Forum

Komentarze użytkownika "grenuja"

Komentarze użytkownika: grenuja

Re: Zlecenie i dzieło - jakie składki?

grenuja / 2012-01-09 18:32
Witam, czy przy umowie o dzieło można nie odprowadzać podatku? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam
grenuja / 2012-01-05 15:13
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Opisana umowa polegała na akwizycji, wynagrodzenie było niewielkie i nie w każdym miesiącu (przez cały 2010 r. 2500 zł). W oświadczeniu PIT-2 wyraźnie zaznaczyłam jako płatnika firmę z którą podpisałam umowę zlecenie, jednak teraz nie chcę przesłać mi skanu owego oświadczenia. Składki na pewno nie zostały odprowadzone. RMUA nigdy nie otrzymałam. Na informacji o dochodach PIT-11 składki zarówno społeczne jak i zdrowotne były 0. Czy teraz powinnam zgłosić to w jakiś sposób do ZUS? Proszę raz jeszcze o pomoc i z góry dziękuję

Re: Zlecenie i dzieło - jakie składki?

grenuja / 2012-01-03 20:16
Witam, w 2010 r. byłam zatrudniona na umowę zlecenie (była to moja jedyna umowa, byłam bezrobotna). Poinformowałam pracodawcę, że nigdzie indziej nie jestem zatrudniona oraz że nie studiuję. Otrzymałam teraz telefon, że powinnam była pracować, bo oni nie odprowadzili za mnie składek i ZUS chce nałożyć karę (specjalnie podpisują zlecenia, żeby składek nie odprowadzać). Teraz chcą pociągnąć mnie do odpowiedzialności i ściągnąć ze mnie kwotę kary. Czy mają do tego prawo? Co mam w takiej sytuacji zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Najnowsze wpisy