Forum

Komentarze użytkownika "Goniunia"

Komentarze użytkownika: Goniunia

deska bambusowa - odliczenie vat

Goniunia / 2011-03-02 11:33
Czy mogę odliczyć VAT od deski bambus prasowany SUED Klik click. Jest to deska podłogowa typu panel.

zwrot vat za klimatyzator

Goniunia / 2011-02-24 22:36
Belladonno:) Proszę o pomoc w związku z tematem postu. Znalazłam taki nr pkwiu, który nie wchodzi, ale nie mogę uzyskać żadnych informacji czy być może stawka się zmieniła. Kwota jest duża, żal wyrzucać.

klimatyzator???

Goniunia / 2011-02-23 09:34
1. brama do ogrodzenia - jeśli tak - odpada. Jeśli do garażu, a ten jest w bryle budynku - może być. Garaż wolnostojący - nie
2-5 tak
6 - nie
7 - pręty do czego? elektrody - nie
8-11 tak
12 - raczej nie

I pytanie czy klimatyzator podlega odliczeniu?

Zwrot Vat za materiały budowlane

Goniunia / 2011-02-03 13:04
Myślę, że ta listwę możesz ujać w poz. 15 starego zalącznika (obowiązującego do dnia 31.12.2010).
Jednocześnie mam prośbę do Belladony - czy sztukateria zewnętrzna podlega odliczeniu? Są to listwy zew. wokół okien z odmiany styropianu "polistyren expandowany". Podano mi nr 25.23.15-50.99, według klasyfikacji jest to "wyposażenie przeznaczone do zainstalowania na stałe, z tworzyw sztucznych, pozostałe".
Nie wiem jak to było ze zmianą stawki z 7 na 22%.
No i to słowo - wyposażenie...

Kuchenki i kuchnie elektryczne odliczenie VAT

Goniunia / 2011-01-21 09:12
Kuchnie i kuchenki elektryczne [0]
Proszę o podpowiedź Belladony - znawczynię tematu:)
Czy płyty ceramiczne (w tym wypadku elektryczna Amica PS 445) podlegają odliczeniu?

Co prawda w poz. 127 starego wykazu kuchenki elektryczne są wyłączone, ale proszę zwrócić
uwagę, że zarówno wykaz jak i klasyfikacja PKWIU (29.71,28-10,10) wymiena kuchnie i
kuchenki. Natomiast wyłączenie dotyczy tylko kuchenek elektrycznych.

W związku z powyższym - jaka jest różnica pomiędzy kuchnią a kuchenką elektryczną?

Bardzo prosze o odp.

Kuchnie i kuchenki elektryczne

Goniunia / 2011-01-21 09:09
Proszę o podpowiedź Belladony - znawczynię tematu:)
Czy płyty ceramiczne (w tym wypadku elektryczna Amica PS 445) podlegają odliczeniu?

Co prawda w poz. 127 starego wykazu kuchenki elektryczne są wyłączone, ale proszę zwrócić uwagę, że zarówno wykaz jak i klasyfikacja PKWIU (29.71,28-10,10) wymiena kuchnie i kuchenki. Natomiast wyłączenie dotyczy tylko kuchenek elektrycznych.

W związku z powyższym - jaka jest różnica pomiędzy kuchnią a kuchenką elektryczną?

Bardzo prosze o odp.

Najnowsze wpisy