Forum

Komentarze użytkownika "gokart"

Komentarze użytkownika: gokart

umowa a zmiana adresu

gokart / 2010-03-16 10:07
Dzień dobry mam krótkie pytanie i prosiłbym o odpowiedź w celu uspokojenia żony.

Otóż kupiłem mieszkanie 3 miesiace temu i od tamtego czasu dostaje rachunki z jedej z firm telefonicznych na nazwisko poprzedniego właściciela. Poprzedn właściciel miał telefon i widocznie nie wypowiedział umowy z operatorem ani nie powiadomił ich o zmianie adresu i teraz rachunki przychodza na mój adres. Czy mam powody do niepokoju ze bede musiał jakieś zaległe rachunki za telefon zapłacic za niego czy czasem umowa nie niest przypisana do konkretnej osoby w tym przypadku poprzedniego właściciela i moge spać spokojnie ? Dziękuje za odpowiedź

Ulga prorodzinna samotna matka niskie dochody pomocy

gokart / 2011-01-31 08:28
Witam mam pytanie moja znajoma jest samotnie wychowującą trójkę uczących się dzieci i zarabią najniższą krajową i ostatnio powiedziała ze nie korzysta z ulgi prorodzinnej gdyż ktoś jej powiedział że ma za niskie dochody żeby skorzystać z tego odliczenia czy to prawda jak to wygląda ?

Czy są jakieś progi które decydują o tym czy można korzystać z takiej ulgi bo przeciez jesli wprowadzona została w błąd to straciła duzo pieniędzy. Dziękuje za odpowiedź
gokart / 2011-01-31 09:12
Wszystko się zgadza tyle że coś mi nie pasuje na mam 2000 brutto i podatku należnego mam 3600 zł wiec mogłbym odliczyć trójkę dzieci co też robie ale tylko na jedno :) więc jeśl znajoma ma 1300 brutto to nie wydaje mi się zeby podatku miała tylk o500 zł czy jeszcze mnie a jesli nawet to zawsze może odliczyć chociaż te 500 zł

i jeszcze jedna sprawa ile lat mozna sie cofnąc i odzyskać utraconą ulgę prorodzinna ?

Najnowsze wpisy