Forum

Komentarze użytkownika "gucia1978"

Komentarze użytkownika: gucia1978

gucia1978 / 2008-10-23 09:48
płacenie alimentów to sprawa moralna również. jeżeli syn z dziadkiem mieszka, dziadek ma pełną świadomość o niepłaceniu alimentów, to powinien próbować wpłynąć na syna, albo płacić. obyś nie musiała się kiedyś o tym przekonać. intercyzę z mężem spisać możesz, żeby nie odpowiadać za jego długi ,w tym alimentacyjne, ale z własnym synem intercyzy nie spiszesz .... trąbo. i tobie może przyjść kiedyś płacić alimenty za syna. dobra rada: zadbaj o to aby twój syn był bardziej odpowiedzialny. mój tata płacił więc dziadkowie nie musieli.

Re: Problem z podziałem spadku po rodzicach

gucia1978 / 2008-10-23 10:57
jedynym wyjściem jest oczywiście sąd, do którego musi pani wystąpić z pozwem w tej sprawie. sąd albo nakarze siostrze spłatę pani części albo sprzedaż mieszkania i po sprzedaży podział pieniędzmi.
gucia1978 / 2008-10-20 09:15
jak będziesz tak szalał ,to ci odpadnie:)
gucia1978 / 2008-10-23 09:33
przyznaję rację.
gucia1978 / 2008-10-23 09:52
alimenty działają w obie strony. rodzice płacą na dzieci, ale i rodzic kiedy znajdzie się na stare lata w trudnej sytuacji finansowej, może dochodzić alimentów od dzieci. pod warunkiem jednak, że sam te alimenty kiedyś płacił. dziadek kiedyś może dochodzić alimentów od wnuka, ale to już sprawa dla prawnika.
gucia1978 / 2008-10-23 09:54
ależ drogi/ droga jml 13060, w prawie polskim jest tak jak właśnie opisałeś.

Re: Obowiazek?

gucia1978 / 2008-10-23 10:16
w skład czynszu wchodzą opłaty, które musisz ponieść mimo, że tam nikt nie mieszka.
- podatek od nieruchomości, winda jeżeli jest (konserwacja naprawy), sprzątaczka, światło na korytarzach, w suszarni, w piwnicy,obowiązkowe przeglądy kominiarskie i gazownicze, wywóz śmieci, fundusz remontowy, wypłata dla zarządcy wspólnotą i utrzymanie biura współnoty, centralne ogrzewanie jeżeli jest z elektrociepłowni a nie gazowe, itp....
nawet za wodę, gaz czy prąd , które są rozliczane w/g licznika, będziesz płacić co miesiąc opłatę stałą przesyłową.
konsekwencją niepłacenia jest rosnący dług, a potem wspólnota lub spółdzielnia występuje do sądy o nakaz zapłaty w określonym terminie. jeżeli nie spłacisz długu to czekają cię: opłata sądowa, opłata adwokata wspólnoty, komornik i jego koszty a potem licytacja mieszkania. proponuję wynająć mieszkanie, a w sprawie ewentualnego długu (jeżeli jest) napisać do wspólnoty, z zamiarem spłaty w ratach . ze wszystkimi można się dogadać, ale wszystko na piśmie z potwierdzeniem odbioru.


- wypłata dla zarządcy

Re: opłaty(dług) za wynajmowane mieszkanie

gucia1978 / 2008-10-23 10:29
mam przykrą niestety wiadomość. to w twoim interesie było dopilnować swoich spraw, że płaciłaś i z niczym tej kobiecie nie zalegasz. "kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi". niestety, życie samo uczy nas rozumu.
nie piszesz czy płaciłaś kobiecie do ręki czy przelewem na konto.
czy posiadasz jakieś kwity wpłaty.
proponuję pójście do prawnika po poradę. powodzenia
gucia1978 / 2008-10-23 10:48
komornik ściąga dług zazwyczaj najpierw z pensji lub emerytury dłużnika, z pensji lub emerytury współmałżonka lub z ich majątku wspólnego, chyba, że mają intercyzę. jeżeli dług dotyczy czynszu za mieszkanie lub innych opłat związanych z tym lokalem, to może dochodzić spłaty od wszystkich osób tam zameldowanych. jeżeli mieszkanie zostało wykupione i przepisane w momencie gdy teściowa dług juz miała, to oczywiście mogą wierzyciele zarzadać spłaty długu od was lub cofnięcia darowizny, gdyż zachodzi podejżenie o pozbycie się majątku. jeżeli teściowie mieszkają w tym mieszkaniu w dalszym ciągu i są tam zameldowani to komornik może ale nie musi dojść do tego kiedy było przepisane. jeżeli natomiast mieszkają w innym miejscu i tam są zameldowani, to radzę nie chwalić się w jakich okolicznościach doszło do darowizny, jest nadzieja, że nikt do tego nie dojdzie.

Najnowsze wpisy