Forum

Komentarze użytkownika "Hachiman"

Komentarze użytkownika: Hachiman

Re: Skandia - opinie

Hachiman / 2012-02-18 16:26
... tylko nie wielka część z nich wie o co chodzi.

P.S. Pomimo że nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie myśle że zasób wiedzy, jaki przyswoiłem w ostatnim czasie pozwoli mi obiektywnie odpowiedzieć na chociarz część pytań.

90% LUDZI MA RACJĘ, 10% LUDZI MA PIENIĄDZE

Re: Skandia - opinie

Hachiman / 2012-02-18 16:16
Padło tutaj wiele błędnych informacji które w żaden sposób nie pokrywają się z prawdą.


Sam zamierzam otworzyć rachunek inwestycyjny w Skandii i szukałem wielu informacji na temat tej firmy i postaram sie podzielić tym czego się dowiedziałem osobiście. Dodam że w żaden sposób nie jestem związany z ta firmą poza tym że zamierzam wpłacić tam swoje pieniądze.

1. Multiportfele skandii są inwestycjami DŁUGOTERMINOWYMI!!! Jeżeli ktoś liczy na to że będzie płacił składki przez 7 lat i poźniej wyjmie wpłacone pieniądze nie powinien nawet myśleć o otwieraniu tego typu inwestycji!

2. Wielu ludzi mówi że chce inwestować bez żadnej wiedzy o rynku kapitałowym. TAK SIĘ NIE DA!!! Uczciwy doradca finansowy powinien nie wyręczać nas w przenoszeniu aktywów z funduszy rynku pieniężnego na fundusze obligacji tylko powinien NAS nauczyć jak to robić. Skoro doradca ma określoną liczbę klientów nie jest w stanie przez zakładając minimalne 15 lat trwania portfela prowadzić nas cały czas za rączke i szczery doradca powinien powiedzieć nam o co chodzi w inwestowaniu w fundusze przez pierwsze lata trwania inwestycji gdzie nasze akrywa sa jeszcze niskie i nie podejmujemy takiego dużego ryzyka ich utraty. Nie jest to wcale takie trudne, znajomi mają te portfele i po roku regularnego śledzenia rynku sami sa w stanie inwestować te pieniądze w sposób bezpieczny. Jeżeli ktoś mówi że chce inwestować pieniądze i się nimi nie intersować to niech sobie daruje, można to porównać to sytuacji w której chciało by się wygrac wyścig samochodowy nie dotykając kierownicy samochodu, prędzej czy później grozi to KATASTROFĄ!!! I uczciwy doradca powinien nam to powiedziec na początku, ale tu rolę gra czynnik ludzki i żeby trafić na odpowiedzialnego i dobrego doradce też trzeba mieć szczęście. SKANDIA TO PLATFORMA DO INWESTOWANIA W FUNDUSZE A NIE BIURO MAKLERSKIE KTÓRE BEDZIE TO ROBIĆ ZA NAS. INWESTUJEMY MY, NIE DORADCA NIE FIRMA TYLKO MY.

3. Kolejnym przykładem w tym temacie jest to że ktoś sie wypowiedział o odrabianiu strat poprzez włożenie wszystkich pieniedzy w fundusz TEMP 6. I to doskonale pokazuje że za inwestowanie biorą się ludzie w żaden sposób do tego nie przygotowani. Pierwsza i jedną z najwazniejszych zasad inwestowania jest DYWERSYFIKACJA środków. Jeżeli ktoś pakuje całe swoje oszczędnośći w jeden fundusz świadczy to albo o naiwności albo braku wiedzy. Poprzez platforme skandii możemy mieć jednocześnie pieniądze w 10 funfuszach z dowolnym podziałem procentowym. I prawidłowy schemat inwestowania polega na takim podziale funduszy żeby nawet spadkowe ruchy na niektórych giełdach nie odbiły sie na naszych oszczędnościach czyli np część oszczędności w 3 fundusze akcji, jeden fundusz akcji polskich drugi fundusz akcji europa kraje rozwijające się, trzeci powiedzmy świat kraje rozwijające się. Następna część w fundusze obligacji i znowu mamy do wyboru obligacje z wielu częśći świata, ponadto sa fundusze surowców, rynku pieniężnego, metali szlachetnych, fundusz nieruchomości, 2 fundusze indeksowe działające jako odwrotności ruchów WIGu bądz 2krotność działań WIGu także mamy wiele funduszy do inwestowania i możemy dowolnie dobierać proporcje pomiędzy nimi w oparciu o ryzyko inwestycyjne jakie chcemy ponieść. Fundusze akcji sa najbardziej ryzykowne, fundusze rynku pieniężnego to przechowalnia pieniędzy na czas bessy na giełdzie i gdy sytuacja się odwraca na giełdzie znowu możemy zmienic proporcje naszego portfela zachowując podział pomiędzy RÓŻNE FUNDUSZE a nie 1 konkretny.
http://www.skandia.pl/informacje/notowania_funduszy tutaj można sprawdzić wszystkie fundusze dostępne w ofercie skandii, wchodząc na konkretny fundusz można się dowiedzieć gdzie na świecie inwestuje, w co i w jakich proporcjach oraz zobaczyć wykres jego wyników finansowych za dowolnie wybrany przez nas okres.

4. Czytałem też o podobno strasznych opłatach pobieranych przez firme skandia za dostęp do tej platformy co ludzie często mylą z opłatami za inwestowanie naszych pieniędzy, i tu rzeczywiści na początku mnie też zabolało bo jakim prawem ktoś ma brać 3% moich aktywów za nie robienie niczego, i uważam że te opłaty mogły być jednak niższe, jedynym pocieszeniem jest to że nie wiem czy każdy doczytał ale te opłaty są dzielone na 12 miesięcy co oznacza że opłata jest pobierana w sposób taki 3% : 12 = 0.25% miesięcznie i maleją do 2% rocznie w miare wzrostu aktywów, a wiem też że te 0.25% można zarobić w 1 dzień, i jeszcze raz polecam dokładne spojrzenie na liste funduszy skandii ich dzienne zyski.

Mam nadzieje że obaliłem przynajmniej kilka mitów o tej instytucji jak i o wielu pozostałych jej podobnych gdyż zasada działania TFI jest bardzo podobna niezależnie czy to Skandia czy Axa czy jakis inny Aegon.

Najważniejsze w inwestowaniu to przede wszystkim chęci i wiedza jak to robić.

Osobiście współczuje wszystkim wprowadzonym w błąd przed "doradców finansowych", którzy wyrastają teraz jak grzyby po deszczu a tak naprawde tylko niewielka część z nich w

Najnowsze wpisy