Forum

Komentarze użytkownika "grejchel"

Komentarze użytkownika: grejchel

Re: Rolnicy zapłacą więcej na KRUS

grejchel / 2008-09-16 11:54 / portfel
Proponuję inaczej skonstruować te składki:
małe gospodarstwa 1/2 zus (do 10 ha)
średnie gospodarstwa 3/4 zus (od 10 do 50 ha)
duże gospodarstwa zus minimalny dla każdego przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą (od 50 ha)
kwestie wielkości do przemyślenia w oparciu o zasadę Pareto areału gospodarstw w polsce.

Re: Gwiazdowski: OFE i ZUS trzeba zlikwidować

grejchel / 2008-10-15 10:20 / portfel
Dokładnie tak!
Jak bede miał swoje 4000 w portfelu a nie wywale je na ZUS i OFE, to kupie sobie program inwestycyjny lub ubezpieczenie na zycie i dozycie i bede mial kokosy na emeryturze. Poza tym sam zdecyduje co z tymi pieniedzmi zrobie a nie mam podobno pieniadze ale nie mogę ich ruszać... paranoja

Re: WIG20 poniżej 2000 punktów

grejchel / 2008-10-10 15:21 / portfel
Powiem więcej... jak zejdzie do 1800, to moim zdaniem koniec dołka.
Pytanie na ile 1800 jest do zaakceptowania nawet dla świadomych inwestorów?

Proszę o poradę, 300.000 pln gdzie waszym zdaniem zainwestować?

grejchel / 2007-08-30 12:23 / portfel
Mam problem z wyborem, jakieś typy, rady...
Wiem że to może mało profesjonalne, ale zawsze wiecej informacji...
grejchel / 2007-08-30 16:37 / portfel
Witam,
Dziekuję, sam juz co prawda powoli orientuję się w ofertach, ale nieststy pomimo ttakiej kwoty niewiel banków (tzn domów maklerskich) oferuje taka usługę... trzeba mieć 500K, a tyle nie mam ;-(.
Jesli chodzi o inne rozwiązania, scandia axa itp produkty, to jest dla mnie tak samo przejrzyste jak fundusze a przy tym maja jeszcze dodatkowe opłaty i obostrzenia...
Także nadal nie wiem co wybrac i z kim porozmawiac (po wizycie w openie, gdzie osoby podajace sie za konsultantów, nie potrafiły odpowiedziec na moim zdaniem podstawowe pytania, nie mówiać o zacheceniu mnie do zakupu któregokolwiek produktu).
Tak czy inaczej dziekuje wszystkim, jeśli będziecie meili wiecej podpowiedzi lub sugestii, będę wdzięczny...
grejchel / 2007-08-31 10:13 / portfel
Moim skromnym zdaniem, ceny nieruchomosci tzn mieszkań już osiągnęly pułap, przy którym wzrosty napewno nie będą już tak "satysfakcjonujące", oczywiście są jeszcze segementy w ktorych te wzrosty będą, ale na inwestycje w tych segemntach trzeba mieć troche wiecej gotówki (aparatmanty - ale te prawdziwe a nie z nazwy, ziemia pod budowę domów jednorodzinnych, domy, ziemia "rekeacyjna").
grejchel / 2007-08-31 22:10 / portfel
Super, dziękuję bardzo.
Też doszedłem już do tych informacji, ale ważne jest żeby otrzymać potwierdzenie dla własnych decyzji.

Najnowsze wpisy