Forum

Komentarze użytkownika "geolog 2"

Komentarze użytkownika: geolog 2

Cena marzen

geolog 2 / 2011-08-27 14:33
Na kurs Petrolinvestu przede wszystkim wpływ maja komunikaty i wahania nastrojów inwestorów.
Cena marzeń dla przeciętnego inwestora może być duża.
Wydawać by się mogło że przy ok 5-6 PLN to wartości bezpieczne.
Ale kto to może wiedzieć.
Zarobić na wahaniach kursu można również dobrze kupując po 10 i sprzedając po 13 jak i kupując po 8,50 i sprxedając po 11,50. Oraz kupując po 5 i sprzedając po 7. Jak również kupując po 4 i sprzedając po 6.
Proszę zwrócić uwagę że to jest tylko kwestia ilości akcji do skupienia. W tym ostatnim przykładzie zysk będzie największy.... z 4 do 6 zysk 50%.

Pozdrawiam wszystkich i życzmy sobie aby zarząd zrobił wszystko aby nie pozbawić oszczędności inwestorów. Jeśli teraz zejdziemy poniżej 4,90 to będzie dramat.

Koncze moje dywagacje zyczacpowodz

geolog 2 / 2011-08-27 12:16
Zycze nam wszystkim powodzenia w Petrol Zostawię sobie trochę akcji ale na inwestowanie większą częśćią portfela nie mam już siły.

Wydaje mi się że nasze dywagacje nie mają sensu bo nie wiemy co Zarząd wymyśli.
Mam tylko nadzieję że nie będą podejmować działąń które spowodują kolejne emisje po 1mld akcji i cenę jak Biotonu.

Mimo wszystko ufam że Prezes chce rozwijać firmę szkoda że mimo wielu zapowiedzi jest jak jest. Jakby policzyć ile inwestorzy stracili na spekulacji Petrolem to byłyby to sumy idące w... miliardy złotych. Część zyskała ale większość nie ma szans.
Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśćia bo to tylko pozostało chyba.

Jak interpretowac nowe komunikaty

geolog 2 / 2011-08-27 11:59
Wersja A. Pesymistyczna

Sprzedaż przez Tabacchi niedługo po objeciu tych 3 mln akcji i spadek kursu do 4 złote. Ale to malo prawdopodobne bo zanim by zarejestrowali akcje i mogli sprzedac to minie kilka dni. W wariancie skrajnie pesymistycznym do czwartku Prokom mogłby podac ze znów wypożyczył akcje juz nie ma Petrola. Ale wtedy kurs byłby bardzo zdołowany i sprxzedaż akcji przez Tabachhi mało prawdopodobna.

WersjaB . Wersja średniooptymistyczna
Szykuje się jakiś dobry news i na zwyżce Tabacchi wypchnie posiadane akcje.

Boże... co ja tu w ogóle wypisuję... przecież człowiek by chciał normalnie kupić akcje poczekać aż skończą prace i tak jak w przypadku KOV liczyc na wzrost kursu albo spadek przy niepowodzeniu.
A co u nas się dzieje.... wywiady w gazetach, informacje o 23.00 po zakończeniu sesji w Nowym Jorku i zależnie od jej rezultatów dawkowanie informacji. Komnikaty o dziwnych porach. Prawie zawsze przed jakim dobrym newsem sprzedaż użyczenie wypożyczenie albo objęcie - efekty znamy...
Niespodziewane emisje. Przekazywanie akcji za jakieś wkłady niewiadomo ile warte. DOpłaty różnicy w cenach akcji... nie wiadomo czy to dobrze czy źle czy kurs będzie powyżej 10 i nie trzeba dopłacać czy bliżej 3 i trzeba podwoic emisję...

Po prostu biotonizacja Petrola nam się szykuje. A miało być tak pięknie.
Może ja jestem pesymistą...
Może to idzie w dobrym kierunku.
geolog 2 / 2011-08-26 15:14
6,70 przepraszam

Jaki kurs obstawiacie jesliProkom pozyczyl reszte akcji

geolog 2 / 2011-08-26 15:12
Jaki kurs obstawiacie jesli w nastepnym tygpodniu podaliby (oby nie) że w zastaw dalireszte akcji Petrola 2 dni temu jak byly te wzrostu do 5,80 ?

Czy zejdzie ponizej 5,00 ? Jak myslicie. Oby nie tylko zastanawiam się jaki bedzie odbior Wasz ?

Najdziwniejsze

geolog 2 / 2011-08-26 11:59
Najdziwniejsze jest to, że kurs podskoczył tylko do 6,50.... nie mogłem uwierzyć że tak dobre informacje wyceniono tylko na +20%.
Może czas niedobry.
A może jednak wszyscy oczekiwali tylko na ropę.
Najbardziej zasmucającą informacją i negatywną jest
- Raport bieżący 82/2011

Mam nadzieję że nie ujrzymy we wtorek kolejnego raportu o podobnej treści z zejściem poniżej 5%.....
Jeśli nie "wypożyczyli" reszty akcji to byłbym dobrej myśli.
geolog 2 / 2011-08-26 08:14
Niestety 5,35. Widzę że jednak kupiłeś akcje po 5,77 i trochę zmieniasz optykę.
geolog 2 / 2011-08-26 07:51
Walka na smierc i zycie...
Myslę że dobjrze to ująłeś.
Jest kilka elementów które powodują że kurs może taki być ale z piątka z przodu.

Jutro chyba spadki

geolog 2 / 2011-08-25 23:02
Pora na informacje ze spółki (23.00) minęła.... jutro pewnie spadki. Ci co mają dokupić to dokupią. Zakładając że na początku następnego tygodnia nie będzie dramatu na giełdach to może jakieś pozytywne informacje będą i kurs podejdzie po 7 złotych lub wyżej.

Na dłuższą metę (kilkutygodniową) powinniśmy na tej spółce zarobić. Oczywiscie jesli wczęsniej nie sprzedamy akcji.
Jak na rynku będzie totalna panika to nie ważne złoże Shyrak-1... wszystko pójdzie w dół. Taka smutna prawda.

Prognoza na nastepne dni

geolog 2 / 2011-08-25 19:58
Kapital spekulacyjny wyciagnac środki bo na gieldzie mogą być jutro i w następnym tygodniu duże zawirowania.
Sytuacja fundamentalna Petrolinvestu jest dużo lepsza niż w czerwcu. Braliśmy pod uwagę możliwość braku gazu/ropy. Obecnie wiemy, że jest ropa kondensat pod dużym ciśnieniem.
Zakładając że tak jest naprawdę (nie mamy chyba jednak powodu myśleć inaczej) należy brać pod uwagę konieczność dużych nakładów na przygotowanie odwiertu do produkcji.

Uratować kurs mogłaby informacja o nawiązaniu współpracy z jakąś firmą (Totalem np.) która by była zainteresowana wspólnym wydobyciem. Kurs by pewnie trochę wzrósł.

Nadal uważam, że przy tak niewielkich poziomach jest mało prawdopodobne, aby Prokom pozbywał się akcji. Chociaż z drugiej strony ma on ich niewiele.
Ironią losu byłby spadek poniżej 5 złotych przy takich dobrych informacjach.
Ale tutaj wszystko możliwe.
Ja prognozuję spadek jutro do 5,50 i potem wzrosty.
O ile oczywiscie dzisiaj nie będzie ok.22-23 jakis nowych zaskakujących komunikatów.

Ciekawe jaką należy przyjąc strategię gry na tym walorze... kupować od razu stop loss i sprzedawać na kilkuprocentowym zysku .... ?

Re: PETROLINV

geolog 2 / 2011-08-25 19:04
To jest spółka dla ludzi o stalowych nerwach.
Jesli informacja o Shyraku jest prawdziwa to mozna liczyc na wzrosty a jesli to jest tak, że dużo gazu nie ma i się skończy a Prokom znów sprzedał akcje to leżymy.


Tu grają emocje. Mozna duzo zarobic i duzo stracic.
Mysle ze posiadacze duzych pakietów akcji grają teraz na spadki zeby tanio odkupic.
Jesli ifnormacja o Shyraku-1 jest prawdziwa to sprzedawanie przy poziomach obecnych jest ryzykowne bo po jakims kolejnym dobrym info przy aktywnej pomocy duzych graczy tj wywindowaniu kursu do 9-10 zlotych lub wyzej nie uda się tanio kupic.

Najwazniejsze ze na duzym plusie

geolog 2 / 2011-08-24 18:51
Najwazniejsze jest to, że nie wrocilismy na 5,00 złotych.

Jeśli chodzi o wykres to te dołki przy 5 złotych tworzą poziom wybicia.
Oczywiscie najwazniejsze co zrobią duzi gracze,
Niedlugo raport półroczny tam powinny znalezxc się szczegółowe informacje o postępie prac.
Mysle że wyniki finansowe nie będą tak tragiczne jak ostatnio.
Ale najwazniejsze jest to, czy Prokom sprzedał swoje akcje.
Zgodnie z Ustawą muszą to podać w ciągu kilku dni od zmiany stanu posiadania.

Jaki jest kurs docelowy.... wydaje mi się że 20 złotych. To przy założeniu że Prokom nie sprzedał akcji i je dobierze po 10 zl z nowej emisji.
Jakby nie patrzec poziomy ponizej 8,00 są w miarę bezpieczne.

Zobaczcie, ze gdyby dzisiaj było wybicie do 8,50 i zjazd na 6,20 to byłby dramat. Ale wybicie na 6,50 nie robi wrażenia... ostatnio było 6,80.
Petrol może nas jeszcze zaskoczyć pozytywnie. Pamietajmy że mają:
a) złoże które jednak jest bogate w gaz/kondensta ropa nie jest te z wykluczona.
b) Koblandy i współpracę z Totalem.
c) lepsze sprawozdanioa finansowe
d) możliwość zakupienia akcji i może wyjątkowo ... utrzymania ich przez jakiś czas.

Przy poziomie 6,20 jestem spokojny. Informacje mogą być tylko dobre. Najgorszą infromacją byłby brak węglowodorów w odwiercie. A tu jest wręcz odwrotnie.

Te ostatnie zwyżki mogłby być okazją nie do sprzedaży ale do zakupów szybko i na duża skalę.
To oczywiscie moje dywagacje. Trzymam znów akcje i mam nadzieję że wszyscy jednak zarobimy. i odronbimy choc czesc strat z ostanich tygodni...

Kilka uwag

geolog 2 / 2011-08-24 18:12
Wydaje mi się że po raz pierwszy od ponad roku komunikat jest sensowny.
Nie można stwierdzić, że Petrol nic nie zrobił że to jedna wielka symulacja.
Na pewno odkryli złoże gazu być może ropy.
Drugą cenną informacją jest brak zasiarczenia.
Przy tak niskim kursie nie sądzę, żeby po 6,50 Prokom sprzedawał akcje.
Zmiany w akcjonariacie mogą wynikać z wypozyczenia akcji podmiotowi trzeciemu pod koniec lipca.
Zastanawiałem się dzisiaj czy za 6,20 warto jest sprzedawać i doszedłem do wniosku że mimo trudnych czasów i trudnej sytuacji na giełdzie nie.
Przyżyliśmy najgorsze momenty brak informacji, spadki do 4,97.
Być może w następnych dniach będziemy obserwować stopniowy wzrost cen akcji po 10% dziennie. Przy poziomie 8-9 PLN istnieje grozba ze duzy inwestor bedzie sie chciał pozbyc dużego pakietu ale raczej nie przy 6,20.

To naprawdę zastanawiające że po kilku "numerach" Petrola z komunikatami jak podają uczciwy i dobry komunikat wzrost jest symboliczny.

Sprzedając lub kupujac trzeba się zastanowic jaka jest ogólna sytuacja na gieldzie i wartosc danej spółki.
Nawet jeśli tam tylko gaz to złoże i tak jest dużo warte i nakłady się zwrócą.
To, że Petrol zbankrutuje lub że akcje spadną do 1 zł można włożyć między bajki.

Uważam, że nie po to Prokom sprzedał elekrtownie wiatrowe płacac po 10 zł za akcje Petrola żeby teraz mieli po 6,20 je sprzedawać.
Ja jestem ostrożny w ocenach Petrola. Mimo wszystkich numerów które zrobili z akcjami w koncu dowiercili się do złoża.
Myślę że rynek oczekuje na jakies bardziej szczegółowe informacje.
I przede wszystkim nalezy sprawdzić czy zmienił się stan posiadania Prokomu. Jeśli sprzedali teraz to rzeczywiscie spadnie kurs ostro. Ale jeśli nie sprzedali... a wręcz odwrotnie to humory się nam poprawią.

Uwagi Geologa 2

geolog 2 / 2011-08-23 22:32
Dzisiaj udalo mi sie jeszcze dokupic choc juz na silnych wzrostach. Mam nadzieje ze ta informacja w komunikacie jest prawdziwa.
Jesli tak to kurs raczej powinien przekroczyc 10 zlotych.

Pozdrowienia dla wytrwałych.
Ja chyba wytrwały nie jestem bo sprzedałem czesc akcji.

Jutro bedzie piekny dzien. Ale radze zachwac ostroznosc.

Jest chyba szansaze rope znajda

geolog 2 / 2011-08-20 16:06
Mysle ze jest szansa na to, że Shyrak-1 okaże się złożem z możliwością eksploatacji.
Te informacje o sprzedaży akcji nowych emisjach i gwałtowne spadki mnie wykonczyly psychicznie. Ale ostatnio odkupilem Petrol.
Liczę że przy takiej cenie Prokom nie będzie sprzedawał akcji. Gdyby nie było warto nie obejmowaliby po 10,00.
Pozdrowienia dla stałych forumowiczow.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy