Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

Re: Komentarze do portfela "hs2"

hs2 / 2010-02-01 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Długo zastanawiałem się jak opisać obecną sytuacje rynku akcji, jest ona bardziej nie jedno znaczna niż zawsze i w tym przypadku powiedzenie historia się nie powtarza jest prawdziwym.
Z jednej strony wykres wskazuje wzrosty ale z drugiej dane im zaprzeczają jak i sam cykl koniunkturalny jest dość wypaczony w mojej ocenie, nie znalazłem przez ostatnie 2 dni podobnego przypadku w historii.
Ponieważ ceny surowców znacząco wzrosły powinna być już za nami co najmniej jedna ogólnoświatowa podwyżka stóp procentowych aby przyspieszyć produkcję pieniądza, jej brak znaczy dla mnie tyle że ostatnia ekspansja kredytowa czyli innymi słowy masowa produkcja pieniądza wyprodukowała go stanowczo za dużo i FED mając dane do których my nie mamy dostępu wie o tym , dlatego też nie zwiększa podaży pieniądza.

Fakt ten oznacza tyle że jesteśmy w racjonalnym rejonie cenowym, aby pojawił się trend godny uwagi na rynku akcji musi ruszyć kolejne szaleństwo kredytowe na miarę ostatniego, będącego przyczyną kryzysu, bez wzrostu popytu na pieniądz nie będzie zwiększana jego podaż czyli stopa procentowa która wszystkim ruszy.

Reasumując biorę urlop od giełdy do czasu pierwszej ogólnoświatowej podwyżki stóp procentowych - wtedy zagranie będzie klasyczne zgodne z cyklem obligacje -> akcje -> surowce, nie mniej jednak jeżeli pojawią się ważne dane na pewno wypowiem swoje zdanie :) od 6 lutego zapodam odnośnik do bloga, obecnie jest on na etapie wykończania.
hs2 / 2010-01-28 05:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oj sory panowie - nie określiłem w który weekend :) teraz obserwuję rynek i czekam na prawdopodobny sygnał zmiany trendu na wzrostowy, obecnie odbiliśmy się oddolnego ograniczenia kanału regresji kontowej (jak kto ma program do analiz chodzi o kanał regresji liniowej za ostatnie kilka tygodni a dokładniej dolne jego ograniczenie) co jest teoretycznym sygnałem kupna z wąskim stopem na ostatniej sesji aczkolwiek kilka danych trochę nie pasuje mi do tego aby powstał trend na rynku akcji ale tu mogę się oczywiście jak każdy mylić.
hs2 / 2010-01-24 22:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Każdy kto zarabia nie będzie nadstawiał karku bo udzielanie rekomendacji bez uprawnień podlega pod kodeks karny.
Dam ci tylko jedną radę, umiesz liczyć, licz na siebie, nikogo innego nie obochodzi czy ty zarabiasz tylko jak na tobie zarobić choć myśle że skoro masz taką kwotę na giełdę to powinieneś już od dawna zdawać sobie z tego sprawę. Poszkaj, jest kilka osób w polskim świadku giełdowym które co jakiś czas na forach wrzucają ciekawe analizy albo uwagi godne poświęcenia im czasu lecz nie licz na to że ktoś za ciebie będzie pracował bo wiedza kosztuje. Jeżeli znasz angielski to polecam zagraniczne fora, tam jest wielu użytkowników i serwisy sprawdzone o dobrej skuteczności sygnałów które zarabiają.

Re: Jak wyliczyć zmianę[%] WIG 20 na dany miesiąc?

hs2 / 2010-01-24 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
różnica między ceną zamknięcia z wczoraj a aktualną ceną dziś to zmienność podawana w telewizji jeżeli o takiej mówisz.
Generalnie to dość szerokie zagadnienie o które pytasz i można je wyliczać na kilka sposobów, są wskażniki opóźnione wyliczające zmienność ale jest ich kilkadziesiąt :)

Re: Wirtualny inwestor?? komentarze

hs2 / 2010-01-24 21:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
metatrader jest darmowy i ma to samo, portfel money jest darmowy i ma to samo. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? :)

Re: w co zainwestowac 150tys na nie wiecej jak 6 miesiecy?

hs2 / 2010-01-24 21:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma czegoś takiego jak pewny zysk. Największą pewność masz na lokacie o ile bank nie zbankrutuje :)

Re: Jak kupić obligacje państwowe?

hs2 / 2010-01-22 15:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
google.pl -> obligacje skarbu państwa, pierwsza strona ....

Re: Jak rozliczyc sie z Day Tradingu??????

hs2 / 2010-01-22 15:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rozliczałeś kiedyś pit - 38 ? nic się nie zmienia po za brokerem....

Re: Szukam kogoś, kto wie jak się zarabia.

hs2 / 2010-01-22 15:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w bajki wierzą dzieci, nie zarabiający gracze giełdowi :) Ciekawe kto się będzie tu reklamował :D
A tak serio to daj sobie spokój, każdy w miarę inteligentny człowiek wie że nikt nie da mu za darmo 300 tyś przy takich warunkach jak podałeś, druga sprawa to prawo, do takiej zabawy trzeba mieć licencje maklerską.

Re: Komentarze do portfela "hs2"

hs2 / 2010-01-21 22:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
i chyba na tym owo wybicie się zakończy, w weekend bardziej obszerna analiza :)
hs2 / 2010-01-13 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam gospodarza !
mam nadzieję że inwestycje są udane i zyskowne.
Miał bym mały rewanżyk za nakierowanie mnie na pierwszą metodę inwestowania w nieruchomości. Czy posiadasz email? Nie chciał bym zbytnio rozgłaszać tej metody aby więksi się nią nie zainteresowali w zbytniej ilości :)
hs2 / 2010-01-13 22:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wydaję złotówki z racji że mieszkam w polsce, inwestuję w dolcu i ojro głównie z racji szans jakie dają gieły zagraniczne i niższych prowizji niż na naszej giełdzie w stosunku do kwotowania na jeden tick czyli po prostu oszczędzam na kosztach prowizji :)

Znaczenie jest jak dla mnie fundamentalne ale możesz mieć inną definicję pieniądza niż ja.

Przykład:
Co z tego że kupiłem jakieś akcje w dolcu przy zabezpieczeniu kursu waluty kontraktem terminowym, akcje wzrosły przez rok o załóżmy 13 %
Za te pieniądze planowałem kupić np auto którego cena wzrosła o 20 % przez ten czas. Wtedy de fakto straciłem 7% siły nabywczej bo gdybym rok wcześniej nabył zamierzony produkt zostały by mi pieniądze a tak to musiałem dopłacić czyli utracić dodatkowe pieniądze.

Starałem się opisać to jak najprościej, mam nadzieję że jasno ale jak pisałem, wszystko zależy od twojej definicji pieniądza bo każdy ma swoją, dla mnie to tylko siła nabywcza wyrażona jakimś papierem albo cyfrą i nic więcej, dopóki pieniędzy nie wydasz, dopóty nie możesz określić ich siły nabywczej. Spadek siły nabywczej podawany z rocznym opóźnieniem nazwano inflacją niestety kiepsko uśrednioną :)

a teraz bardziej pozytywny przykład na którym wywnioskowałem czym jest "pieniądz"

Masz możliwość wzięcia kredytu na 150 tyś zł na zakup mieszkania oprocentowanego 5,5% w skali roku na okres 30 lat.
Kupujesz mieszkanie w cenie 150 tyś zł kosztuje ono cię 150 tyś zł + 5,5% rocznie.
Cena mieszkania po roku wzrasta z 150 tyś do 175 tyś zł, decydujesz się na sprzedaż w tej cenie i w takim przypadku zarabiasz 175 tyś minus koszta czyli 150 tyś i 7,5 tyś zł odsetek za rok więc zarabiasz 17,5 tyś zł a jest to wzrost tylko o 16%.ceny owego mieszkania, w przypadku inwestowania w grunty w ciągu 4 lat cena może zwiększyć się kilku krotnie.

Teraz przyjmij założenie że masz 150 tyś swojej waluty, chcesz kupić mieszkanie ale uznajesz że zrobisz to za rok - nie wiesz że za rok będzie ono 16% droższe. Po roku sprawdzasz ceny i dochodzisz do wniosku że w gruncie rzeczy straciłeś 16% pieniedzy przeznaczonych na ten cel bo musisz dołożyć z innego źródła pieniądze :)

Taka jest też ma definicja spekulacji, trzeba szukać instrumentu finansowego wzglendem którego wartość pieniądza osłabia się najszybciej rocznie czyli de fakto drożeje on najszybciej, wtedy siła nabywcza pieniądza w stosunku do innych przedmiotów rośnie a potocznie nazywa się to zyskiem :) W razie pytań pisz śmiało, sprecyzuję.
hs2 / 2010-01-13 21:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
APP ? (masz na myśli alternative price projection) ?

Co do konsolidacji to zależy jaką skalę masz na myśli :> w podanej na zdjęciu zgadza się.

Re: Pijani kierowcy dożywotnio stracą prawo jazdy

hs2 / 2010-01-08 13:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale kara, samochód nie pyta czy jego kierowca ma prawo jazdy....
hs2 / 2010-01-07 22:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo wolniutko sp500 rośnie więc to wybicie przez malutkie w wyszło :) no ale zgodne z moją spekulacją z 23 grudnia i kilka dni po niej

Obecnie dosyć ciekawa sytuacja jest na walutach, chodzi głównie o zdolność nabywczą dolara (waluta to generalnie towar pośredni w handlu i jej relacja w stosunku do wzrostu cen nieruchomości zmienia się inaczej niż w stosunku do np cen żywności.ponieważ ceny te rosną w różnym tempie - umownie miarą wzrostu cen jest inflacja cpi (dla jakiegoś koszyka produktów) - jednak ta inflacja w mojej ocenie jest zbyt przekłamana. Aby ustalić jaka jest realna wartość spadku siły nabywczej trzeba by wiedzieć na co dokładnie każdy konsument wyda pieniądze. Kiedyś zerkając w szczegółowy skład wskaźnika inflacji CPI zauważyłem że część cen tam uwzględnianych jest co najmniej oderwana od rynku więc jej stosowanie to mocne uśrednienie wyobrażenia wzrostu cen :)

Dalsza cześć rozważania to dość długi wywód na najmniej 3 strony A4 ponieważ zaczął by się od objaśnienia zależności obligacj-waluti i dlaczego będę niebawem nabywał kontrakty na obligacje.

W skrócie obawiam się że ostatnie sesje to nie wzrost spowodowany popytem na akcje a wzrost sztuczny spowodowany spadkiem siły nabywczej dolca (fałszywe wybicie) - wtedy generalnie wartość indeksu mimo wzrostu punktowego nie zmieniła się ponieważ siła nabywcza dolara osłabiła się w pewnych układach odniesienia

Najnowsze wpisy