Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2009-12-21 20:34 / Tysiącznik na forum
Witaj Adrianoo,

wszystko co robilem do tej pory w moim zyciu bylo zawsze podwazaniem wszelkich fundamentow - mam nature rebelianta i juz:-) Wiem jednak, ze innym popsuloby to cere i nie tylko, wiec nikomu tego specjalnie nie polecam...

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-21 20:12 / Tysiącznik na forum
Spokojnie sobie przeczytaj w przerwie swiatecznej przy choince:-)
Mysle, ze juz mamy calkiem solidna baze informacyjna, ktora mozna w miare naplywania nowych informacji dalej rozbudowywac i stawiac prognozy na przyszlosc... Grunt to, zeby byc pare krokow naprzod od innych inwestorow - w przypadku jednej spolki mysle, ze jest to calkiem realne - w moich prognozach kieruje sie zawsze rachunkiem prawdopodobienstwa dosyc luzno rozumianym:-)

Lizbona to jedna z inspiracji w moim przyszlym projekcie - 2010 bedzie dla mnie waznym i pracowitym rokiem na wielu obszarach zycia... A tak wogole, to podoba mi sie bardzo ta data 2010:-)
Golem14 / 2009-12-21 19:50 / Tysiącznik na forum
Chyba, ze tak:-) Owcom welna tez ciagle odrasta, wiec sie je strzyze i strzyze...

Ostatnio doszedlem do mocnego przekonania, ze bez dokladnej analizy sytuacji w danej spolce kazda inwestycja jest jak gra losowa - latwo mozna zostac strzyzonym baranem:-)
Dlatego tez jestem umiarkowanym zwolennikiem tzw. dywersyfikacji portfela: im wiecej spolek, tym trudniej nad tym wszystkim zapanowac i zachowac kontrole... - tylko jedna glowa, a ile informacji do przerobienia:-)

Jezeli nie inwestuje sie grubych milionow, osobiscie uwazam zakup akcji max 3-5 spolek za lepsze rozwiazanie - ale jak wiadomo, ile glow, tyle koncepcji inwestowania...
Golem14 / 2009-12-21 19:37 / Tysiącznik na forum
A jakie moga byc tego przyczyny, wszak nic sie nie dzieje bez przyczyny:-) IPX jest najbardziej niedowartosciowanym papierem z imperium Karkosika: restrukturyzacja w toku, wyniki sie poprawiaja, wybicie bylo na grubo ponad 3 PLN, a teraz klops....

Czy Romano az tak nie lubi swoich malych akcjonariuszy? - troche sobie igra z zaufaniem inwestorow (malych inwestorow:-)
Golem14 / 2009-12-21 19:31 / Tysiącznik na forum
Hej Thai,

wkrotce tez sie zabieram do "uczciwej roboty" i bede rzadko goscil na forum... - musze doprowadzic do konca moje naukowe zabawy...
Roman zapewne wie co robi, ale czy bedzie to dobre dla akcjonariuszy, tak samo jak dla niego: oto jest pytanie:-)

Czytalas zestaw informacyjny, ktory ostatnio wrzucilem na forum? - dobra Inwestorka, to swiadoma Inwestorka, ale Tobie tego nie trzeba przeciez mowic:-)

Pozdrawiam serdecznie

PS. Nad Portugalia, a konkretnie Lizbona mocno sie zastanawiam - w pewien sposob jest to zwiazane z moim przyszlym projektem, wiec warto byloby tam jeszcze pojechac...
Golem14 / 2009-12-21 19:18 / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodarzu,

chyba zabral sie ostro do wygolenia swoich akcjonariuszy - wlasnych roz jednak sobie nie przytnie, tylko tak troche, zeby za pare lat bylo ich jeszcze wiecej...

Ciekawe jak bedzie na Impexmetalu - na ta spolke postawilbym z Karkosikowej stajni obecnie, ale w takich okolicznosciach przyrody i to nie jest takie oczywiste...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-21 19:12 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

ostatnio sie rozmijalismy na forum:-) Produkcja papieru trwa w najlepsze, a czasy kryzysowe:-) Roman Karkosik potrafi dobrze zadbac o interesy - tylko swoje interesy... i kazdy pownien robic tak samo: no mercy na gieldzie...

Pozdrawiam rowniez serdecznie

PS. Zima w koncu troche odpuscila - chyba naplynelo troche portugalskiego powietrza...
Golem14 / 2009-12-21 18:57 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

coz to sie tam dzieje w imperium Karkosika? Jednak akcje Boryszewa dla wszystkich Polakow? - Bioton ta to emituje akcje dla wszystkich mieszkancow naszej neibiesko-zielonej planety...

Pozdrawiam serdecznie wieczorowa pora
Golem14 / 2009-12-21 15:32 / Tysiącznik na forum
Zycze rowniez wesolych swiat:-) . przed nami jeszcze jednak dwa gieldowe dni do wigilii, ale mysle, ze bedzie calkiem spokojnie...

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-21 12:48 / Tysiącznik na forum
Osobiscie tez zyczylbym sobie na dluzej przedzialu miedzy 5-6 PLN przy dobrych obrotach - trzeba ubic fundament techniczny do dalszych wzrostow:-)

Ustawa to przepustka do przyszlych dochodow firmy - wszystko potem w rekach zarzadu: prezes Barczyk to stary lis:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-21 12:25 / Tysiącznik na forum
Fundusze na pewno zwesza wkrotce Atona, ale to wszystko dopiero w 2010 - jak poplynie kasa do spolki ze sprzedazy bedzie boom...
Jak pisalem, mnie nie interesuje handel detaliczny i patrze zawsze daleko w przyszlosc:-)

Dzisiaj kurs pewnie zamknie sie miedzy 5,20-5,30 - raj dla krotkotermonowcow :-)
Golem14 / 2009-12-21 11:51 / Tysiącznik na forum
Nowych akcjonariuszy na razie nie widac:-) z drugiej strony nie dziwie sie temu specjalnie: lepiej zaczekac na "coming out" jeszcze z miesiac i balansowac pod progiem 5%.

Aton moze zniknac z gieldy, ale raczej nie zniknie:-) Rozmaite scenariusze sa jednak mozliwe i wiele kwestii pozostaje otwartych - dlatego tez ta spolka jest taka interesujaca i warta ryzyka...
Golem14 / 2009-12-21 11:44 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

opinia eksperta wielce pokretna jest - chyba pisalo je lobby skladowisk azbestu:-) Wszystkie "obawy" eksperta o grazacym monopolu Atona moga sie spelnic dzieki nowej ustawei:-)
Koniecznie musisz dokladnie przeczytac "Ocene skutkow regulacji: strony 142-143: http://www.senat.gov.pl/k7/dok/sejm/047/2002.pdf
- dla mnie jest to tekst kluczowy...

Metod utylizacji azbestu jest wiele, ale sa bardzo drogie: utylizacja 1 tony urzadzeniem Atona HT kosztuje 150Euro, w metodzie z lukiem plazmowym (Francuzi) 1500Euro - roznica jednego 0...

Kontrakty nie zostaly zrealizowane, bo nie ma ustawy: najprostsze wytlumaczenie

Kurs bedzie rosl jak beda przychody - hosse gieldowa jako taka mamy pewna w 2010: jak dla mnie idealny moment takze odnosnie ogolnej sytuacji gospodarczej na swiecie
Golem14 / 2009-12-21 10:50 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

zgadzam sie calkowicie z Toba, ze bez konkretnych przychodow kursu nie da sie na dluzsza mete utrzymac - pisalem wczoraj u Biga, ze jezeli do konca I kwartalu 2010 nie bedzie konkretnych przychodow, to dojdzie wiosna do duzej korekty kursu...
Wszystko bedzie zalezec od profesjonalizmu zarzadu firmy.

Co do tzw. dokumentow: mysle, ze w nich znajduja sie odpowiedzi na wiele pytan, ktore sobie ostatnio stawialismy: udzial samorzadow w utylizacji azbestu jest wyraznie podkreslony w analizie rzadowej, takze plan zakupu urzadzen na skladowiska - czyli nie tylko prywatni przedsiebiorcy beda potencjalnymi klientami.

Dalej kwestia doplat unijnych: jest to zrodlo finansowania, ktore nie wysycha - no chyba, ze UE sie rozpadnie:-) - moim zdaniem jeden z najwaznieszych czynnikow w calej grze.

Zastanawialismy sie tez, gdzie i jak beda produkowane urzadzenia Atona: w grudniu 2009 przewidziane jest zakonczenie wyposazania w sprzet specjalnej hali montazowej, na ten cel jest przyznana dotacja unijna w wysokosci ponad 1 mln PLN.

Osobiscie uwazam, ze ustawa jest kluczem: dzieki temu Aton bedzie mogl zaczac zarabiac i dopiero wtedy pojawia sie konkretne przychody. Z drugiej strony Amerykanie moga sprawic w styczniu niespodzianke i kupic technologie MTT - to przewrociloby wszystko do gory nogami - tutaj ciezko jednak jeszcze na realna prognoze.

Pozdrawiam

PS. Przeczytales dokladnie te dokumenty? - warto poswiecic na lekture pare minut...
Golem14 / 2009-12-20 19:44 / Tysiącznik na forum
Hej Cyfro, witaj Adrianoo,

ja sadze raczej, ze w ciszy to sie umiera:-) Ta regula jest moze dobra dla innych spolek - tutaj raczej spokoju jeszcze dlugo nie bedzie...
Aktualnie wszystko jest jeszcze mozliwe - zalezy to od zarzadu Atona, ktory bedzie musial w najblizszych miesiacach uzyskac konkretne przychody dla firmy.
Osobiscie chodzi mi o merytoryczna wymiane mysli i przewidzenie sytuacji pare krokow naprzod - czy spolka zmarnieje, czy rozkwitnie w roku 2010 zalezy tylko od profesjonalizmu zarzadu, a reszte ureguluje rynek...

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy