Forum

Komentarze użytkownika "Gregorian"

Komentarze użytkownika: Gregorian

Kłopot współwłaściciela konta...

Gregorian / 2009-02-24 20:26
Witam,

Rzecz dotyczy PKO BP. Proszę o pomoc, jeśli w ogóle jest możliwa.

Jest tak, że rok temu zgodziłem się zostać pełnomocnikiem do konta osoby X (prozaiczna przyczyna - osoba X szła do szpitala, chciała by w razie jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia ktoś miał pieczę nad jej pieniążkami, a ja akurat byłem osobą godną zaufania). Sęk w tym (nie potrafię wyjaśnić dlaczego tak się stało), ale okazuje się, że wtedy uczyniono mnie współwłaścicielem, a nie pełnomocnikiem.

Niedawno dowiedziałem się, że osoba X ma jakieś spore kredyty (które jednak regularnie spłaca). Poszedłem więc do banku, żeby zrezygnować z pełnomocnictwa (bo byłem przekonany, że taki miałem status), a na miejscu powiedziano mi, że jestem współwłaścicielem i pracownicy PKO BP nie byli pewni, czy mogę ot tak zrezygnować z bycia współwłaścicielem. Powiedziano mi, że sprawa jest skomplikowana i że muszą skontaktować się z kierownikiem oddziału i że oddzwonią.

Muszę powiedzieć, że szczerze jestem tą sytuacją zaniepokojony, pomimo, że osoba X jest uczciwa i spłaca te raty, ale wolałbym się od tego uwolnić.

Więc moje pytanie dotyczy tego, czy bank może odmówić mi wypisania mnie z tego konta? Dodam że z kredytami owi nic nie miałem wspólnego, wiem jednak że były one wzięte przed tym, jak dopisano mnie do tego konta. Na owe konto nigdy nie było jakichkolwiek moich wpływów. Parę razy jednak wypłacałem drobne kwoty dla osoby X.

Dziękuję.

Najnowsze wpisy