Forum

Komentarze użytkownika "Gorgia"

Komentarze użytkownika: Gorgia

Re: GPW odbija. Nadal jest niepewnie.

Gorgia / 2008-01-24 13:41
Kto nie wierzył we wczorajsze wzrosty, dziś już będzie musiał. Zarówno giełdy w Stanach Zjednoczonych, jak i w Azji, zakończyły sesje na plusach i ta tendencja powinna być w krótkim terminie kontynuowana. Nie można popaść w euforię, ponieważ będzie to prawdopodobnie jedynie korekta, lub zatrzymanie spadków. Rynek jest wyprzedany i potrzebuje odbicia, ale trudno jest mówić już teraz o zmianie trendów. Giełdy muszą ochłonąć, emocje muszą opaść - dopiero wtedy można liczyć na powrót hossy, a do tego droga daleka...

Re: Czas pracuje na korzyść posiadaczy funduszy

Gorgia / 2008-01-27 19:10
Oststanie tygodanie przypominały paniczny pęd rozchwianych emocjonalnie klientów TFI, którzy za wszelką cenę szukali pomocy u maklerów, doradców inwestycyjnych i finansowych. Inwestując bezpośrednio na giełdzie czy też poprzez fundusze, powinniśmy na samym początku zbudować strategię działania, którą oczywiście będziemy w stanie dostosowywać do cyklicznych informacji rynkowych. Zawsze trzeba zakładać wariant pozytywny i negatywny. Dziwi mnie więc panika inwestorów na miarę poruszenia po klęsce żywiołowej... Tym bardzie że sami siebie powinni znać na tyle dobrze aby wiedzieć czy mogą sobie pozwolić na agresywne wejście na rynek czy potrzeba nam zrównoważonych rozwiązań. Ja wiedząc że nie mogę( lub nie chcę) sobie pozowlić na "spalenie" gotówki dywersyfikuję portfel i wybieram TFI z ochroną kapitału uniona... podrawiam
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy