Forum

Komentarze użytkownika "gosiak9"

Komentarze użytkownika: gosiak9

Sprzedaż mieszkania (spadek) z lokatorami?

gosiak9 / 2008-04-10 08:56
Witam dostałyśmy z siostrą w spadku po rodzicach mieszkanie(68m) i garaż. Należy mi się oczywiście połowa. Niestety w tym mieszkaniu jest zameldowana siostra z trójką dzieci. Dodam, że jest bezrobotna:( W jaki sposób mam ją zmusić do sprzedania lokalu, bo spłata należności nie wchodzi w grę. Porozumienie też nie wchodzi w grę, bo ona nie chce się niczego zrzec...Ja natomiast zamieszkuję w 2 pokojach wynajmowanych z 2 dzieci i konkubinem.
gosiak9 / 2008-04-11 20:34
Czy sąd może nakazać mojej siostrze sprzedaż mieszkania i podział pieniędzy?

Spadek przyjęty w części?

gosiak9 / 2008-04-14 09:39
Witam otrzymałyśmy z siostrą spadek po rodzicach: mieszkanie, garaż i starego Poloneza-rocznik 1987. Żadna z nas nie chce tego samochodu, w dodatku ma on nie opłacone od 2 lat OC...Co zrobić w takiej sytuacji?

współwłasność a dodatek mieszkaniowy?

gosiak9 / 2008-04-14 09:48
wkrótce przeprowadzimy z siostrą sprawę o stwierdzenie nabycia spadku po rodzicach ( po 1/2 staniemy się właścicielkami mieszkania). Siostra tam zamieszkuje. Czy jeżeli siostra będzie mnie spłacać powiedzmy przez kilka lat i ona zostanie wówczas właścicielką to czy będziemy musiały wspólnie przez te parę lat podpisywać wniosek o dodatek mieszkaniowy? A co z podatkiem czy ja będę go musiała płacić mimo, że nie otrzymam mieszkania? Dodam, że rodzice zmarli przed 2007 rokiem.

Jak pozbyć się starego Poloneza?

gosiak9 / 2008-08-21 12:54
Jak pozbyć się starego Poloneza('87), który otrzymamy z siostrą w spadku po rodzicach. Sprawy jeszcze nie było...Dodam, że ma on zaległe OC. Stoi teraz pod blokiem od 2 lat i marnieje i już zaczyna sie nim interesować Straż Miejska.

Podatek od spadku

gosiak9 / 2008-08-29 09:07
Kiedy należy uiścić podatek od spadku czy po sprawie o stwierdzeniu nabycia spadku czy po sprawie o dział spadku?

Kiedy podatek od spadku?

gosiak9 / 2008-08-29 09:11
Kiedy należy uiścić podatek od spadku? Czy po sprawie o stwierdzeniu nabycia spadku czy po sprawie o konkretny już dział spadku?
gosiak9 / 2008-09-26 21:00
Tak, ale niestety moi rodzice zmarli przed ustanowieniem nowych przepisów czyli w 2005 i 2006 roku:(, więc będę musiała zapłacić podatek...

Re: Jak pozbyć się starego Poloneza?

gosiak9 / 2008-09-28 08:30
Dzięki za podpowiedzi , ale martwię się też tym czy po sprawie o dział spadku nie będą mnie i siostry ścigać za te zaległe OC? Bo raczej gdybym chciała go sama wyrejestrować czy zezłomować to wiem , że musi być ono opłacone...

Problem z podziałem spadku po rodzicach

gosiak9 / 2008-10-01 12:10
Witam dostałyśmy z siostrą w spadku po rodzicach mieszkanie(68m) i garaż. Należy mi się
oczywiście połowa. Niestety w tym mieszkaniu jest zameldowana siostra z trójką dzieci.
Dodam, że jest bezrobotna:( W jaki sposób mam ją zmusić do sprzedania lokalu, bo spłata
należności nie wchodzi w grę. Porozumienie też nie wchodzi w grę, bo ona nie chce się
niczego zrzec...Ja natomiast zamieszkuję w 2 pokojach wynajmowanych z 2 dzieci i konkubinem.
skomentuj zgłoś do usunięcia
gosiak9 / 2008-10-23 11:12
Może po prostu taka osoby nie ma wyjścia. Woli taka pracę i takie marne pieniążki od żadnej.

Podatek od spadku po sprzedaży nieruchomości?

gosiak9 / 2009-03-31 09:26
Czy jest możliwe zwrócenie się do US o odroczenie zapłaty podatku od spadku do czasu sprzedania nieruchomości? Zaznaczam, że nie stać mnie w tej chwili na zapłacenie takiej kwoty, a Prezydent Miasta umorzył mi jedynie 50 % kwoty. W dodatku otrzymałam spadek po rodzicach tylko teoretycznie , gdyż w w/w mieszkaniu przebywa moja siostra z dziećmi. Nie zamierza się z niego wyprowadzić, żeby je sprzedać, a spłacić mnie też nie ma z czego....

Podział spadku poprzez sprzedaż nieruchomości

gosiak9 / 2009-04-29 12:36
Witam obie z siostrą otrzymałyśmy w spadku mieszkanie po zmarłych rodzicach, w którym mieszka moja siostra. Czy Sąd nakaże sprzedaż mieszkania i podział pieniędzy skoro obydwie jesteśmy bezrobotne? Oczywiście ja jestem za takim rozwiązaniem, ponieważ mieszkanie wynajmuję, natomiast siostra chce mi spłacać przez 10 lat w ratach i nadal mieszkać w zaznaczam 4-pokojowym mieszkaniu!!! Aha i czy jeżeli Sąd nakaże taką sprzedaż czy odbędzie się to wyłącznie z komornikiem na drodze licytacji(ekonomicznie trochę to nieopłacalne ...) proszę o odpowiedź

Spłata części mieszkania otrzymanego w spadku przez osobę niewypłacalną

gosiak9 / 2010-03-09 11:13
Witam właśnie Sąd wydał taki wyrok: Siostra ma mi spłacić blisko 80 tys. w ciągu roku. (to moja część z mieszkania)a ja otrzymałam garaż po rodzicach. Nadmieniam, że nigdy ona nie pracowała . Ma 42 lata żyje z zasiłków i MOPS-u i ma 3 dzieci. Ja aktualnie też nie pracuję i mam 3 dzieci. Mamy więc podobną sytuację. Z tym, że ona zajmuje mieszkanie 4-pokojowe po rodzicach a ja wynajmuję. Wydaje mi się to nie do pomyślenia jak Sędzina mogła zasądzić spłacenie tak ogromnej kwoty osobie niewypłacalnej????
Ja sama wszak mieszkania nie mam i czuję się b. pokrzywdzona tym wyrokiem....Czy po roku kiedy mnie siostra nie spłaci mam jakiekolwiek szanse na wyegzekwowanie tych pieniędzy np. właśnie z w/w nieruchomości. Czy komornik może ją wystawić na sprzedaż???Czy po prostu będzie umorzone postępowanie egzekucyjne wobec niej???Nie wiem co mam robić czy zgłaszać apelację do wyroku?
Małgorzata

Najnowsze wpisy