Forum

Komentarze użytkownika "gosieeek"

Komentarze użytkownika: gosieeek

deweloper - oszustawa

gosieeek / 2011-03-28 09:40
Jeśli chciałabym zakupić mieszkanie z pierwotnego rynku to w jaki sposób mogę się ustrzec oszustw deweloperskich? Dużo się słyszy o takich przypadkach że ludzie zaciągają kredyty a później nie mogą wyegzekwować swojego prawa do mieszkania. w jaki sposób można sprawdzić dewelopera i jak najlepiej spisać z nim umowę? z góry dziękuję

wysokość zasiłku dla bezrobotnych

gosieeek / 2011-03-29 13:51
jaka jest teraz wysokość zasiłku dla bezrobotnego, który przepracował 2 lata na umowę o pracę?

odwołanie z urlopu

gosieeek / 2011-03-30 10:57
Witam, czy jeśli pracownik przebywa na urlopie na żądanie, a w okolicznościach jakie zaistniały w firmie byłby nam bardzo pomocny moglibyśmy go ewentualnie odwołać z tego urlopu? czy jest to nie zgodne z prawem pracy? dziękuję za udzielone informacje

okres zatrudnienia a minimalna placa

gosieeek / 2011-03-30 14:46
Witam,
chciałam się dowiedzieć czy jest to faktycznie możliwe, że jeśli w firmie nie przepracowało się jeszcze roku, to można dostawać jeszcze mniej niż wynosi najniższa krajowa?

jak sie starac o NIP?

gosieeek / 2011-04-04 11:59
zgłaszasz się do Urzędu Skarbowego z dowodem osobistym, a oni dają Ci odpowiedni druk do wypełnienia, musisz znać datę odkąd jesteś zameldowana.

najpiękniejsze polskie miasta dla turystów

gosieeek / 2011-05-06 10:14
proponuję miasto królów polskich - magiczny Kraków :) tutaj się na pewno turysta nudzić nie będzie

Re: Status osoby bezrobotnej a umowa zlecenie.

gosieeek / 2011-07-28 14:33
właśnie też mi się wydawało że coś nie tak jest, bo sama niedawno byłam w takiej sytuacji, byłam zapewniana że pracodawca zrobi to za mnie, po czym okazało się że jednak nie ma takiego obowiązku i sama musiałam tłumaczyć się przed UP za zwłokę, ale żadnej kary z tego tytułu nie dostałam

darmowa służba zdrowia

gosieeek / 2011-08-12 11:13
czy nie sądzicie, że powinna zostać przeprowadzona prywatyzacja służby zdrowia, która obecnie tylko udaje, że jest darmowa? jeżeli mamy faktyczną potrzebę skorzystania z niej to należy się uzbroić w cierpliwość, gdyż w kolejce do niektórych specjalistów trzeba spędzić nawet kilka miesięcy, jeżeli ktoś jest zmuszony do przyspieszenia tego terminu to w grę wchodzi tylko prywatna wizyta, i tak problem rozwiązuje co drugi z nas.

jak załatwić staż z urzędu pracy

gosieeek / 2012-01-12 08:41
skończyłam studia, pracy znaleźć nie mogę, zarejestrowałam się w urzędzie pracy, ale nie ma tam dla mnie ofert, nawet stażu, dlatego zastanawiam się czy mogę przejąć inicjatywę i sama postarać się o taki staż? w jaki sposób mogę to zrobić?

Najnowsze wpisy