Forum

Komentarze użytkownika "greenking"

Komentarze użytkownika: greenking

Re: Budżet 2013. Na to pieniędzy ma nie zabraknąć

greenking / 2012-09-05 13:58

Myślę, że w tej chwili, w tym roku i w przyszłym, będzie bardzo potrzebne takie reagowanie na bieżąco, bo może się okazać, że sytuacja zewnętrzna będzie wymuszała potrzebę zmian

Reaguj pało na to co się dzieje wewnątrz!!!

Re: Pawlak nie spodziewa się konieczności korekty wskaźnika PKB w budżecie

greenking / 2012-09-03 12:53
A tak się cieszyliście że przetargi poszły za pół ceny i bóg wie ile pieniędzy udało się zaoszczędzić. Ciekaw jestem ile teraz trzeba będzie dołożyć, jak firmy poupadają i tłumy ludzi zgłoszą się po zasiłki. Dopuszczając do realizacji kontraktów firmy które oferowały usługi po nierealnych cenach doprowadziliście do obecnej sytuacji. Po takim boomie firmy budowlane oraz z nimi powiązane powinny mieć nadwyżki na inwestycje itp. a jak jest wszyscy widzimy - branża ledwo zipie i stacza się po równi pochyłej. A łańcuszek zależności jest bardzo długi. Oby tak dalej, napompujmy administrację, zgnójmy branże które tworzą PKB i będzie zgniło zielona wyspa.
greenking / 2012-08-09 08:27
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----

Re: Złoty odrabia straty. Grecja już nie straszna inwestorom?

greenking / 2012-05-16 17:30
komentatorzy jak flaga na wietrze...

Re: Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc pracy w osiem lat.

greenking / 2012-02-14 16:06
No niestety nie mam, ale i tak większość finansujemy zadłużając państwo.
Tylko po co w takim razie indywidualne konta w ZUS i OFE.
Co wynika z faktu iż odchodząc na emeryturę będę miał na obu (wirtualną) kwotę X.
Chodzi mi o to żeby nie mydlić oczu dobrem obywateli.
Niech ryży stanie przed społeczeństwem i powie prawdę; że budżet się wali, kolesi wywalić nie może i musi nas wy...ać.
Wścieknę się ale przynajmniej będzie uczciwie.

Re: Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc...

greenking / 2012-02-14 09:40
Tak sobie liczę. Co miesiąc ja i mój pracodawca wpłaca 1200 zł na ZUS (sama składka emerytalna).
Zakładając że będę pracował 40 lat (do 65 roku życia) i odkładając te pieniądze na lokatę o oprocentowanie 4% w skali roku uzbieram ok 578 tyś. zł. Powiedzmy że dożyje osiemdziesiątki czyli będę pobierał emeryturę przez 180 miesięcy. Daje to ok 3200 zł/m-c. Proszę mnie wypisać z systemu.

Re: Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc...

greenking / 2012-02-14 08:37
Jestem za. Bardzo bym prosił o przelanie wirtualnych pieniędzy z kont OFE i ZUS, zaprzestanie pobierania składki emerytalnej i zdrowotnej. Doskonale dam sobie radę bez "pomocy" Państwa. Przynajmniej będę wiedział co się z moimi pieniędzmi dzieje, a przede wszystkim będę miał dziką satysfakcje że nikt ich bezmyślnie i nie wiadomo na co wydaje.

Re: Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc...

greenking / 2012-02-14 08:34
Co to za powiedzenie. Gdzie je wyczytałeś?

Re: Rostowski: Bezrobocie w 2012 roku nie będzie dużo wyższe

greenking / 2012-02-13 21:58
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum
greenking / 2012-02-06 21:15
Dobre!!!
Ale chyba nikt rozsądny nie wierzy w tłumaczenie podnoszenia wieku emerytalnego wydłużeniem życia. Trzeba jakoś dziurę łatać, a mniej emerytur = mniejsza dziura.

Najnowsze wpisy