Forum

Komentarze użytkownika "Gorgia"

Komentarze użytkownika: Gorgia

Re: Czas pracuje na korzyść posiadaczy funduszy

Gorgia / 2008-01-27 19:10
Oststanie tygodanie przypominały paniczny pęd rozchwianych emocjonalnie klientów TFI, którzy za wszelką cenę szukali pomocy u maklerów, doradców inwestycyjnych i finansowych. Inwestując bezpośrednio na giełdzie czy też poprzez fundusze, powinniśmy na samym początku zbudować strategię działania, którą oczywiście będziemy w stanie dostosowywać do cyklicznych informacji rynkowych. Zawsze trzeba zakładać wariant pozytywny i negatywny. Dziwi mnie więc panika inwestorów na miarę poruszenia po klęsce żywiołowej... Tym bardzie że sami siebie powinni znać na tyle dobrze aby wiedzieć czy mogą sobie pozwolić na agresywne wejście na rynek czy potrzeba nam zrównoważonych rozwiązań. Ja wiedząc że nie mogę( lub nie chcę) sobie pozowlić na "spalenie" gotówki dywersyfikuję portfel i wybieram TFI z ochroną kapitału uniona... podrawiam

Re: GPW odbija. Nadal jest niepewnie.

Gorgia / 2008-01-24 13:41
Kto nie wierzył we wczorajsze wzrosty, dziś już będzie musiał. Zarówno giełdy w Stanach Zjednoczonych, jak i w Azji, zakończyły sesje na plusach i ta tendencja powinna być w krótkim terminie kontynuowana. Nie można popaść w euforię, ponieważ będzie to prawdopodobnie jedynie korekta, lub zatrzymanie spadków. Rynek jest wyprzedany i potrzebuje odbicia, ale trudno jest mówić już teraz o zmianie trendów. Giełdy muszą ochłonąć, emocje muszą opaść - dopiero wtedy można liczyć na powrót hossy, a do tego droga daleka...
Gorgia / 2008-01-23 19:04
ręcę załamuję no nic kiedys też byłam bardzo ufną kobietką, jednak doświadczenia uczą ... po pierwsze zanim znowu w coś zainwestujesz zawsze na początku dowiaduj się z kilku źródeł na temat potencjalnych ofert i czytaj czytaj czytaj. nie wiem co to za kobieta doradzała i czy słyszała o czymś takim jak dywersyfikacja portfela - podstawa ;) sama inwestuję w unionie i legg masona poczytaj troszkę o tych TFI pozdrawiam

Re: Reklamy TFI pod specjalnym nadzorem

Gorgia / 2008-01-23 18:53
artykuł mnie troszkę rozbawił, jeszcze nie spotkałam inwestora który nieliczył by się z ryzykiem straty, oczywiście psychologia reklamy u nas jest dość mocno rozwinięta i wielu ludzi nie dostrzega "kitu przesłania" ale po to mamy głowę i rozum, by posługiwać się umiejętnością czytania, co do podanych przykładów TFI które w reklamach nie dość odpowiednio informowały nas o ryzku inwestycyjnym, to wszystkie na stronach mają bardzo dokładnie opisane zarówno korzyści jak i przewidywane ryzyko. osobiście zawsze się zapoznaję i z jednym i drugim zanim zakupię akcję, union np wszystko podaje w czytelnej tabeli, którą zrozumie nawet laik, a personom które tego nie czynią krzyż na drogę ;) ich problem
Gorgia / 2008-01-23 18:43
pikolla, wejdź na stronę uniona tam wszystko jest dokładnie napisane , ja skorzystałam z otwarcia rejestru przez internetowy system do zleceń – UniSieć. ;) można jeszcze na dwa inne sposoby, wszytsko na stronce
pozdrawiam

Re: dziś spadki ale poleci

Gorgia / 2008-01-22 19:33
panie życzliwy trend spadkowy dotyczy nie tylko jednego TFI, sama zainwestowałam w uniona co prawda wybrałam zrównoważone fundy i nie zamierzam się ekscytować tym co przynoszą nam wydarzenia ze stanów czy z azji. Wiadomo jednak , że każdy fundusz posiada cechy , które w zależności od rozwoju sytuacji na rynku finansowym mogą mieć odmienny wpływ na wynik zarządzania środkami finansowymi. inwestując długoterminowo nie pozostaje mi jednak nic innego jak być wierną wyborowi

Re: Fundusze zarobią 10 procent?

Gorgia / 2008-01-22 19:21
Ostatnia paniczna wyprzedaż akcji to głownie efekt działań inwestorów indywidualnych, którzy nie wytrzymywali presji spadku cen akcji i strat funduszy.Lokowanie środków w akcjach na kilka miesięcy z nadzieją na szybki zysk to nie inwestycja, ale spekulacja. Dlatego inwestycje na rynku kapitałowym mogą teraz rozważyć osoby, które myślą o nich długofalowo i mają świadomość ryzyka związanego z akcjami. to tyle co miałabym do powiedzenia ps głowy mamy od tego aby analizy rozważyć a nie koniecznie się z nią zgadzać zanim jeszcze się ją przeczyta

Re: 100 zł miesięcznie - III filar czy samodzielne inwestycje

Gorgia / 2008-01-22 19:14
moim zdaniem w dzisiejszych czasach jeżeli chcesz zapewnić sobie godziwy standard życia po zakończeniu pracy zawodowej, nie pozostaje Ci nic innego, jak gromadzić dodatkowe środki dobrowolnie, czyli w instytucjach III filaru. sama skorzytsałam z oferty uniona zarówno co do IKE jak i inwestycji samodzielnych. Jest jeszcze kilka innych interesujących TFI jednak przy obecnej sytuacji na rynku nie wiem czy jest sens się nad nimi rozwodzić. o plusach wyboru IKE uniona mozna zawsze przeczytac na ich stronce.....
pozdrawiam

Re: Będzie można zacząć kupować akcje!

Gorgia / 2008-01-22 19:05
W 15 na 30 wydawanych rekomendacji zachęcano do kupowania bądź akumulowania walorów giełdowych spółek. Zaledwie w 7 zalecano trzymać papiery, a w 8 sprzedawać. Co więcej, dokonane przez analityków wyceny nie mają dziś wiele wspólnego z ich giełdowymi kursami. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że analizy przede wszystkim przygotowywane są w oparciu o fundamenty ocenianych firm, co niekoniecznie musi znaleźć odzwierciedlenie w bieżących notowaniach. Rekomendacje powinny też być oceniane w perspektywie długoterminowej. proponuję więc doczytanie artykułu inwestuj z głową i wybieranie "bezpiecznych" rozwiązań. nic innego nam niestety nie pozostaje...

Re: Analitycy: Jest źle, może być jeszcze gorzej

Gorgia / 2008-01-22 18:51
czy może być jeszcze gorzej? mimo tego całego cyrku przeczytałam w gazecie prawnej że prognozy na koniec 2008 fundusze zarobią około 10%. oczywiście szlachetnie informują nas "że inwestorzy, którzy obawiają się ryzyka związanego z inwestycjami powiązanymi z rynkiem kapitałowym, moga wybierać spośród mniej ryzykownych funduszy: zrównoważonych i stabilnego wzrostu" zastanawia mnie jednak fakt iż niedługo zysk z lokat i zysk z funduszy będzie tym samym zyskiem :(

Re: GPW uniknęła kolejnej katastrofy

Gorgia / 2008-01-22 18:42
Powiem tylko tyle:i co z tego że na naszym rynku akcji po czarnym poniedziałku mamy odbicie w górę. Nasz entuzjazm wydaje się aż za nadto przedwczesny.

Re: Zaskakująca decyzja Fed

Gorgia / 2008-01-22 18:03
Moim zdaniem powodem decyzji jest dalsze pogarszanie się sytuacji na rynkach finansowych. Po tej obniżce federalna stopa procentowa wynosi 3,50 proc. Stopa ta jest obecnie najniższa od września 2005 roku. Również stopa dyskontowa została obniżona o 75 punktów i wynosi 4 proc. .Fed obawia się, że spowolnienie gospodarki może jeszcze potrwać. Według pracowników amerykańskiego banku centralnego niewykluczone, że światowe rynki znajdą się na granicy recesji. Sygnały są niepokojące tym bardziej, że po trzech wcześniejszych redukcjach stopy podstawowej Fed deklarował, iż powinny one wystarczyć dla ożywienia gospodarki. Bank obniżał stopy o 0,50 pkt. proc. 11 września, o 0,25 pkt. 31 października i o 0,25 pkt. proc. 11 grudnia. Taka sytuacja zaczyna mnie przytłaczać...

Re: Jakie nowe ciekawe pomysły na inwestycje ????

Gorgia / 2008-01-18 15:39
witam z nowości to wiem napewno że Union wprowadził coś ciekawego. Sama zainteresowałam się UniAkcjami Mistrzostwa Europy 2012. Ich oferta jest zresztą bardzo szeroka więc warto zajrzeć. Jednak pamiętaj że wszystko należałoby wziąść długoterminowo biorąc pod uwagę najbliższe prognozy.

Re: W jakie fundusze warto inwestowac?

Gorgia / 2008-01-17 19:53
Witam
ilu inwestorów tyle różnych opcji optymalnego porfela ;) ja uważam że warto zainwestować w Legg Masona, i Uniona, który zresztą teraz wprowadził nowe subfundusze pod parasolem ciekawy jest UniStoprocent Bis (ochrona 100% kapitału od 15 czerwca do 15 czerwca następnego roku) w każdym razie warto przejrzeć ich ofertę
pozdarwiam ;)

Re: Kredyt a TFI? Czy dobrze robie? Proszę o opinie

Gorgia / 2008-01-17 17:38
witam,
moim zdaniem bardzo dobrze Pan zrobił biorąc kredyt nie ruszając przy tym "portfela". Większość z nas ma dzisiaj problem z TFI sprzdawać czy nie. Ja zawsze będę stała za tym by jednak przeczekać zamieszanie ;) i nie sprzedawać. Mam o tyle korzystną sytuację, że "schowałam się" pod parasolem Uniona i mam nieco mnie zszargane nerwy niż Misie czy inne TFI. Wracając jednak do Pana jeszcze raz powtórzę że przy przy 230tys nie warto sprzedawac TFI. Proponuję zająć się wykańczaniem mieszkania. Długoterminowe inwestycje zawsze wychodzą na swoje ;)
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy