Forum

Komentarze użytkownika "Halina45"

Komentarze użytkownika: Halina45

Halina45 / 2009-01-02 13:05
Aż się nie chce czytać tych głupich pyskówek, świadczy to tylko o kulturze osobistej, nie mówiąc o nieczytelnej pisowni, proponuję posłuchać choć trochę prof. Miodka.
A propos ja też jestem inwestorem mój ajent był miły gdy zakładałem polisę ale dalej musiałam sama wczytać się w zasady i dokonać konwersji w ramach tego samego TU aby uniknąć kosztów i dalszych strat a ponadto wybrać toki program który jest najmniej kosztowny od strony prowizji.

Re: Od dziś można składać PIT przez internet

Halina45 / 2008-06-27 11:59
Lubelski Oddział ZUS już obecnie nie przyjmuje wniosków o przedłużenie niekwalifikowanego certyfikatu na przesyłanie dokumentów pomimo że ustawa jeszcze nie weszła w życie. I znowu będzie tak jak z bankami - kilka dni temu był artykuł o tym że banki pobierają prowizję za wpłaty dokonane na własny rachunek, i co się okazuje w ostatnim wyciągu jest czysto prowizja w wysokości 0,5% raptem znikła. Czy nie można by tępić takich nadgorliwców co tylko patrzą jak by tu nieuczciwą reklamą nabić własną kiesę.
Halina45 / 2008-06-15 10:56
Rozliczając się na zasadach ogólnych nie księgujesz rozliczeń finansowych w postaci kasy czy banku, więc taka pożyczka nie będzie miała żadnego wpływu na zapisy w księdze, musisz tylko pamiętać o tym aby uwzględnić w rejestrze prowadzonej działalności nowo zakładaną działalność, zmiana branży wymaga zmian jak przy rejestracji firmy.

Re: Składka zus

Halina45 / 2008-06-14 10:23
Co do pierwszego pytania to składkę opłacasz w prawidłowej wysokości a wartość 337,80 jest tylko podstawą do naliczenia tej składki, ale uwaga od czerwca zmienia się wysokość składki na Ubezpieczenie Zdrowotne.
Co do drugiego zdania muszę mieć więcej wiadomości, proszę o kontakt.

Re: Składka zdrowotna w rozliczeniu kwartalnym

Halina45 / 2008-06-14 10:17
A czy księgi finansowe prowadzisz sam bo jeśli tak to szybko się pogubisz w tym wszystkim, radzę odżałować te parę złotych i skorzystać z małego Biura Rachunkowego, podaj adres a postaram się pomóc.

Re: kenio

Halina45 / 2008-06-14 10:10
A czy masz dobrą księgową z uprawnieniami doradcy ona powinna ći podpowiedzieć jak to zrobić.

Re: Osoba Uczaca sie a wlasna firma

Halina45 / 2008-06-14 10:05
Radzę Ci skorzystać z pomocy profesjonalnego małego biura rachunkowego (Takie właśnie prowadzę) a pomogę pokierować Cię w ukierunkowaniu działań związanych z rejestracją i prowadzeniem ewidencji finansowej. Miejsce czy region niema w tej chwili większego znaczenia gdyż wszystko można załatwiać pocztą elektroniczną. Jedna z moich firm działa na terenie Konina i dobrze mi się z nią współpracuje, nadmieniam iż są to koszty niewielkie w stosunku do kosztów ponoszonych przez niedoświadczone osoby w dziedzinie finansów, podatków i ubezpieczeń.
Halina45 / 2008-06-14 10:03
Przeczytaj mój poprzedni komentarz do Darka
Halina45 / 2008-06-14 09:56
Radzę Ci skorzystać z pomocy profesjonalnego małego biura rachunkowego (Takie właśnie prowadzę) a pomogę pokierować Cię w ukierunkowaniu działań związanych z rejestracją i prowadzeniem ewidencji finansowej. Miejsce czy region niema w tej chwili większego znaczenia gdyż wszystko można załatwiać pocztą elektroniczną. Jedna z moich firm działa na terenie Konina i dobrze mi się z nią współpracuje, nadmieniam iż są to koszty niewielkie w stosunku do kosztów ponoszonych przez niedoświadczone osoby w dziedzinie finansów, podatków i ubezpieczeń.
Halina45 / 2007-07-30 13:56
Ja dopiero zaczynam inwestować na niewielką skalę mam w portfelu 40% w fundusu pionieer akcji polskich i 40% w Ampliko ubezpieczenie z funduszem kapitałowym (95%kap) a pozostałe to lokata na 6,5% półroczna w banku. Co sądzisz czy to rozsądne rozłożenie środków.
Halina45 / 2007-07-27 07:49
Jeśli chodzi o wielkość środków inwestowanych to zgodnie z informacją pisemną z banku po pierwszej wpłacie wiem iż 611zł jest inwestowane w fundusz dynamiczny i wprzeliczeniu na jednostkijest to 17,0199 jednostek po cenie 34,6801 dodatkowo 32 zł stanowi ubezpieczenie NW Jestem już na emeryturze i trzy lata temu złamałam nogę ale niebyłam nigdzie ubezpieczona i nie otrzymałam żadnego odszkodowania a przy takim ubezpieczeniu miałabym szansę na jakąś rekompensatę. Co ty o tym sądzisz czy dobrze postępuję. Czekam na ocenę.

Mam wątpliwości - ubezpieczenie z kapitałem

Halina45 / 2007-07-26 13:43
Mój znajomy agen ubezpieczeniowy namówił mnie na ubezpieczenie: SUPERKAPITAł S - indywidualne ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Typu "S" co prawda wpłaciłam już pierwszą ratę a jest to składka kwartalna ponad sześćset zł.
Obecnie zbliża się płatność drugiej raty i tu mam wątpliwości czy nie zrezygnować gdyż dużo się oczytałam w różnych dyskusyjnych portalach. Dodam że jest to T.U. AMPLICO AIG Life o środki są lokowane w Fundusz dynamiczny. Czy ktoś ma doświadczenie w tego typu lokatach i jak to się przedstawia w przypadku rezygnacji lup opużnienia w płatnościach.Czekam na pomoc.

Najnowsze wpisy