Forum

Komentarze użytkownika "greenmoon"

Komentarze użytkownika: greenmoon

greenmoon / 2007-08-13 10:27 / portfel
mysle ze bedzie ok :)

Re: Komentarze do portfela "vipmen4"

greenmoon / 2006-11-27 12:56 / portfel
Dobry początek!

oby do 1 mln!!!

pozdrawiam kolego!
greenmoon

Re: Komentarze do portfela "greenmoon"

greenmoon / 2006-09-25 11:20 / portfel
No i czas na prawdziwe pieniążki :)
stąd dodatkowy zastrzyk gotowki :)
z wirualnymi pieniążkami pożegnam się jak cena będzie odpowiednia do sprzedaży i napiszę jakie jakie to daje procenty :)

pozdrawiam
greenmoon / 2006-08-26 09:26 / portfel
Witam,

Głównie techniczną, szukam poprostu firm o stałym przedziale wachań (w danym okresie) i kupuje w dolnej fazie i sprzedaje w wyższej. Oczywiście sprawdzam czy wysokość odchyleń jest wystarczające dla moich potrzeb. Głównie wybieram firmy o niskim kwotowo kursie (1-3 zł) bo każda zmiana, nawet niewielka kwotowo, powoduje duże odchylenie procentowo i o to właśnie chodzi. Np. Bioton kupić za 1,93 sprzedać za 1,98 niby 5gr a to 2,59% jak raz na dwa tygonie taki nr się zrobi to w skali roku można wyciągnąć ponad 35% po odjęciu prowizji i podatku. Przy dobrych wiatrach w tygodniu można kilka razy obrocić. Taki spekulancik ze mnie. Wszystko zależy ile masz kasy i w ile takich "akcji" (czytaj: różnych) jesteś wstanie wejść na raz. Wiadomo że bywa i tak że satysfakcjonująca cena przydzie dopiero po miesiącu (i dłużej :) ). Jeśli cena spada znacznie poniżej ceny zakupu (ale i na to jest sposób prosty jeśli się nie boisz dalszych spadków :) ) to trzeba dokupić więcej akcji i średnia zakupu się obniży i oczywiście można sprzedać po niższej cenie niż pierwotnie zakladana :) . Ale o tym to z pewnością wiesz dobrze ;)
Nie kupił bym teraz akcji Agory (tak jak Ty to zrobiłeś) choć darzę tą firmę sympatią, bo nie wiem jak zakończy się wojna na dzienniki :) a boje się że bardzo dużą część rynku straci, co się odbije znacząco na kursie (już od roku jest tendencja spadkowa i obawiam się że zbyt szybko nie powroci do poziomu 50zł ). Które zresztą w piątek sprzedałeś, niestety ze stratą ale lepiej teraz niż rok czekać na wzrost ktorego może nie być :)
Pknorlen ja bym jeszcze nie sprzedawał, bo myślę że cena 55zł jest realna.

Forex - myślalem, ale jakos nie mam przekonania, może jestem uprzedzony... bo to na walutach...
CFD jest kuszące, ale nie znam firmy godnej zaufania, a słyszałem raczej o firmach przekrętach...
chyba że Ty jakąś znasz... ale czemu miałbym Ci wierzyć :)
a giełde znam wiem co i jak tylko te ... prowizje

pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Boewulf"

greenmoon / 2006-08-26 09:25 / portfel
Witam tutaj :)

skomentowałem Twoje ruchy u siebie :)

pozdrawiam
greenmoon / 2006-08-25 09:09 / portfel
Witam,

Spróbował bym zapewnie i tego, ale moja obecna wiedza nie jest tak bogata, aby się w to zanurzyć. A jeśli chodzi o te prowizje to można zarobić jest tylko taki problem (i śmieszność zarazem), że więcej zarabia DM niż ja, mimo że zarobek mnie satysfakcjonuje (to dopiero paranoja).

pozdrawiam
greenmoon / 2006-08-24 09:25 / portfel
Zgadzam się z tobą ale zaczynając mialem 3 różne walory w tej chwili co widzialeś akurat je sprzedałem bo bróbuje grać na bardzo krotkie terminy (chyba fachowo: daytrading).
robię w excelu prywatnym zlecenia na konkretną cenę i jeśli w ciągu dnia ją osiągnie to sprzedaje a potem czekam na satysfakcjonujacą cenę i kupuje inne. Uwzględniam prowizje i nawet podatek. Tu mam ciągle aktualne kursy i dlatego tu "trzymam" akcje a w domu mam excela i tam mam dokladne info.

Dziękuje za komentarz i pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "greenmoon"

greenmoon / 2006-08-22 09:51 / portfel
06-08-22
wczoraj zacząłem testy do prawdziwej gry giełdowej

moje założenia:
- inwestycja 5 000
- zarobić w ciągu roku 50%

prosilbym o uwagi i przemyślenia odnośnie moich decyzji
z góry dziękuję za każdy wnoszący coś komentarz
greenmoon

Najnowsze wpisy