Forum

Komentarze użytkownika "gregc"

Komentarze użytkownika: gregc

Czy i jak powiadomić urząd skarbowy o dekomunizacji nazwy ulicy

gregc / 2018-01-04 21:51
Jestem osobą fizyczną, która w 2017 roku osiągnęła jedynie dochody z pracy.

W związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną zmieniono nazwę ulicy, na której mieszkam.

Czy i na jakim formularzu muszę powiadomić urząd skarbowy o zmianie adresu?

A może wystarczy, że wpiszę nowy adres na rocznym zeznaniu podatkowym?

Czy i jak powiadomić urząd skarbowy o "dekomunizacji" nazwy ulicy

gregc / 2018-01-04 21:46
Jako osoba fizyczna osiągnąłem w 2017 roku tylko dochody z pracy.
W związku z tzw. ustawą dekomunizacyjną zmieniono nazwę ulicy, przy której mieszkam.

Czy i na jakim formularzu trzeba powiadomić o nowym adresie urząd skarbowy?

A może wystarczy, że podam nowy adres na rocznym zeznaniu podatkowym?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - gregc.]

Papiery do emerytury a profil na portalu zus.pl

gregc / 2017-11-07 00:39
Dzień dobry,

pytanie: Czy muszę trzymać wszystkie dokumenty emerytalne od pracodawcy, jeżeli równocześnie mam profil na portalu zus.pl i tam są wszystkie składki itp. podane? Czy w chwili składania wniosku o przyznanie emerytury ZUS weźmie pod uwagę to, co ma na własnym portalu o mnie?

Niezapłacony podatek z tytułu zwrotu z IKZE

gregc / 2017-07-24 15:35
Dzień dobry,

dopiero wczoraj dotarło do mnie, że nie zapłaciłem przecież podatku w 2016 roku za rok 2015 z tytułu zwrotu z IKZE (wykazanego na przesłanym mi przez fundusz inwestycyjny druku PIT-8C).

W związku z tym mam następujące pytania:

1) Który formularz PIT mam obowiązek wypełnić (jestem zwykłym pracownikiem, który poza tym osiąga tylko dochody z pracy)? Czy ma być to formularz w wersji z 2016 roku (kiedy miałem obowiązek wykazać i zapłacić podatek), czy z chwili obecnej?

2) Czy mam jako cel złożenia formularza podać korektę czy złożenie zeznania, w sytuacji gdy za 2015 rok złożyłem w 2016 roku formularz PIT-37?

3) Ile wyniesie podatek, jeżeli wspomniany zwrot z IKZE wyniósł 5390,10 zł? Ile wyniosą odsetki karne i wg jakiego wzoru się je oblicza? Czy na formularzu PIT mam obowiązek wykazać wyłącznie sam podatek, czy też podatek razem z odsetkami karnymi?

Najnowsze wpisy