Forum

Komentarze użytkownika "headless"

Komentarze użytkownika: headless

Re: Senat chce wprowadzić zasiłki ciążowe

headless / 2007-04-24 16:29
Na państwową wizytę ciężarnej u ginekologa obecnie czeka się dużo dłużej niż miesiąc. Można więc sobie wyobrazić co by było gdyby więcej kobiet i częściej oblegało przychodnie. Przydałyby się wpierw 'rzetelne świadczenia' czyli realne możliwości badań w ramach państowowej opieki zdrowotnej, na którą przecież pobierany jest haracz lub możliwość wyboru instytucji ubezpieczeń zdrowotnych. 1000 zł akurat pokrywa koszty 'bezpłatnego' porodu w przyzwoitych warunkach, czyli bełcikowe pozwala na wybór znieczulenie/pokój/poród rozdzinny czy wkładka do garnka.
Ciekawe jaka rzesza nierobów weryfikowała by wpisy i ile zostałoby pod stołem...
headless / 2007-09-25 11:00
Kupiłem nowe mieszkania, stare obok wynajmuję.
Na razie ceny poszybowały w Poznaniu w górę o przeszło 100% pomiędzy czerwcem 2006 a majem 2007 (kupiłem w AI po 3100, ostatnie partie mieszkań w tym samym budynku zostały sprzedane po 6300), ale:
1) Jeżeli boom rzeczywiście się skończył, a ceny będą rosły średnio 3%, a wynajem (po uwzględnieniu prowizji, przestojów, kosztów) także daje ok 3,5%, to jest to porównywalne z oprocentowaniem obligacji.
2) Jeżeli ceny zatrzymają się, to nawet obligacje wychodzą lepiej (i bezpieczniej)
3) Jeżeli dojdzie do załamania, to nie dość że ceny mieszkań spadną, ale i stopy procentowe wzrosną.
Czy wobec powyższego używanie dźwigni finansowej dla inwestycji (konkretnie: w mieszkania, pomijam domy jednorodzinne czy działki) jest obecnie rzeczywiście takie bezpieczne i dochodowe?

Re: Gałązka: Mogliśmy mieć niejedną statuetkę

headless / 2008-02-26 10:02
Zabawne. Obawiam się jednak, sądząc po wcześniejszych komentarzach że nasi widzowie mogliby taką produkcję potraktować nie jako film z gatunku 'dark future' ale jako paradokument lub wręcz 'reality show'.
Jeżeli chodzi o efekty specjalne to preferuję techniczne gagi - zastanowiłbym się nad Ziobroniszczarką i Wannassermanem.
headless / 2008-09-25 10:44
Cóż, jestem początkującym, leszczem, od wtorku ze 100% przelanej gotówki (dziś zostało mi tylko 15%, ale na giełdzie lokuję na razie 1/3) wziąłem:
KOPEX 23,31
GANT 18,85
LOTOS 25,01
DOMDEV 30,12 (ale mało)
KGHM 56,80
KETY 74,90
LCC 1,56
BYTOM 1,25
NETIA 2,75
ODLEWNIE 3,85 (ale mało)
PGNiG 3,01 (fuks)
SYNTHOS 0,82 (szkoda że mało)
PULAWY 88
ODLEWNIE 3,90
ORLEN 33,06
COMARCH 71,50 (mało ale sprzedałem po 75,75 i kupiłem Jutrzenkę)
DOMZDROVIA (po co mi to było?) za 2,81
a także z kontraktów W20U za 2285 (ale wyleszczyłem i zamieniłem na Z w piątek)
dokupiłem M, niestety już za 2400...
Coś z tego doradzasz mi do wycięcia?
headless / 2008-10-20 14:57
Kenobi, z całym szacunkiem wolę jak piszesz o rzeczach na których się znasz.
Tania energia - niestety, spójrz na notowania CER i ERU za TONĘ, policz po tonie CO2 na MWh, dolicz drożejący węgiel, sypiące się sieci, elektrownie o sprawności o 10% niższej od EU...Wiatraki jakby nawet miały większy sens ekonomiczny (opłacalbne tylko przy dopłatach unijnych ORAZ systemie zielonych certyfikatów), to i tak nie ma ich gdzie podłączyć bo wywalą system. Jakbym miał możliwość to kupowałbym futures na 2009+ na dostawy energii elektrycznej w naszym grajdole. Współspalanie jak wyrugują spalanie lasów (tzw zrebki) też mizernie będzie wyglądać, uprawy wierzby i podobnych na razie są deficytowe. Jedyne co działa w ramach 'taniej energii' to dolewanie oleju do paliw. W perspektywie kilku lat przechodzimy na gospodarkę nisko energochłonną - nie z wyboru, a z musu, bo nawet nie ma jak elektryczności zaimportować.

Re: GPW: Byki zrealizują zyski?

headless / 2008-11-28 15:24
Zatańczymy jak nam DJ zagra..tylko kto? DIJA czy JP i S-ki?
headless / 2008-11-28 15:48
Czyli JP a nie DJIA, cóż..

Najnowsze wpisy