Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2010-01-29 20:11 / Tysiącznik na forum
Witaj Adrianoo,

pierwsze slysze o zakladzie - mozesz podac blizsze szczegoly? :)

Fakt, ze sprzedalem dzisiaj akcje nie oznacza, ze mowie good bye na zawsze...

Poza tym troche odmiany mi sie przyda - moja strategia wreyfikuje sie w trakcie gier gieldowych: akcje to nie lokata bankowa i warto jednak o tym pamietac... pozy tym na parkiecie trzeba byc "flexibel", ale DT to nie dla mnie zajecie:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-29 20:34 / Tysiącznik na forum
Hej Adrianoo,

pierwsze akcje Atona zakupilem juz we wrzesniu - mysle, ze okres 5 miesiecy to dosyc dlugo, a ja jestem z natury swojej bardzo niewierny:)

Forum Atona nie zamierzam opuszczac i w dalszym ciagu bede chetnie dyskutowal o tej spolce, jezeli ktos merytorycznie bedzie mial cos do powiedzenia...

Dalej twierdze, ze Aton bedzie nalezal do czarnych koni roku 2010, ale to nie oznacza, ze przez caly rok musze trzymac akcje - beda "bad and good times" dla kursu tej spolki - Flugo o swoj portfel potrafi dobrze zadbac, na inwestycji Atona na pewno nie straci:)

Polecalem zakup akcji Atona od 2,50 - 3,00 - jak ktos skorzystal w tamtym czasie, powodow do narzekania raczej nie ma...

Jako krytyczny racjonalista nie moge byc fanatykiem, chocby jednej z najlepszych spolek na parkiecie - aktualnie mam nowe plany...

Pozdrawiam

PS. Adrianoo zapodaj choc raz taki typ jak Aton uzasadniajac przy tym szczegolowo, dlaczego...
Golem14 / 2010-01-29 20:44 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

Petrolinvest moze skonczyc gorzej niz Bioton - ten drugi przynajmniej cos produkuje, a w Petrolu sa tylko mityczne poszukiwania czarnego zlota w kraju zapomnianym przez bogow:) Jedyna dobra spolka Krauzego to Polnord - w 2010 bedzie warta ryzyka...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-29 20:51 / Tysiącznik na forum
U Krauzego wszystko jest mozliwe:) Takze ta Nigeria nie wiadomo po co...

W 2010 powinno jednak C/WK Polnordu osiagnac przynajmniej wartosc 1 - wsrod indeksu deweloperow jest jeszcze pare dobrych spolek, ktore maja odbicie od dna dopiero przed soba...
Golem14 / 2010-01-29 20:59 / Tysiącznik na forum
To jest rysa na tej spolce... - za to uwazam, ze Gant po emisji PP wyjdzie zwyciesko z boju...
PP w odpowiednim momencie moze znaczaco wzmocnic fundamenty danej spolki, za to krotkoterminowo zawsze zepsuje jej kurs: Gant jest przykladem takiej spolki...
Golem14 / 2010-01-29 21:09 / Tysiącznik na forum
Powiedzonko jest dobre, ale co to znaczy w praktyce... Bon motty nie rozwiazuja "problemow gieldowych" - potrzebna jest zawsze szeroka perspektywa spojrzenia:)
Golem14 / 2010-01-29 21:17 / Tysiącznik na forum
U mnie jak najbardziej luz:)


sorry ze wypominam ale swego czasu duzo Ciebie
bylo na forum i inf. o atomie, rezultat jak widac powyzej
Golem14 / 2010-01-29 22:29 / Tysiącznik na forum
Adrianoo jest zapewne dobrym Kumplem, pelna zgoda:)

Gwoli sprawiedliwosci: wspominanie, ze pisalem o Atonie podajac szczegolowe informacje i analizy tez jest malo fajne... - o tej spolce bede zawsze chetnie dyskutowal merytorycznie...

Z Atonem nie zegnam sie na stale: zamierzam teraz zarobic jedynie na PP... - fundamentalnie nic sie w tej firmie nie zmienilo, jedynie moga wystapic turbulencje techniczne, ale wcale nie musza...
Golem14 / 2010-01-30 00:06 / Tysiącznik na forum
Witaj Jarg,

dzien PP jest wyznaczony na 19 marca, o ile dobrze o tej poznej porze pamietam:) 12 lutego jest NWZA - w tej kwestii raczej tam nic nowego nie uradza...

Z punktu widzenia fundamentalnego PP jest jak najbardziej dobre dla firmy - dla kursu akcji, jak wiadomo roznie z tym bywa: moze nastapic teraz konsolidacja kursu w okolicy 5,00-5,50, chyba ze naplyna newsy o sprzedazy urzadzen (tak sie zapewne wkrotce stanie, pytanie tylko kiedy)...

Na oku mam aktualnie pare nowych pomyslow na inwestycje o potencjalnie wiekszej stopie zwrotu na ten moment - podobnie bylo z EEX przy 1,70 i GPH przy 1,00: wtedy sie wylacznie przygladalem ich kursowi:)

Aton pozostaje jednak dla mnie inwestycja strategiczna na 2010, mimo, ze aktualnie nie posiadam akcji...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-31 13:36 / Tysiącznik na forum
Witaj Big in Sunday...

mysle, ze obecne spadki sa jedynie niewielka korekta przed kolejnymi wzrostami na parkiecie - o zmianie trendu na besse nie ma nawet mowy: wystarczy spojrzec na ostatnie PKB oraz wyniki roznych indeksow badajacych nastroje ekonomiczne w USA...

Co do ucieczki w mniejsze spolek: indeks NC do szczytow z konca 2007 ma jeszcze prawie 200% roznicy. Zeby jednak znalezc ciekawe inwestycje wsrod spolek z NC na najblizszy czas trzeba teraz juz dosyc mocno poglowkowac...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-31 14:14 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

zeszloroczne wzrosty byly wyjatkowe - indeksy wiekszych spolek odbily sie o kilkadziesiat albo nawet ponad 100% (niektore indeksy branzowe)... W takiej sytuacji na duzych spolkach beda w 2010 juz tylko umiarkowane wzrosty, ktore wygeneruja wybrane spolki, podczas gdy indeksy beda raczej w takim trendzie bocznym z wahaniami cyklicznymi (posiedzenia FED-u ;-)

Male spolki spoza NC tez beda mialy teraz swoje 5 minut: tak jak piszesz teraz liczy sie jakosc:) Jednak to NC jako indeks ma najwiecej do odrobienia od ostatniej bessy i tam bedzie latwiej znalezc upadle anioly albo nowe perly...

Osobiscie uwazam, ze na NC mozna dzisiaj wyszukac 10 spolek (+ -), ktore w okresie miesiaca lub dwoch beda mialy wzrosty po kilkadziesiat procent...

Pozdrawiam serdecznie

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-31 14:31 / Tysiącznik na forum
David Bowie - "Sunday"
http://www.youtube.com/watch?v=MJVIueQU7IY

Jedna z moich ulubionych "piesni" Davida Bowie pasujaca przy tym doskonale do dzisiejszego dnia...

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-31 14:43 / Tysiącznik na forum
David Bowie - "Slow Burn"
http://www.youtube.com/watch?v=NOPRrXXWORk
Golem14 / 2010-01-31 14:47 / Tysiącznik na forum
Obligacje hiszpanskie sa zawsze najlepsza inwestycja na przyszlosc ;-)
Golem14 / 2010-01-31 15:04 / Tysiącznik na forum
Witaj Bream,

miec racje fajna rzecz - mi na tym jednak w wydaniu forumowym specjalnie nie zalezy:)
Owe dziesiec spolek z NC nie zamierzam takze wymieniac z nazwy...

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy