Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Re: Komentarze do portfela "bebe"

Golem14 / 2010-01-07 21:31 / Tysiącznik na forum
Witaj Bebe,

jezeli interesujesz sie w dalszym ciagu tematem azbestu, to polecam do przeczytania raport Ministerstwa Gospodarki z lipca 2009 - jest to lektura obowiazkowa w kontekscie Atona:-)

http://www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/2DB98798-CF7D-48BC-8190-F6F4A343F8B5/55586/POKA_wer_41_RM_14_07_2009OSTATECZNA.pdf

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-07 21:32 / Tysiącznik na forum
Zdublowalo mnie tak na przywitanie:))
Golem14 / 2010-01-07 21:42 / Tysiącznik na forum
Witaj Gio,

ladnie masz rozparcelowany portfel:) - jestes albo byles tez akcjonariuszem Atona?

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-07 21:54 / Tysiącznik na forum
Witaj Mariolka,

osobiscie jestem zdania, ze niejakiego rafcia trzeba tepic bezlitosnie, gdyz to bardzo natarczywa menda forumowa, Bebe wie cos niestety o tym:-)
Najwieksza przeprawe mialem ze zglebieniem tematu azbestowego i przebiciem sie przez "stosy plikow" dokumentow w necie:) - polecam Wszystkim lekture tych materialow, a zakup papiera w tym momencie to juz kwestia indywidualna:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-07 22:02 / Tysiącznik na forum
Rowniez zycze powodzenia w grach gieldowych i pozdrowienia dla Waszego Kacika:)
Golem14 / 2010-01-07 22:20 / Tysiącznik na forum
zamilcz chlopcze, bedzie to najlepsze dla ciebie i dla innych...

bez odbioru
Golem14 / 2010-01-08 00:22 / Tysiącznik na forum
Witaj Barakudo,

uwagi zawsze mile widziane - zapraszam do wizyty na forum ATONHT:-) - tam znajdziesz duzo informacji na temat azbestu i nie tylko:)

Program rzadowy usuwania azbestu na lata 2002-2032 zapewne calkowicie nie rozwiaze problemu azbestu w Polsce - to inna sprawa. Mnie interesuje potencjalny rynek utylizacji azbestu dla firmy Aton HT w latach 2010-2012, w ktorych wszystkie dzialania zmierzajace do rozwiazania problemu azbestu maja zdecydowanie przyspieszyc: Aton jest aktualnie technologicznym monopolista w utylizacji azbestu i polskie wladze przewidzialy w swoich planach zastosowanie urzadzen Aton 200 - ponadto potencjalny rynek trzeba zmultiplikowac w zwiazku z rozpoczeciem dzialalnosci firmy w innych krajach: Skandynawia i Lotwa...

W swoich planach inwestycyjnych zwracam szczególną uwagę na psycho-socjologiczne
aspekty przedsięwzięć gospodarczych.
W " temacie azbestu " zauważam spadający entuzjazm ( a zauważałem taki ok. rok wstecz)
do planów całkowitego unicestwienia zjawiska ( azbest).


Aspekty "psycho-socjologiczne" sa takze jednym z kluczowych aspektow przy inwestycji w Atona: zarowno w odniesieniu do ogromnego rynku dla firmy i zwiazanej z tym "fantazji" inwestorow, jak i determinacji wladz w szybkim rozwiazaniu problemu (w 2010 rozpocznie sie dopiero de facto usuwanie azbestu w Polsce).

Taka moja nocna krotka analiza - zapraszam do kacika atomowego:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-08 00:23 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocy Bebe i do uslyszenia:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-08 00:24 / Tysiącznik na forum
udaj sie juz lepiej matolku na nocny spoczynek...

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-08 13:02 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,

Ekoexport nabralo mikrosferycznej mocy:-) - gratulacje dla posiadaczy waloru! Mysle, ze mikrosferyczny lot moze potrwac nawet do 3,00, czego wszystkim zycze:)

Pozdrowienia dla Kacika

PS. NC jako indeks moze byc czarnym koniem aktualnej hossy...
Golem14 / 2010-01-08 13:12 / Tysiącznik na forum
Witaj,

EEX porusza sie na napedzie mikrosferycznym, a ATO na atomowym - oba sa jak najbardziej przyszlosciowe:)

Vorsprung durch Technik:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-08 14:08 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

wnioskuje, ze jestes na zakupach na GPW?:-)

Pozdrawiam serdecznie

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-08 14:28 / Tysiącznik na forum
Spojrzalem blizej na dwie spolki z NC: Euroimplant i Read-Gene, obie firmy z branzy nowoczesnych technologii medycznych.
Moje wnioski sa nastepujace: firmy znajduja sie dopiero w okresie badan naukowych, bardzo obiecujacych, ale jednak ciagle badan: kazdy kto interesuje sie genetyka i nowoczesna medycyna (osobiscie temat jest mi poniekad bliski) wie, ze tego typu badania sa nieprzewidywalne i moga sie zakonczyc jedynie na plaszycznie tzw. Grundlagenforschung tj. wnioskow o charakterze ogolnym dla medycyny bez opracowania konkretnych produktow rynkowych.

Przed tymi firmami zatem jeszcze dluga droga testow i badan na obszarze medycyny, ktory na dobre rozwinie sie dopiero w nastepnym dziesiecioleciu.

Uwazam dlatego, ze sa to firmy o charakterze bardziej naukowym niz biznesowym - raporty finansowe tych spolek tez pozostawiaja wiele do zyczenia: dane finansowe zwlaszcza w przypadku EUI sa bardzo niedokladne. Ponadto C/WK tych spolek wynosi juz grubo ponad 10 - duzo fantazji w tych spolkach, ale malo fundamentow biznesowych.

Moje dwa typy z NC na rok 2010 to w dalszym ciagu Aton i Ekoexport: obie spolki maja zakonczony wlasciwie etap najwazniejszych badan naukowych i zarabiaja badz beda zarabiac w tym roku pieniadze: Aton posiada przy tym potencjal rynkowy nie dajacy sie porownac z zadna inna spolka - osobiscie nie znalazlem porownywalnej firmy na NC i WIG...

Tyle mojej analizy piatkowej:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-08 14:39 / Tysiącznik na forum
Witaj,

coz to za wpisy? - jestem jednostka autonomiczna:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-08 15:02 / Tysiącznik na forum
Wiadomo, ze badania naukowe nigdy sie wlasciwie nie koncza: po opracowaniu jednej technologii zaczynaja sie badania nad nastepna...

W przypadku tych dwoch spolek nie jestem jednak przekonany, czy maja one zakonczone juz badania nad swoimi pierwszymi pomyslami technologicznymi o nastepnych nawet nie wspominajac - krotko mowiac te firmy nie maja jeszcze przetestowanych produktow, ktore moga wrzucic na rynek.

Read-Gene z testami genetycznymi na raka ma jeszcze dlugo droge popularyzacji swojej oferty (poza tym takowe testy sa jeszcze ciagle bardzo watpliwe - dopiero zostal odczytany genom ludzki, jednak jego lepsze zrozumienie to robota na kilkadziesiat lat).
Predzej EUI ze swoja technologia na hodowle tkanek znajdzie rynek zbytu, ale tylko na Zachodzie - w Polsce medycyna jest jeszcze ciagle na poziomie rzeznika...

EUI ma C/WK okolo 11, Read-Gene 15 - ogolnie wiec dosyc wysoko - fantazja jest tu na pewno, ale nie ma biznesu: dla mnie sa to male instytuty naukowe, a nie biznes... - na biznes trzeba jeszcze troche poczekac, chyba ze te spolki stoja o krok przed wprowadzeniem nowych produktow na rynek (tego nie sprawdzalem) - potrzebna jest tutaj dokladna analiza fundamentow spolek w zakresie aktualnie opracowywanach przez nie technologii...

Ogolnie jestem w tym wypadku sceptykiem, ale moge sie oczywiscie mylic...

Najnowsze wpisy