Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2009-11-19 13:27 / Tysiącznik na forum
CenieTwoje krytyczne spojrzenie - mam podobne zasady:)
Ustawodawca nie zablokuje innych metod usuwania azbestu - to rozporzadzenie do starej ustawy, a wkrotce takze nowa ustawa wprowadzi w koncu wolny rynek w tej branzy. Aktualnie to Aton jest blokowany prawnie przez lobby skladowisk azbestu, ktore wie, ze przegra ekonomicznie konkurencje z nowa technologia. Czyli bedzie wreszcie wolny rynek, a potem wygra lepszy...
Golem14 / 2009-11-19 13:34 / Tysiącznik na forum
Witaj,

Aton kupowalem po bardzo roznych cenach - ogolnie w przedziale od 2,20-2,80:) Dzisiaj tez dokupilem bardzo znaczny pakiet.
Na tych akcjach beda na pewno bardzo silne wachania kursu w przyszlosci, nawet do 20% intraday. Ja jednak nie bawie sie juz w takie spekulacje - juz mi sie nie chce:)
Aton traktuje jako inwestycje srednio- badz dlugoterminowa w zaleznosci od sytuacji w najblizszych miesiacach.

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-11-19 13:37 / Tysiącznik na forum
Zerknij najlepiej na strone Atona - tam bodajze w prezentacji technologii spolki sa takze wyliczenia co do rentownosci praktycznego zastosowania metody.

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-11-19 15:51 / Tysiącznik na forum
Witam ponownie,

czytam, ze Aton zyskal uznanie w kaciku:)
Co do uwag Flugo: konrakt z Lotyszami oczywiscie jeszcze nie jest podpisany, ma byc realizowany w kilku etapach, a 30.06.2010 jest data koncowa wszystkich etapow transakcji - sprawa jest dobrze znana, nawet "Parkiet" pisal o tym na glownej stronie.

Spekulacje wszelkiego rodzaju na tym walorze na pewno beda robione i to nie koniecznie przez Forumowiczow z kacika Biga:) Emocje Flugo sa zatem zupelnie niepotrzebne, spekula jest takze wpisana w ten walor, ktory bedzie szybko rosl w najblizszym czasie - to sie musi po prostu wydarzyc. Wszystko ureguluje jednak jak zawsze rynek. Pamietajmy tez, ze jest to spolka z NC - wachania intraday do 20% sa tutaj normalne: kto ma czas i zdrowie, niech probuje szczescia, mi sie juz nie chce:)

Wazniejsze od kontraktu z Lotyszami jest jednak rozporzadzenie w sprawie ustawy o utylizacji azbestu, ktore powinno byc juz w grudniu (odsylam na strone Ministerstwa Gospodarki, link ponizej w moim wpisie) - to bedzie klucz do dalszych sukcesow firmy.

Pozdrawiam wszystkich
Golem14 / 2009-11-19 16:17 / Tysiącznik na forum
Witaj Flugo,

wiem, ze juz od dluzszego czasu jestes zagorzalym fanem Atona:-) Ja takze traktuje inwestycje w akcje tej spolki na dluzszy termin - w tym wypadku nie chodzi przeciez o drobne kilkadziesiat procent:)

Z drugiej strony uwazam, ze to czy ktos kupi akcje Atona, zarobi 20% i je potem sprzeda nie ma w sumie wiekszego znaczenia - o trwalej zwyzce kursu spolki zdecyduja ostatecznie wieksi inwestorzy i mechanizmy rynkowe. Poza tym "spekulacje" sa czescia New Connect - decyduje kazdy sam...

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-11-19 16:39 / Tysiącznik na forum
Tak swoja droga na Bankier.pl siedza calkiem bystre chlopaki interesujacy sie Atonem - informacje o planowanym kontrakcie z Lotyszami znalezli w necie na lotewskiej stronie pare dni przed oficjalnym info:)

Aktualnie mysle, ze beda jeszcze przez kilka miesiecy bardzo gwaltowne ruchy na kursie Atona. Czeka nas jeszcze przeciez rozporzadzenie, ustawa i pierwsze kontrakty z polskimi firmami - to wszystko bedzie podgrzewac atmosfere wokol spolki, a kurs bedzie szybko rosl i takze mocno spadal w miedzyczasie.
Sytuacja uspokoi sie dopiero troche jak Aton HT przejdzie z NC na GPW - kto wie moze juz w przyszlym roku, jak ruszy biznes atbestowy:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-11-19 16:57 / Tysiącznik na forum
Najwazniejsza jest ustawa, ale i rozporzadzenie z Ministerstwa Gospodarki rozwiaze cala sprawe - szybka zmiana prawodawstwa jest warunkiem do dalszego rozwoju firmy.

Na targach POLEKO moze zostana zawarte jakies wstepne ustalenia co do sprzedazy urzadzen w Polsce. Jezeli na malej Lotwie mozliwe jest zamowienie na prawie 20 milion PLN, to co sie bedzie dzialo w Polsce, nie mowiac juz o innych demoludach:)
Golem14 / 2009-11-19 17:01 / Tysiącznik na forum
I jeszcze jedna wazna kwestia: dotacje z Uni Europejskiej na usuniecie azbestu - normalnie firmy nie bylyby w stanie same poniesc takich kosztow, a tak bedzie plynelo wsparcie do 90% kosztow dla instytucji (o ile sie nie myle w tych procentach) z Brukseli.
Doplyw gotowki na inwestycje w urzadzenia Atona bedzie wiec lzdecydowanie atwiejszy.

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-11-19 19:03 / Tysiącznik na forum
Witaj Gospodarzu,

na przywitanie "Heard It Through The Grapevine"- Creedence Clearwater Revival:-)
http://www.youtube.com/watch?v=zZe9OtFNt_8

CCR jest moim muzycznym odkryciem ostatnich dni - rozpoczelo sie od przesluchiwania stosu zakupionych plyt winylowych, no i trafilem przypadkiem na utwor "Suzie Q". Od tej pory jestem zachwycony muzyka tego bandu. Tobie jako Big Lebowskiemu muzyka CCR zapewne jest znana nie od dzis:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-11-19 19:08 / Tysiącznik na forum
Witaj,

wprawdzie troche pozno odkrylem ten zespol, ale lepiej pozno niz za pozno:-)
Kolekcja winyli rozrasta mi sie systematycznie - dzisiaj dokupie troche klasyki na Ebay-u, ale ogolnie to prefereuje Rock´n Roll:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-11-19 19:47 / Tysiącznik na forum
Zerkales moze Big dzisiaj na Atona HT? - Rekordowe obroty od poczatku notowan spolki na NC, takze dzieki Forumowiczom Twojego kacika:-)
Czyzby byl to poczatek koniec, czy koniec poczatkowych trudnosci spolki?
Osobiscie obstawiam na druga opcje i inwestuje na dluzszy termin, chyba, ze mnie szybkie wzrosty przestrasza:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-11-19 20:00 / Tysiącznik na forum
Spekula jak na kazdej szybko rozwijajacej sie spolce na pewno da sie mocno we znaki - trzeba bedzie przez to przejsc mozliwie spokojnie, poki rynek sam sie nie wyreguluje.

Pozytywnym aspektem jest tutaj jednak to, ze dla spolki jest to ciagle jeszcze jej "Gründungszeit" i najlepsze czasy dopiero przed nia - takze dla samego kursu akcji, ktory ma aktualnie C/WK 2,5. Przy planowanych dochodach, chocby juz tylko ze sprzedazy urzadzen na Lotwe, wartosc ksiegowa bedzie za pol roku wyzsza niz dzisiejszy kurs.

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-11-23 13:00 / Tysiącznik na forum
Witaj Pietroo,

trzeba wziasc na klate najblizsze wahania kursu, moze nawet jeszcze z 15%, a moze wcale nie:-) W tym tygodniu odbywaja sie targi POLEKO, na ktorych bedzie sie promowal Aton - kto wie, czy nie zaowocuje to kontraktami w najlblizszych tygodniach.
Do konca roku nasze pseudoposly musza zmienic prawo w zakresie utylizacji azbestu - taki obowiazek naklada UE - na pewno bedzie ciekawie w najblizszych tygodniach.

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-11-23 13:47 / Tysiącznik na forum
Witaj,

kierunek polnoc jest na pewno w perspektywie najblizszych tygodni - krotkoterminowo moze byc jednak duze wahadlo na tym walorze. Ja stawiam na dluzsza inwestycje na tym papierze, wiec postaram sie zachowac spokoj:-)

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2009-11-24 18:06 / Tysiącznik na forum
Witam Gospodarza i goszczaca na forum brac inwestorska:),

mialbym pytanie natury prawnej - ile czasu po podpisaniu rozporzadzenia do ustawy przez ministra wchodzi ono w zycie. Chodzi mi o to czy, dzieje sie to wraz ze zlozeniem podpisu ministra, czy jest moze przewidziany jakis czas, zeby rozporzedzenie nabralo mocy prawnej (tak jak w przypadku ustawy). Bylbym wdzieczny za wszelkie uwagi prawnicze w tej kwestii.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Najnowsze wpisy