Forum

Komentarze użytkownika "GP1053"

Komentarze użytkownika: GP1053

Re: Sondaż Money.pl: Polacy chcą ciąć przywileje emerytalne

GP1053 / 2008-11-19 16:31
Ankieta jest tendencyjna i nieuczciwa bo upraszcza w sposób niedozwolony sprawę.
Emerytury winny zależeć od wielkości wplaconych składek(PIENIĘDZY)PRZEDE WSZYSTKIM A NIE OD PRZYWILEJÓW , choć oczywiście takie winny byc brane pod uwagę.
Rząd i Związki "mydlą" społeczeństwu w głowach.
Jest ogromna ilośc osób, które przepracowały 30-40 lat i więcej, zapłaciły składki czasem dwukrotnie wyższe niż powinny. Państwo te pieniądze mówiąc bardzo delikatnie "skonsumowało" a emerytom chce zapłacić jakieś grosze i to za parę lat.
Mało tego, kobietom, które osiągnęły wiek 55 i przepracowały min. 30 lat chcą zabrać pieniądze z OFE.Jest to warunek uzyskania tej przeudo-wcześniejszej emerytury
To istny skandal i grabież. Aż sie prosi o strajk generalny.
Do tego dochodzą ograniczenia w wyplatach tych wcześniejszych emerytur co oznacza, że niektórzy -jak Ja- wpłacili do Skarbu Państwa prawie dwa razy więcej składek niż obecnie dostaną emerytury ( emerytury "stare" są ograniczone limitem 250%).
Z mojego wyliczenia wychodzi natomiast 498%.
Znaczy to mniej więcej tyle, że ja i wielu mnie podobnych utrzymywalismy wielu emerytów .
Proszę o zwrot moich skladek a ja założe sobie z nich ekskluzywny Fundusz Emerytalny.
Zapomne nawet o odsetkach jakie Państwo zarobiło na moich pieniadzach przez te 35 lat
Jestem za strajkiem generalnym. DOść tego oszukiwania narodu. Czasy "komuny" się skończyły.

pozdrawiam,
Niedoszła emerytka

Najnowsze wpisy