Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-03-22 19:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wesołych świąt innym przeglądającym ten temat oraz byczego roku :)
hs2 / 2008-03-20 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam pytanie do Ciebie Morfeusz -
jeżeli obecny system jest po za rynkiem interpretujemy to tak że rynek jest obecnie w takim stanie że system ten się nie sprawdzi w perspektywie krótkoterminowej czy też interpretujemy to tak że wg systemu zajęcie pozycji w późniejszym okresie będzie bardziej opłacalne niż zajęcie innej pozycji obecnie którą system mógł by wskazać?
hs2 / 2008-03-19 09:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oki szefie :)
hs2 / 2008-03-18 19:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a jaki to gracz zdradza swój system gry? Bo na pewno nie dobry:)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-03-17 20:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mam takie małe pytanie związane z kontraktami na których de fakto gramy :)
Chodzi mi o to że między kolejnymi seriami kontraktów z tego co widzę jest mała różnica w wartości - teraz moje pytanie - po wygaśnięciu serii h gdy wchodzimy na serię m o innej wartości jest miedzy nimi pewna luka.

Ta luka po zamknięciu ostatniej sesji w której kontrakt h wygasa po prostu sobie tak zostanie czy też będzie przez kogoś pokryta (o ile rozumiem to dojdzie do arbitrażu w tym wypadku który wyrówna ceny czy też jestem w błędzie?)
hs2 / 2008-03-17 11:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no ja też jestem także morfeusz jesteś pod obserwacją nie jednej osoby :)
hs2 / 2008-03-13 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kiedyś miałem 20 tyś na dużej górce w październiku i jak wszyscy wiedzą po listopadzie zczęeły się spadki - gdzieś tak po stracie około 1-2 tyś wycofałem się widząc że coś jest nie tak jak mówią z czego się cieszę a ta strata to raczej dosyć "tania" nauczka w stosunku do tego co stracili moi znajomi którzy nie wierzyli że spadnie.

Po jakimś czasie i po kilku przeliczeniach wyszło mi że gra na giełdzie ma dużą przewagę nad funduszem bo możesz w każdej chwili sprzedać co masz od razu po znanym tobie kursie, mając 5 tyś możesz kupić akcje za 2 - 3 tyś z wig 20 w takiej proporcji abyś kontraktem terminowym na pozycję krótką w razie spadków mógł je zabezpieczyć wchodząc na krótką pozycję. Warto trochę poczytać i pomęczyć się nad analizą, na początku nie jest łatwo ale potem jakoś idzie :)
hs2 / 2008-03-13 22:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No o tym że część jest ukryta to nie słyszałem, widzę że jednak warto było tu się zarejestrować bo są tu ludzie którzy znają się na rzeczy:)

Co do kontraktów na aukcje tych dużych spółek to wydaje mi się że są one dobre jak mamy np 200 akcji i zakładamy że przez 1-2 tygodnie będą spadać, jeżeli dobrze rozumiem kontrakt to wystarczy zająć wtedy odpowiednią ilość na S a nie poniesiemy strat ale i zysków nie będzie jeżeli jednak będą wzrosty :)

Dzięki za informację i pozostaje mi życzyć miłego wieczoru i rozwoju systemu :)
hs2 / 2008-03-13 20:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A i dziękuję za odpowiedź na pierwsze pytanie:)
hs2 / 2008-03-13 20:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
aha:) wolałem się upewnić no bo w końcu pewnych rzeczy nie ma:) ale tutaj mam kolejne pytanie - wiadomo portfel na money.pl to nie to samo co gra w rzeczywistości bo tu każdy papier jest płynny - z tego co zrozumiałem to grając na kontraktach terminowych na wig20 w przypadku gdy ja zajmuję S ktoś musi zająć L i stracić abym ja zyskał (lub na odwrót ja stracę aby on zyskał) - jak to wygląda w praktyce? I czy często są problemy z zajęciem pozycji po aktualnej cenie rynkowej w momencie złożenia zlecenia?
================
Tak luźno licząc to sesja trwa 450 minut i np dziś obrót to ~47 600 kontraktów co daje 105 kontraktów w ciągu minuty czyli niecałe 2 w ciągu sekundy więc płynność jest duża ale przy nierealnym założeniu że każdy gra 1 kontraktem co jest raczej mało prawdopodobne :)
hs2 / 2008-03-13 19:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
słyszałem że w m banku łączą na fixach są mocno zamulone no i ogólnie często system jest dosyć zamulony ale to tylko pogłoski , czy ktoś kto korzysta z tego banku może to potwierdzić?
hs2 / 2008-03-13 19:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam pytanie, z góry przepraszam że jest ono głupie ale dopiero się uczę a chciał bym zrozumieć ten system o którym w tym temacie mowa - czy mógł by ktoś opisać o co chodzi z tym poziomem odwrócenia? Z tego co rozumiem to wynika że jest to poziom po którym następuje zmiana pozycji na przeciwną czyli zakładamy że od tego poziomu wystąpi spadek (S) lub wzrost (L) . Rozumiem że w systemie nie zakładamy że osiągniemy dany poziom po którym zamykamy pozycję tylko zakładamy punkty zwrotne a każdy sam ustala ile da radę zarobić po zajęciu danej pozycji?
Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Instrukcja polska do metastock

hs2 / 2008-03-12 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy ktoś ją posiada? wiem że są dostępne więc będę b. wdzięczny jeżeli ktoś ją udostępni
86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96
na koniec starsze

Najnowsze wpisy