Forum

Komentarze użytkownika "gepartner"

Komentarze użytkownika: gepartner

gepartner / 2007-05-05 23:30
Witam serdecznie.
indywidualne ubezpieczenia zdrowotne oferuje dziś większość towarzystw ubezpieczeniowych. Mogę wymienić np. Compensę, Wartę, Allianz a nawet rodzime PZU. Większość z nich zawiera umowy z publicznymi ZOZ i prywatnymi też. Niektóre sięgają nawet głębokiej prowincji. Składka też nie jest zbyt wysoka i ksztaltuje się wokół 50-70 max 100 zł miesięcznie w zależności od zakresu ochrony, ale to najtańsze i tak w większości wystarcza. Jestem w posiadaniu takiego ubezpieczenia, bo jak się prowadzi własną firmę, to jest się, niestety, gorszą częścią społęczeństwa w oczach i ZUS i służby zdrowia.
A takie ubezpieczenie, jeśli jest dobrej firmy, to w prywatnej przychodni lub klinice zwykle "rzuca na kolana".
Jeśli będziesz ( jeszcze ) potrzebowała pomocy, proszę o kontakt e-mail, chętnie pomogę.
[url=http://www.goldenline.pl/grzegorz-michalik] [img]http://www.goldenline.pl/img/signature/signature.gif[/img] [/url] - Zobacz mnie na GoldenLine
gepartner / 2007-05-05 23:42
NIe wspomnę już o zapisach w umowach agencyjnych niektórych towarzystw, takich jak Winterthur ( teraz to już AXA - ciekawe kto będzie następny ), zmuszających agentów do zwrotu wypłaconych im prowizji w sytuacji, kiedy klient nie opłacił kolejnej składki. Sprawy trafiały ( i pewnie trafiają nadal ) do standardowej windykacji, która z kolei prowadziła do spraw sądowych w miejscach prowadzenia działalności przez towarzystwo, a więc.... Warszawa. Wiele odbywało się za zamkniętymi drzwiami i wiele kończyło się nakazem zapłaty. Znam jednak adwokata, który z tych zapisów zrobił argumenty na rzecz agentów i... sprawę wygrał.
Niby nie ma precedensów, ale jednak....
To, że agent prowadzi działalność, uważam za zdrowe, sam takową prowadzę i jest mi z tym dobrze. Kiedy patrze na tych wszystkich, uzależnionych od swoich szefów, ich nastrojów, układów politycznych i powiązań, cieszę się, że prowadzę działalność. Myślę, że rozwiązaniem jest tu bycie multiagentem, nie związanym i niezależnym.
A jeszcze lepszym rozwiązaniem jest współpraca z dużym pośrednikiem. Wtedy nawet na prowadzoną działalność gospodarczą znajdzie się wyjście.
Współpraca z pośrednikiem to może i niższe prowizje za sprzedaż, ale za to większy spokój i dostęp do now-how, którego wciąz w firmach ubezpieczeniowych brakuje

Re: Trzy w jednym - polisa inwestycyjna w BZWBK

gepartner / 2007-05-05 23:54
No coż, BZWBK nie wymyślił prochu. Widziałem już taką polisę inwestycyjną w Generali. Te same opcje ochronne 101 % wartości rachunku w przypadku śmierci, ale nawet podwójna wartość rachunku w przypadku śmierci w wyniku wypadku.
Oczywiście, kampania reklamowa funduszy arki swoje zrobiła, więc już na ulicy mówią nawet, że trzeba kupić arkę. A jak na ulicy mówią, że trzeba kupić, to tak naprawde czas zacząć sprzedawać.
Martwi mnie jednak fakt gwarancji wypłaty zainwestowanego kapitału. Chciałbym zobaczyć ten zapis w OWU lub Regulaminie Funduszy. W funduszu gwarantowanym, zgodzę się, bo instrumenty tam wykorzystywane nie są w ogóle agresywne, nawet zwykłych obligacji ze świecą tam szukać. Więc i ryzyko utraty kapitału żadne, to można gwarantować. Ale co w sytuacji, kiedy po 3 latach Kowalski przyjdzie do BZ i dowie się, że dziś jego jednostka uczestnictwa ( bo wybrał profil agresywny ) jest "tańsza" niż w dniu w którym kupił ?
Wiemy dobrze, że fundusz w miarę nabywania aktywow "puchnie", a więc i jego możliwości szybkich ruchów nie są już takie, jak "w młodości". Jest to w każdym razie bardzo zastanawiające. Jeśli ktoś jest w posiadaniu OWU lub regilaminu, chętnie skorzystam.

Najnowsze wpisy