Forum

Komentarze użytkownika "Grażyna2007"

Lokator z kwaterunku-potrzebna natychmiastowa pomoc

Grażyna2007 / 2009-06-07 22:26
Jestem właścicielem kamienicy, w której zameldowanych jest kilka rodzin z kwaterunku od "zawsze". Jeden z takich lokatorów zmarł. Od czterech lat zamieszkiwał lokal sam. Jego pełnoletnie dzieci wraz ze swoimi dziećmi nie zamieszkiwały z ojcem. W dniu jego śmierci zaczęły rościć pretensje do mieszkania na podstawie tego, iż są tam zameldowane. Stan lokalu nie pozwala na dalsze zamieszkiwanie. Brak wody i kanalizacji, bez możliwości ich założenia. Jak poradzić sobie z wymeldowaniem niemieszkających w tym lokalu dzieci zamarłego lokatora? Jakie akty prawne to regulują? Czy rzeczywiście dzieci mają prawo do tego lokalu? Policja twierdzi, że tak.

służebność przejścia

Grażyna2007 / 2007-07-11 22:40
Jakie są akty prawne mówiące o służebności przejścia i przejazdu przez posesję. Kto ponosi koszty utrzymania drogi lub podwórza objętego służebnością

Użyteczność przejścia

Grażyna2007 / 2007-07-11 17:31
Jestem właścicielem kamienicy, do której przylegają inne budynki. Właściciele owych budynków mają prawo użytkowania przejścia do mieszkań przez bramę należącą do mojej kamienicy. Obecnie przejście wymaga remontu. Czy mogę domagać się udziału pokrycia kosztów remontu od osób mających prawo użyczenia przejścia.

Najnowsze wpisy