ za uncję. Zanosi się na mocny poniedziałkowy wzrost na WIG-20 oczywiście. Uważam że może rozpocząć się już w jazda na CHEMOSIE pod raport okresowy za III kwartał. Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu przebijemy to pieprzone 20 groszy.

Re: CHEMOS

GDA66TY / 2013-11-10 12:40 / Tysiącznik na forum
Nigdy nie miałem CHEMOSA w tej cenie. Miałem go kiedyś w cenie niższej niż 1zł. Nie pamiętam jaka to była cena ale było to poniżej 50gr. w drugiej połowie 2010r. Nie zarobiłem wtedy ale też nie straciłem. Wyszedłem bo przejrzałem przebiegłość Patrowicza. Gdy opuściłem CHEMOS to zaczęła się wyprzedaż akcji przez PETRO ELTECH,PETRO REMONT,PETRO MECHANIKA. Potem była wspomniana przez ciebie prywatna subskrypcja. Te spółki które wymieniłem kupiły akcje po cenie nominalnej tzn.po 10gr. Było tego 109500000 akcji. Uważam że KNF nie powinno na to pozwalać ale to już historia która się tutaj bynajmniej nie powtórzy. Jak już nie raz mówiłem nie wchodzę w spółki w których siedzi Krauze,Patrowicz,Solorz.

Najnowsze wpisy