Forum

Komentarze użytkownika "Gorgia"

Komentarze użytkownika: Gorgia

Re: GPW odbija. Nadal jest niepewnie.

Gorgia / 2008-01-24 13:41
Kto nie wierzył we wczorajsze wzrosty, dziś już będzie musiał. Zarówno giełdy w Stanach Zjednoczonych, jak i w Azji, zakończyły sesje na plusach i ta tendencja powinna być w krótkim terminie kontynuowana. Nie można popaść w euforię, ponieważ będzie to prawdopodobnie jedynie korekta, lub zatrzymanie spadków. Rynek jest wyprzedany i potrzebuje odbicia, ale trudno jest mówić już teraz o zmianie trendów. Giełdy muszą ochłonąć, emocje muszą opaść - dopiero wtedy można liczyć na powrót hossy, a do tego droga daleka...

Re: Kredyt a TFI? Czy dobrze robie? Proszę o opinie

Gorgia / 2008-01-17 17:38
witam,
moim zdaniem bardzo dobrze Pan zrobił biorąc kredyt nie ruszając przy tym "portfela". Większość z nas ma dzisiaj problem z TFI sprzdawać czy nie. Ja zawsze będę stała za tym by jednak przeczekać zamieszanie ;) i nie sprzedawać. Mam o tyle korzystną sytuację, że "schowałam się" pod parasolem Uniona i mam nieco mnie zszargane nerwy niż Misie czy inne TFI. Wracając jednak do Pana jeszcze raz powtórzę że przy przy 230tys nie warto sprzedawac TFI. Proponuję zająć się wykańczaniem mieszkania. Długoterminowe inwestycje zawsze wychodzą na swoje ;)

Re: Jak skorzystac z oferty publicznej?

Gorgia / 2008-01-17 12:34
Spółki przeprowadzające pierwszą ofertę publiczną najczęściej decydują się na emisję akcji. W celu zapewnienia powodzenia oferty publicznej, spółka może dodatkowo wdrożyć program lojalnościowy (przewidujący np. zniżki przy zakupie produktów spółki w zamian za kupno i powstrzymanie się od sprzedaży akcji przez określony czas). Przydział akcji nowej emisji może odbywać się przy pomocy systemu giełdowego, który w tym celu udostępniany zostaje emitentowi. Użycie systemu giełdowego do przydziału akcji umożliwia sprawne jego przeprowadzenie, szybkie rozliczenie transakcji w KDPW i notowanie na Giełdzie praw do przydzielonych akcji już drugiego dnia sesyjnego po dokonaniu takiego przydziału.
Pozdrawiam

Re: pioneer akcji polskich - zagadka

Gorgia / 2008-01-14 16:21
witaj,
przy bessie powinno się dokonać konwersji- to po pierwsze.
po drugie nie słuchać tego co mówią inni tylko poczytać na temat rynku i jego prognoz, to powinno zaowocować. Wycofując się teraz utrudniasz sobie odrobienie strat
pozdrawiam

Re: inwestowanie małych kwot

Gorgia / 2008-01-14 16:51
witaj,
jeżeli chodzi o indywidualne oszczędzanie na emeryturę to na rynku jest multum możliwości rónież dla inwestujących małe kwoty. Moim zdaniem Union ma dosyć szeroki wachlarz subfunduszy, w każdym razie jest w czym wybierać. Proponuję zajrzec na ich stronkę
pozdrawiam

Re: jaki fundusz pieniężny na dzień dzisiejszy polecacie

Gorgia / 2008-01-14 18:54
witaj
myślę, że godny polecenia jest UniMaxZrównoważony .Przynajmniej jeżli chcesz zdywersyfikować ryzyko inwestycyjne przez dostęp do różnych funduszy z danej kategorii aktywów i jeżeli jesteś zainteresowany inwestycją w dłuższym horyzoncie czasowym, która pozwoliłaby wykorzystać potencjał rynku akcji oraz rynku papierów dłużnych
pozdrawiam

Re: 30tyś zł W jakie Fundusze zainwestować?

Gorgia / 2008-01-14 19:13
moja propozycja ;) unimax zrównoważony 60%, unikorona pieniężny 20%, nowa europa 20% (dlatego, że potencjał spółek tu działających jest bardzo duży i wiele z nich ma szansę wybić się jeszcze bardziej)poza tym zawsze dobrze jest zdywersyfikować ryzyko inwestycyjne ;)
Gorgia / 2008-01-15 11:18
Cokolwiek by się działo na świecie, GPW znalazła się w trendzie spadkowym. Poniedziałkowa sesja na GPW, zakończona spadkiem indeksu WIG20 o 0,86 proc., WIG o 1,5 proc., a mWIG40 o 2,18 proc., w sytuacji gdy na czołowych parkietach europejskich oraz na Wall Street utrzymywały się dobre nastroje, mogła mocno rozczarować. Wskazuje ona bowiem na dużą słabość rodzimego rynku :(
Gorgia / 2008-01-15 11:31
UniCredit podwyższył do "kupuj" z "trzymaj" rekomendację dla akcji spółki KGHM Polska Miedź i jednocześnie obniżył do 130 zł ze 140 zł 12-to miesięczną cenę docelową dla akcji spółki. Analitycy obniżyli prognozy wyników spółki na 2008 i 2009 rok. Zysk netto w 2008 roku ma według nich wynieść 3.003 mln zł, a w 2009 roku - 2.932 mln zł. Monte Carlo nie sądzę aby to była nietrafiona rekomendacja. Ostrożność proponuję tym którzy chcą mieć lub mają z tymi akcjami coś wspólnego ;)
Gorgia / 2008-01-15 11:43
Izi można to ująć tak :
pieniądze zbierane w IKE pracują przez lata, by właściciel konta mógł na starość powiększyć swoją emeryturę o co najmniej kilkaset złotych. Jednak wciąż niewielu Polaków decyduje się na tę formę oszczędzania.
Obecnie istnieje niespełna 900 tys. tego typu rachunków. Tymczasem, jak pokazują obliczenia przygotowane dla "Polski" przez firmę doradczą Open Finance, samodzielne oszczędzanie na starość warto zacząć jak najszybciej. Emerytura z pierwszych dwóch filarów, czyli z ZUS i OFE, wyniesie w przyszłości tylko 60 proc. naszych średnich zarobków. O resztę musimy zadbać sami. Ja osobiście wybrałam ofertę Uniona i jestem z niego zadowolona ;)

Re: inwestowanie w fundusze

Gorgia / 2008-01-15 12:03
lokatom zdecydowanie mówimy nie ;) Legg mason to dobry wybór warto też moim zdaniem "schować się" po parasolem Uniona. Jeżeli chcesz być kompanem "strachu" to zapomnij o inwestowaniu w fundusze, chociaż na rynku są również propozycje dla osoób o słabszych nerwach ;) jak np unimax zrównoważony
pozdrawiam

Inwestujemy w Nowej Europie

Gorgia / 2008-01-15 12:31
W lipcu wartość aktywów netto zarządzanych przez krajowe fundusze inwestycyjne wzrosła do poziomu 141,11 mld PLN. Miesięczna dynamika aktywów wyniosła +1,5%, a zmiana liczona w złotówkach wyniosła niespełna 2,2 mld PLN. Najwyższą dynamiką, mogą się pochwalić fundusze akcji zagranicznych (grupa AKZ). Wynika on ze wzrostu zainteresowania produktami inwestującymi w spółki z Europy Środkowo-Wschodniej (tzw. Nowa Europa). Moim zdaniem nie waro teraz patrzeć na te wszystki zawirowania, cierpliwi i spokojni i tak wyjdą na swoje ;) co Wy na to ?

Re: Jakie lektury na początek?

Gorgia / 2008-01-15 14:20
Na początek polecam książkę: "Zawód Inwestor Giełdowy": Alexander Elder
jest tam wszytsko co powininnes wiedzieć zanim zaczniesz budować portfel przedewszystkim warto zapoznać się z psychologią inwestowania.
Każdy portfel buduje inaczej gdyż temperamenty posiadamy inne.;)
To co dla Ciebie jest dobrym longiem dla mnie może być zbyt anemiczne itd. itp.
Budując portfel odpowiedz sobie na pytanie: co będzie benchmarkiem?Chcesz się ścigać z TFI Akcji czy może wystarczy rentowność przewyższająca Zrównoważone?
Znajac te parametry można zacząc dobierać spółki.
Książka jest bardzo ok i można ją dostać bez problemu

Re: dewidendy

Gorgia / 2008-01-15 14:42
witaj dywidendy są część zysku netto ( po opodatkowaniu podatkiem dochodowym) spółki kapitałowej przeznaczona do podziału pomiędzy udziałowców lub akcjonariuszy.
Wysokość dywidendy wyliczana jest na podstawie rocznego wyniku finansowego spółki. O wysokości dywidendy i terminie jej wypłaty decyduje walne zgromadzenie w przypadku spółki akcyjnej lub zgromadzenie wspólników w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Dywidenda może być wypłacana z: zysku netto, kapitału zapasowego lub niepodzielonych zysków z lat poprzednich. Dywidenda ma zwykle formę pieniężną, ale może być wypłacana także w formie akcji.

Re: Jak wybrac fundusz ?

Gorgia / 2008-01-15 14:47
witaj,
w okresie zawirowań politycznych wielu inwestorów zastanawia się nad sensem kupowania papierów wartościowych czy też jednostek funduszy inwestujących w takie papiery. Przecież akcje i obligacje tanieją a wraz z nimi i jednostki funduszy są coraz tańsze. Ale wbrew pozorom to właśnie czas zawirowań politycznych, skutkujący często korektą na lokalnym rynku kapitałowym, jest najlepszym momentem na inwestycje na takim rynku. Jakiej kategorii fundusz zatem wybrać? Zależy to od dwóch czynników: wybranego przez nas horyzontu inwestycyjnego, czyli okresu, na jaki chcemy ulokować kapitał. Ja od siebie polecam Unimax Zrównoważony przynajmniej biorąc poduwagę kryteria , które podałeś
pozdrawiam

Najnowsze wpisy