Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2009-12-17 12:29 / Tysiącznik na forum
Zastanawiales sie, dlaczego ludzie pisza w portfelu Big Lebowskiego? - Odpowiedz brzmi: Gospodarz trzyma zawsze fason:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-17 12:04 / Tysiącznik na forum
Witaj Amelio,

dzieki za mile slowo :-) Na razie pisze, ale kiedys zapewne przestane...
Ale o tym zdecyduje ja sam, a nie niemonotematyczny czlowiek:-)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-17 12:00 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

dlaczego mialbym pisac w Twoim portfelu? Pisze od kilku miesiecy w portfelu Big Lebowskiego wylacznie ze wzgledu na postac Gospodarza - nie jestem typem forumowym prowadzacym blogi itp.

Temat Atona pojawil sie niejako przypadkowo i nie byl pierwotnie w zaden sposob planowany - spolka ma teraz swoje 5 a moze i nawet 10 minut i mysle, ze warto o tym pisac.

O zakladaniu portfela albo oddzielnego watku myslalem przez 30 sekund, ale doszedlem do wniosku, ze po zalozeniu na pewno nie bede regularnie tam pisal.

Wiem tez, ze jak mi sie moja pisanina na forum o gieldzie znudzi, przestane z dnia na dzien pisac i nie bede sie w ogole odzywac - gielda nie jest dla mnie "zadaniem zycia".

Dla mnie jest to wylacznie poboczne zajecie intelektualne z odrobina hazardu, ktore porzuce jak wszystko inne, kiedy poznam dokladniej funkcjonujace tu mechanizmy.
Na forum jestem tylko chwilowym gosciem i w przyszlym roku pewnie calkowicie zamilkne - bede mial pare innych wazniejszych zajec.

Na tym forum pisze - jak wspomnialem wyzej - glownie ze wzgledu na Gospodarza i pare innych osob (one juz beda wiedziec, kogo mam na mysli:-) - jak przyjdzie czas to znikne...

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-17 11:42 / Tysiącznik na forum
Witaj Niemonotematyczny Czlowieku,

najlepiej jakbys sie zalogowal, jak cos piszesz - incognito jest bezpieczniej, nieprwdaz :-)
Wielu uczestnikow Forum Biga ma Atona w swoich portfelach i mysle, ze nie ma powodow do narzekania - wielu jednak nie ma i zapewne jestes jednym z nich (moge snuc domysly kto sie kryje za tym niemonotematycznym nickname:-)

Prosze, znajdz lepszy temat do dyskusji, jesli potrafisz.
Moje wpisy o Atonie mozna czytac lub nie - pisze w nich o moich wlasnych prognozach i podaje fakty o spolce i z jej otoczenia...
A zreszta nie bede sie tlumaczyl...
Golem14 / 2009-12-17 11:21 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

nudno tak nic nie pisac:-) A powyzszy scenariusz, jak sam dobrze wiesz, jest bardzo prawdopodobny. Musisz sie Flugo przyzwyczaic, ze przez najblizszy rok nie bedziesz mial spokoju na Atonie - no chyba ze badziew ostatecznie zbankrutuje;-)

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-12-17 10:53 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,

dzisiaj na Atonie promocji ciag dalszy, aczkolwiek nie potrwa juz ona dlugo.
Od godziny 10 obraduje Komisja Ochrony Srodowiska nad wniesionymi dwoma poprawkami (nic zwiazanego z azbestem) - rozpatrzenie dwoch poprawek to kwestia kilkudziesieciu minut dla Komisji, ktora musi wydac jedynie opinie o przyjeciu lub odrzuceniu poprawki.
Nastepnie pismo trafi do Marszalka Sejmu, ktory zapewne wprowadzi dzisiaj w dodatkowym puntkcie obrad III czytanie (glosowanie) ustawy o odpadach.

Dzisiaj wiec Sejm zakonczy prace nad ustawa kluczowa dla Atona - jezeli bedzie tempo ekspresowe, to mozliwe ze jutro ustawa bedzie juz w Senacie - wiele przepisow znajdujacych sie w ustawie musi zostac na mocy zobowiazan unijnych zostac zmienione do 31 grudnia 2009, czasu zostalo wiec naszym paralamentarzysta juz malo:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-16 20:41 / Tysiącznik na forum
Normy unijne:-) Materialy z substancjami trujacymi jak azbest beda wkrotce takze w Polsce poddane wnikliwej kontroli - bedzie tak jak Big wspominal: "Einsatzkommando" w kosmicznych strojach bedzie usuwalo takie materialy jak azbest - zakopywania eternitu w ziemii wkrotce juz nie bedzie...

Co do Atona, to mysle ze ich technologia otwiera nowe mozliwosci: azbest nie bedzie skladowany i przenoszony z miejsca na miejsce lecz utylizowany tj. calkowicie niszczony...
Takie rozwiazanie zyska protekcje wladzy - zreszta juz Ministerstwo Gospodarki przyzynalo dotacje na rozwoj technologii Atona - w przyszlosci zapewne o firmie tez nie zapomni...

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-16 19:53 / Tysiącznik na forum
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/437944BC404D52A7C1257687004D3D11/$file/2561.pdf

Wniesione dzisiaj poprawki dotycza art. 42: dokladnie nie wiem, co ma w tym artykule zostac zmienione (z powodow technicznych nie sluchalem obrad sejmu) - najwazniejsze jest jednak, zeby dopuszczalny poziom wegla w zutylizowanych odpadach medycznych i weterynaryjnych pozostal do 5%, jest to korzystne dla Atona... Poza tym punkty ustawy dotyczace azbestu sa jak najbardziej ok. i nie zostaly wniesione tutaj zadne poprawki...

Milej lektury:-)
Golem14 / 2009-12-16 19:36 / Tysiącznik na forum
Mozliwe, ze glosowanie odbedzie sie juz jutro na koniec posiedzenia.
Sprawdzilem wlasnie plan obrad sejmu na dzien jutrzejszy i widze, ze na koncu odbeda sie III czytanie dwoch innych ustaw - porzadek obrad mozna zawsze uzupelnic o jeszcze jedno III czytanie: to nie trwa dlugo, glosowanie nad dwoma poprawkami i potem nad ustawa i zalatwione. W piatek moze zatem trafic ustawa do senatu - jesli bedzie ustawa uchwalana w tempie ekspresowym (a polski parlament juz nie takie "uchwalania" przeprowadzal) to taki scenariusz wydarzen jest mozliwy.

Potem tylko podpis naszego malego Napoleona...
Golem14 / 2009-12-16 19:19 / Tysiącznik na forum
Witaj Dodge,

na regulacje takich spraw jak np. likiwidacja skladowisk niespelniajacych norm unijnych, czy wprowadzenie nowych regulacji prawnych odnosnie usuwania azbestu, polski rzad zgodzil sie w traktacie akcesyjnym UE na termin 31 grudnia 2009 - czyli jak zwykle wszystko robione na ostatnia chwile...

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-16 19:16 / Tysiącznik na forum
Jak widzisz Gospodarzu, laska panska na pstrym koniu jezdzi... Oddzielenie biznesu od polityki jest konieczne - po ustawie i rozporzadzeniu bedzie na azbescie juz tylko biznes, chyba, ze pojda rzadowe zamowienia na urzadzenia firmy: koszt skladowania i koszt utylizowania azbestu technologia MTT jest taki sam, wiec kto wie - tym bardziej, ze ministerstwo Gospodarki wspierajuz firme dotacjami...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-16 19:11 / Tysiącznik na forum
Dzieki:-)
Wyglada zatem, ze w piatek odbedzie sie III czytanie i glosowanie ustawy:-)
Parlamentarzysci beda zatem szybsi od Waldemara...
Zastanawiam sie jeszcze co z senatem - ostatni dzien posiedzenia to 18 grudnia, czyli tez piatek..

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-16 19:04 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

podaj linka, chetnie zerkne :-) Czyzbym niedocenial naszych parlamentarzystow?

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-12-16 18:57 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

alez (a)to dzisiaj tapnelo - miecz jest obosieczny...
Dzisiaj poznalismy sile naszych parlamentarzystow, wkrotce poznamy jednak moc Pawlaka - w odroznieniu od parlamentu, ktory zobowiazania unijne ma gleoboko w d.., obstawiam, ze nasz zielony minister postara sie wypelnic normy Brukseli, zeby uniknac krytyki opozycji...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-16 17:03 / Tysiącznik na forum
Mysle, ze to jeszcze nie ten moment na "ciecie strat" :-)

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy