Forum

Komentarze użytkownika "gollum"

Komentarze użytkownika: gollum

gollum / 2007-03-03 16:03 / Uznany Gracz Giełdowy
Do jakiego zatem poziomu możemy według Ciebie spaść?
gollum / 2007-03-03 15:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Ale że co? Pożyczek na wpłatę do funduszu? Poważnie?
gollum / 2007-03-03 15:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Nie bywam na innych forach, to prawda. To jest wyjątkowe. I nie napadam na Ciebie, po prostu nie wiedziałem, że zajmujesz się kontraktami. :)
gollum / 2007-03-03 15:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Zapomniałeś dodać "Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam"
gollum / 2007-03-03 15:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Ubliżano Ci dlatego że przewidywałeś wzrosty? Nie rozumiem.
gollum / 2007-03-03 15:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze siedem razy to wklejcie.

Nie widzisz że parę centymetrów niżej to było? I to i tak któryś raz z kolei?
gollum / 2007-03-03 15:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Kurde, to są dwa tygodnie.
gollum / 2007-03-03 15:17 / Uznany Gracz Giełdowy
Krzych nie lekceważ tego że problemy nie kończą się w Warszawie. Bicie rekordów za 3 tygodnie w sytuacji kiedy cały świat się koryguje uważam za lekko nieprawdopodobne.
gollum / 2007-03-03 14:37 / Uznany Gracz Giełdowy
No dobra.

Pażywiom - uwidim jak mawiają agenci CIA.
gollum / 2007-03-03 13:56 / Uznany Gracz Giełdowy
Trzeba mu urwać trąbę :)
gollum / 2007-03-03 13:54 / Uznany Gracz Giełdowy
O bessie? Kto trąbi?
gollum / 2007-03-03 13:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak jest Warren choć dziwię się że ludzie o tym nie wiedzieli i teraz się nagle kapli jak trochę spadło.

Ja jednak myślę że poważny fundusz w życiu się na coś takiego nie zdecyduje. Skutki takiego kroku nie byłyby niczym innym jak znanym z historii zjawiskiem zwanym run na banki. To całkowicie zburzyłoby wiarygodność instytucji a jej odbudowanie trwałoby lata. Oni o tym wiedzą i prędzej wyskrobią kasę spod ziemi niż na to się zdecydują.

Poza tym wyobraź sobie że coś takiego się dzieje w przypadku jednego z potężnych TFI - na przykład BPH. Co zrobią inne fundusze? Oni będą wiedzieli że jeśli jeden z nich zdecyduje sie na taki krok to ich właśni klienci też przybiegną - natychmiast. Prędzej ratowaliby konkurencję niż pozwolili jej zdechnąć w ten sposób bo ich dni też byłyby policzone. Poza tym za każdym z poważnych funduszy stoi poważny bank albo inna instytucja finansowa. Oni pozwolą na spadek cen jednostek bo taka jest giełda ale nie pozwolą na utratę płynności. Skutki utraty płynności przez fundusze byłyby niewyobrażalne.

Takie rzeczy mogą się dziać jedynie w przypadku funduszy hedgingowych bo ich strategie są owiane mgłą tajemnicy i tak do końca nikt nie wie gdzie te fundusze szukają nisz. Poza tym oni czasem inwestują w klasy aktywów które ze swej natury charakteryzują się zupełnie śladową płynnością (na przykład dzieła sztuki). Tam to jest możliwe no ale kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi :)
gollum / 2007-03-03 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Może Van Damme by się nadał?
gollum / 2007-03-03 13:20 / Uznany Gracz Giełdowy
No nie wiem. Ja kupiłem w lipcu jednostki za 100 złotych. Na początku lutego - przed spadkami - były warte 150. Uważasz że 50% w skali 7 miesięcy to zła stopa zwrotu z funduszu przy zerowych kosztach?
gollum / 2007-03-03 13:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Masz słuszność ale po pierwsze - jak jesteś pod parasolem to jednak się opłaca bo konwersję masz za darmo.

Po drugie - hm. Taki jesteś pewien że już jesteśmy po korekcie? Ja bym jeszcze nie klaskał....

Najnowsze wpisy