Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2010-01-22 20:56 / Tysiącznik na forum
Grunt to wybrac takie spolki, zeby patrzac w swoj portfel gieldowy, nie bylo w ogole widac, ze jest aktualnie jakas korekta na rynkach;-)
Golem14 / 2010-01-22 21:40 / Tysiącznik na forum
w mediach trabia rozne informacje, tylko ma sie to nijak to calego kontekstu wydarzen...
Golem14 / 2010-01-22 23:56 / Tysiącznik na forum
Witaj Jarg,

pomysl jest ciekawy, ale jest jedno "ale": rynek sztuki w Polsce jest dopiero w powijakach i do tego przezywa obecnie duzy kryzys - do braku swiadomej kulturowo klienteli dochodzi teraz jeszcze pusta szkatula... Mam znajomego w tej branzy w Warszawie: pozwalniali ludzi, obroty spadly itd... W Niemczech z kolei kryzysu specjalnie w tej branzy nie widac: moj znakojomy galerysta przed miesiacem powiekszyl jeszcze galerie, a obroty mu sie znaczaco zwiekszyly:)

Trzeba byloby dokladnie przeswietlic finansowo ta spolke: wtedy moze zlaczenie przyjemnego z pozytecznym byloby warte gry gieldowej:)

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-22 23:58 / Tysiącznik na forum
Dodam tylko, ze moralnosci nigdy specjalnej w biznesie nie bylo i nigdy tez nie bedzie: jestesmy drapieznymi homo sapiens a nie aniolami biblijnymi:)
Golem14 / 2010-01-23 00:02 / Tysiącznik na forum
Hej Cyfra,

pewnie kwestie musza zostac uregulowane prawnie, inaczej bestie finansjery zadusza slabsze rynkowo jednostki bez zadnego milosierdzia:) Dobre prawo zapobiega patologiom, a nie je tworzy...

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-23 01:15 / Tysiącznik na forum
mamy wolna tylko niewole:) Chyba, ze wierzysz jeszcze, ze stworzyl Ciebie niejaki Bog:)
Golem14 / 2010-01-23 01:17 / Tysiącznik na forum
Przyzwoitosci nigdy nie bylo jak sie spojrzy na karty historii ludzkosci.. Ciagle jest to samo, tylko forma nieco ewoluje:)
Golem14 / 2010-01-23 01:20 / Tysiącznik na forum
Jakie czasy, taka sztuka... Dzisiaj artsytom brakuje przewaznie dobrego wyksztalcenia technicznego, koncepty artystyczne teraz jak i kiedys tylko u geniuszy sztuki byly interesujace...
Golem14 / 2010-01-23 01:23 / Tysiącznik na forum
Gusta polskiej klienteli pachna bigosem i przesiaknate sa w dalszym cagu historia - wystarczy wspomniec, ze na polskich banknotach mamy wizerunki krolow:) Do nowoczesnosci mentalnej w PL jeszcze dlugie lata transformacji...

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-23 12:29 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

male sprostowanie do mojego komentarza "religijnego" wczorajszej nocy: pewien kolega napisal mi w prywatnej wiadomosci, ze jestem "jak ludy wschodnie, które nigdy nie przyjęły chrześcijaństwa":) I ze, mam mozliwosc bycia synem malpy, on woli byc synem Boga:)

Coz, moge tylko powiedziec, ze w Polsce jest jedynie mowa o obrazie uczuc religijnych, a o obrazie racjonalnego myslenia nie ma w ogole mowy:) - dlatego tez ten kraj jeszcze przez wiele lat pozostanie kulturowym ciemnogrodem...

Pozdrawiam Kolege Kreacjoniste
Golem14 / 2010-01-23 14:21 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

zapominam nieraz, ze tematy religijne potrafia w Polsce wywolywac u ludzi tyle emocji:-)
Zatem "no religion, no politics" w dyskusjach forumowych:)

Pozdrawiam serdecznie

PS. Na forum glownym widzialem kiedys odezwy religijne jednego forumowicza, ktory twierdzil, ze pieniadze sa najwieksza marnoscia tego swiata - pytanie tylko, co taki koles robil na forum money.pl :-)
Golem14 / 2010-01-23 18:34 / Tysiącznik na forum
Świetliki "Czary Mary (Wonder Schponder)" ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=nFIwambIlLo

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-24 15:07 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

jak tam niedzielny "shoping"? ;-) Uporzadkowalem moj portfel "Barrel of a gun", ktory od dzisiaj staje sie portfelem publicznym:)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-24 15:28 / Tysiącznik na forum
Witaj Big,

jest to tzw. portfel "agresywny" w calym tego slowa znaczeniu :-)

Staram sie przy tym, zeby moje inwestycje nie przypominaly gry w ruletke: podstawa moich decyzji gieldowych jest analiza fundamentalna oraz psychologia gieldowa - analize techniczna stawiam w mojej hierarchii dopiero na trzecim miejscu:)

Czas pokaze, czy strategia "Barrel of a gun" przyniesie dobre wyniki...

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2010-01-24 15:43 / Tysiącznik na forum
Nie mam natury "detalisty gieldowego", a stopien ryzyka jest zawsze wartoscia wzgledna:)
Rynek zweryfikuje moje zalozenia juz w najblizszych miesiacach...

Najnowsze wpisy