Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

Re: Komentarze do portfela

hs2 / 2011-07-03 22:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a no mylę się jak każdy i na tej samej zasadzie - im większy czas chcesz przewidzieć tym go gorzej przewidzisz :) Podstawowe pytanie to ile musisz przewidzieć aby zarobić.

Nie mniej jednak pamiętajcie że jestem graczem krótko terminowym który otwiera pozycje w godzinach i maksymalnie trwają do 14 czasem 17 sesji. Dla mnie trend spadkowy to nie 2 lata spadków bo po co miał bym taki okres przewidywać skoro życie otwartej pozycji na moim rachunku trwa kilka sesji.

needle i ciułaczu - nie obiecuję bo większość czasu zajmuje mi własna firma + inwestycje giełdowe + przymiarki do inwestycji w nieruchomości Ale postaram się więcej tu zaglądać.
hs2 / 2010-08-20 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ruch powrotny trwa ale coś czuję że na równym 2450 zamkniemy dziś sesję bez wyjaśnienia sytuacji : )
hs2 / 2010-08-20 13:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poziom niestety przebity, teraz stanowi poziom oporu. Spodziewam się ruchu powrotnego do niego i prawdopodobnie tam puszczę s-kę na fw20 ale puki co trzeba czekać i zobaczyć jak rynek przy ruchu powrotnym się zachowa
hs2 / 2010-08-19 21:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

cyklów według Kitchina 3-4 letnie.

Kiedyś nimi się podpierałem w analizach , wg tej teorii na najbliższych tygodniach kończy się cykl przyjmując że ostatni duży wzrost od 2002 do 2007 był tym co 2-3 wydłużonym cyklem - ciekawie to wygląda bo wychodzi że kolejny cykl w przypadku końca tego będzie 7-8 letnią bessą.


wiemy to najtrudniej jest ustalić początek cyklu i
zakończenie.

Breinstain napisał dobrą książkę o cyklach, daje trochę do myślenia, nie wiem czy czytałeś ją ale polecam! Gdybyś wziął się za nią i miał problem z transformatą feuriera to daj znać - to w gruncie rzeczy proste narzędzie o groźnej nazwie.


Hm .... a komu się nie marzy maszynka do robienia pieniędzy ?

Życie było by nudne gdybyś miał taką maszynę :) W zarabianiu pieniędzy najlepsze dla mnie zawsze było udane zrealizowanie pomysłu na biznesik który zarabia no i droga do tego celu gdzie duch się czasem łamał i trzeba było się pokonać, mając taką maszynę podejrzewam że większa przyjemność była by z jej zaprojektowania i obmyślenia niż z użytkowania bo tak czy tak wszystko co ma jaką kolwiek wartość w pieniądzu przemija a jedyną walutą jaką akceptuje nasza podświadomość są emocje i maski jakie nam ludzie nadają widząc w nas albo inżynierów albo handlowców albo cokolwiek innego bo każdy podświadomie ma zakodowany wzór do którego zmierza zwykle bez świadomości :)

Maska gracza giełdowego w oczach początkującego gracza to zwykle ktoś kto ciągle siedzi przed kompem, non stop jego konto rośnie pod niebo, mo dobre auto i sexi dziewczynę itp. Maskę taką kreuje telewizja i inne mas media bo każdy na pierwszą myśl o maklerze lub zarządzającym fuduszem widzie gościa w gajerku przy markowym aucie albo w niezłym biurze z monitorami :) Dlatego nowi gracze będą tu ciągnąć cały czas bo każdy chce być postrzegany jako ten bardziej równy gość który jest w tych paru procentach zarabiających no bo w końcu bardzo wygodnym dla podświadomości jest fakt bycia w tej paru % elicie :)

Re: Komentarze do portfela "hs2"

hs2 / 2010-08-19 20:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzisiejsza szpilka (spadek skokowy wartości do 2450 w końcówce sesji) To klasyczny test poziomu 2450 o którym kiedyś pisałem - ogólne duży gracz sprawdzał siłę rynku który poparł ten poziom ileś tam sesji temu bardzo dużym wolumenem, na moje oko test nie wypadł dobrze bo słabo odbiła się piłeczka i na 75% powinniśmy przebić ten poziom w jutrzejszej sesji co notabene powinno doprowadzić do powstania nieco dłuższego trendu spadkowego w przypadku przebicia tego poziomu.
hs2 / 2010-08-10 17:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Technicznie dam radę bo analizę fundamentalną robią na własnym oprogramowaniu, ale trafnie zwracasz uwagę na to, czy na to jest popyt i kto jest finalnie osobą dla której materiał jest adresowany bo bez popytu cały ten pomysł jest bez sensu.

Swoją drogą masz też rację co do owego kowalskiego, nie chciał bym prowadzić wykładu którego nikt nie zrozumie ale z drugiej strony nie widzę sensu tworzenia portalu kolejnego o podstawach czym jest akcja itp - chciał bym pokazać ludziom jak ustalać momenty zawarcia transakcji przy pomocy zaawansowanych narzędzi matematycznych ale przecież generalnie to meody niestety nie dla każdego.

Apropo inwestowania cyklicznego - jako inwestor który obrał taką taktykę jakich programów/serwisów używasz do analizy ? Czy masz pomysł na program który mógł by ułatwić tobie analizy lub zarządzanie już otwartą pozycją ?
hs2 / 2010-08-10 16:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
masz rację- nigdy komentatorem być nie chciałem :) może czas spróbować opracować nową taktykę i przetestować ją w portfelu podając dokładne poziomy wejść i wyjść.

Przez ostatnie 2 tygodnie urlopu miałem wszystkie osiem transakcji bardzo udanych i znowu miałem takie wrażenie że umiem przewidzieć rynek a wiele lat gry mnie dawno nauczyło że tak nigdy nie jest więc dobrze że zwróciłeś mi uwagę bo sam tego nie wychwyciłem.
hs2 / 2010-08-09 16:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no sporo pracy mam (skończyłem energoelektronikę z informatyką techniczną) ale jak wszyscy na roku - z 40 co zaczynało skończyło coś koło 8 a kierunek jest już zlikwidowany bo mało kto odważył się na niego pójść w tym i zeszłym roku/ - sama giełda faktycznie tak jak pisano znudzi się po jakimś czasie jak się opracuje już 2-3 swoje taktyki.

Tak się zastnawiam czy by nie zrobić portalu z wiedzą na temat instrumentów giełdowych i o używaniu oprogramowania do analizy ,Do portalu program z prawdziwym wirtualnym portfelem lepszym niż ten moneyowy i notowaniami. Do portalu w sumie można dorzucić wiedze o analizie wykresów od strony technicznej tą z zagranicy i tą podstawową później. No i czy do tego nie zrobić włąsnej aplikacji do analiz wykresów z opcjami analizy fundamentalnej i opcją podpięcia pod rachunek maklerski tak żeby z poziomu programu kupować i sprzedawać - co o tym sądzicie ? Generalnie więcej siedzę na zagranicznych forach bo są dużo większe niż polskie no i mają bardziej rozwinięte portale giełdowe, właśnie tego mi tu brakuje bo nie każdy zna dobrze angielski i rosyjski aby śledzić tamte fora internetowe a sporo siedzi na nich naprawdę mocnych graczy.
hs2 / 2010-08-02 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a tak na marginesie - wyganiajcie z forum naciągaczy bo żedrują na młodym kapitale forum i później ludzie mają uraz do giełdy i całego świata.

Dajcie naciągaczom prosty test - niech zrobią to co ja wyżej i przewidzą coś z precyzją taką kilka dni przed bo opisać co byłu wcześniej każdy z was umie :)
hs2 / 2010-08-02 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

eżeli cena w 2 dni odbije się od niego powinno
dojść do konkretnych wzrostów,


i tym optymistycznym (no może nie do końca ale to później :) ) akcentem znikam : )

Miłej gry panowie i panie o ile kto kolwiek tu zagląda, mi się urlop skończył i wracam do roboty którą lubię :)
hs2 / 2010-07-30 19:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dziś pierwsze odbicie od poziomu 2450 - w każdej analizie jakiejkolwiek nie prowadzicie znaczy tt tyle że rynek respektuje ten poziom (minimum dzienne to 2449,25 ale dokłądności co do setnej to nikt nie ma) przy czym jeżeli odbicie nie było by takie jak tu czyli koło 24 pkt a mniejsze do 5 punktów to większa jest szansa na to że poziom będzie przebity. Ogólnie często siła pierwszego odbicia od jakiegoś ważnego poziomu wg koncepcji Armsa pokazuje czy są szanse na koniec korekty na nim - tu odbicie było bardzo gwałtowne (z fixingiem zaliczyliśmy w krótrkim czasie dzienne minium i maksimum po fixie) co znaczy tyle że w poniedziałek są spore szanse na lukę ale w którą stronę tego nikt nie wie po za dużym graczem któremu te zmiany zawdzięczamy aczkowliek na spokojny handel ja bym w poniedziałek nie liczył :)
hs2 / 2010-07-29 15:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

Aby zarabiać w funduszach należy odpowiednio nimi zarządzać. I wbrew temu
co się obiegowo mówi - może to być bardzo proste.



hehe pzypomiało mi się jak 3 lata temu szkoleniowiec to na forum napisał i jak rok temu go i jego szkolenia zjechali bo każdy stracił a firma upadła.

Przecież ty funduszem nie zarządzasz tylko kupujesz udzieły w konkretnych spekulując że osoby nimi zarządzające robią to lepiej niż ty i taka jest ich idea - niech ktoś inny kto się zna myśli za mnie.


A o opłacie za zarządzanie w funduszach dyskusja jest bezasadna - gdyż te
opłaty nie mają żadnego znaczenia. Liczy się wynik funduszu.


Dlatego twierdzę że nimi nie zarządzasz bo ten kto kiedy kolwiek miał okazję poznać osobę zarządzającą średnim funduszem i jego prowizje wie za co ją otrzymuje i że nie są to zyski funduszu :)

Re: Fundusze dla początkujących - szkolenie / warsztaty

hs2 / 2010-07-29 14:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

5) Wprowadzenie do tynków finansowych

Faktycznie jak to czytam to chyba mowa o tynkach....


Minimum teorii - maksimum praktycznej wiedzy.


Jakim cudem bez teori to ma być wykonane skoro same pełne wyjaśnienie jak czytać prospekt emisyjny lub sprawozdanie finansowe (bez niego ludzi nie nauczysz kiedy kurs jest sztucznie windowany) nie wpominając już o analizie i rodzajach opcji zajmuje kilka dni jak ktoś kumaty.


5) Wprowadzenie do tynków finansowych
Czyli w 1,5 godziny pokażę o co w tym wszystkim chodzi (giełda, obligacje, opcje,
fundusze).


Praktyka to jedno i nie to o czym piszesz - grupa ludzi siada przed komputerami i inwestuje na żywo nie widząc dalszej części wykresu i takie szkolenie też nic nie daje bo problemem nie jest analiza tylko człowiek który przy presji pieniężnej podejmuje inne decyzje niż siedząc wyluzowany po pracy - niech każdy sobie np jutro otworzy pozycje o 13 i skupi się na tym co czuje, na niepewności którą albo będzie umiał przełamać albo nie, Z tego co wiem giełdy w niedziele nie czynne a na po zagiełdowym spreedy ogromne. Na szkolenie z analizy przeszłych danych można się wybrać ale na darmowe szkolenia brokerów jak xtb i tms itp. kilku kumatych tam pracuje z którymi kontak można nawiązać.


p.s - akurat pan xxxxxxl jest znany na tym forum i chwała mu za wypowiedzi w takich tematach :)


xxxxxl nie odważył podpisać się pod swoim postem - ale jedno mogę powiedzieć -
z pewnością na szkoleniu nie był :)

Faktycznie, rzeczowy argument za tym że pan opiekuninwestora_pl którego nikt na forum nie zna i który jest tak samo anonimowy jak wczoraj zarejestrowane tu konta jest kimś komu można zaufać.

Oczywiste jest że jedynym motywem pana opiekuninwestora_pl jest zdobycie klientów i zarabianie nie na giełdzie a na tym co klienci płacą - takich rzeczy jak na kursie uczą za darmo brokerzy na swoich szkoleniach tym bardziej mówienie klientom co mają myśleć o krytyce mówi wiele :) Klient nie baran - sam pomyśli, sprawdzi wiarygodność i podejmnie słuszą decyzję :)

Re: Komentarze do portfela "hs2"

hs2 / 2010-07-28 14:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgodnie z teorią zawartą w "znaczenie wolumenu" autorstwa armsa w rejonie 2450 jest poziom docelowy jeżeli mamy korektę, jeżeli cena w 2 dni odbije się od niego powinno dojść do konkretnych wzrostów, w przypadku przebicia tego poziomu powinna być na moje oko korekta spadkowa.
hs2 / 2010-07-26 19:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Co do samej ciągłej obecności na rynku to temat rzeka a zdanie ludzi na jego temat zwykle zależy od tego czy w pierwszej inwestycji wtopili czy też nie, mało kto podpiera go obliczeniami większość powie ci że w takim i takim okresie zarabiało a w innym nie. Czasem masz to szczęście zacząć grę w jej ekstremum - albo w samym ogonie hossy długoletniej albo w samym ogonie bessy ale to żadkie lecz zysk z tego potężny bo w końcu widząc jak wszyscy nie wiadomo czemu gnoją osobą która ma rację i po miesiącu nagle okazuję się że jednak tą rację ma łatwo widzisz wniosek że rozmowa o tym co będzie za miesiąc na giełdzie sprowadza się do tego kto głośniej krzyczy i lepiej ripostuje i de fakto w ten sam sposób w mediach nagłośnia się fakty bo w końcu gdy wszyskie stacje trąbiły o tauronie to wiedziałeś że tak można zarabiać tym bardziej gdy porównywano to do tego co było z kursem pzu na otwarciu (swoją drogą ciekawe co tak teraz to ucichło po nie udanym otwarciu:) Zwykle nie ma co się z koniem kopać i mówić klientowi innej rzeczy niż chce usłyszeć)

Generalnie ciągła obecność na rynku to w zasadzie inwestowanie długoterminowe, prawda? Bo w końcu zakładasz że za np 5 lat akcje podrożeją znacznie i będą sobie leżały w portfelu nie jako same z siebie go zwiększając. Ja przyjołem inne założenie. W ciągu 4 lat jak byś nie inwestował wystąpi korekta, szansa na to jest 100%. Później trzeba spędzić parę tygodni codziennie po pracy licząc sobie statystycznie ile w tym czasie jest korekt od początku istnienia danego wykresu.
Zwykle gdy drążysz temat dalej zadasz sobie pytanie ile takich okresów było i bardzo często okazuje się że kilka w korelacji z jakimś wskaźnikiem gospodarczym. Czasem się mylisz, po to masz stopa na którym wrzucasz s-kę na pokrycie akcji w razie gdyby korekta głęboka z nienacka wyrosła :)

wszystko i tak zależy od ciebie bo jak myślisz że twój poziom stopa jest jakimś magicznym poziomem który może zatrzymać trend złożony z miliarda obrotu to raczej nie zarobisz na żadnym rynku.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy