Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

hs2 / 2009-10-04 22:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
takich sesji może być co najwyżej 20 :zanim zejdzie do 0 :))
co straszysz , lepiej bys taktyke gry zapodał bo na samym przewidywaniu nikt nie zarabia :)
hs2 / 2009-10-01 22:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hmm co oznacza dla ciebie krezus?
mi wystarczy że jest ładna zmienność, giełdy przepięknie przyspieszyły co daje zarobek bo w gruncie rzeczy tylko zmienność się liczy co zauważyłem w sumie tydzień temu gdy przeglądałem dalej akcje na NYSE i NASDAQ, część z nich ma wspaniałe fundamenty od 2002 roku a są w trendzie bocznym o wachaniu dającym przy zakupach w skrajnych punktach po 40 % rocznie co ciekawe im spółka ma gorsze fundamenty tym silniejszy wpływ na jej kurs mają spekulacje a to przekłada się na zmienność na której zarabiamy.

Ciekawa sytuacja jest na pln, eureko przejmując pzu musi przewalutować kilka mld co przełoży się na silną zmianę kursu od strony fundamentalnej co obecnie dyskontuje kurs zł.
hs2 / 2009-10-01 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
poziom przełamany, przez noc azjaci powinni podciągnąć index do rejonu 1035 pkt. Po dzisiejszej sesji widzę że rynek olewa słabe fibony, z układu wskaźników i nagonki medialnej wnioskuję że niemal każdy sądzi że to długo wyczekiwana korekta pod co warto zagrać. Silny opór jest na poziomie 990,5 pkt a jest pewna taktyka wejścia w rynek opatra na pivotach metodą pul back. na poniższym rysunku zaznaczyłem o co mi chodzi. Prywatnie planuję tak zagrać jeżeli rynek ten poziom osiągnie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f60df821d1055714.html
hs2 / 2009-10-01 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w rejonie 1035 powinien wystąpić ruch powrotny ku górze, od dalszego zachowania w tym rejonie będzie zależało to czy mamy tylko korektę spadkową czy też impuls spadkowy.

Re: Komentarze do portfela "hs2"

hs2 / 2009-10-01 19:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe jakich dziś można spodziewać się komentarzy w mediach do giełdy. Zwracam uwagę na zachowanie złotóki!!! Silne umocnienie walut zewnętrznych dobrze nie wróży.
hs2 / 2009-10-01 19:06 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moment wejścia jest mało istotny na nim nie zarabiasz, najważniejszy był stop los który oznacza moment wyjścia z rynku w razie strat oraz zasięg docelowy wyznaczony na bazie obecnej zmienności. Generalnie od momentu w którym zamykasz pozycję zależy to czy jesteś zarobiony czy stratny.
Jak dobrze zarządzasz stop losem to w pełni kontrolujesz straty, jak dobrze zarządzasz poziomem docelowym w pełni kontrolujesz zyski.
hs2 / 2009-10-01 16:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

powinno się zatrzymać,

powinno zatrzymać ruch spatdkowy * - to poprawnie.

Od 10 października będę działał bardziej zorganizowanie na blogu bo forum money jest za proste. Adres oczywiście podam :)

Re: Komentarze do portfela "hs2"

hs2 / 2009-10-01 16:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Realizacja s-ki kupionej przedwczoraj o której pisałem (otwarta na 1063 z ciasnym stopem
)
cena realizacji: 1043,25 pkt
przyczyna realizacji: wsparcie na 1040 pkt które w intraday powinno się zatrzymać, w razie jego przełamania mamy niemal książkową korektę prostą na dziennym do poziomu 1035 pkt.
hs2 / 2009-10-01 16:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
bardzo ciekawe zachowanie naszego indeksu. jeżeli jutrzejsza sesja będzie taka sama to oderwaliśmy się od światowych giełd.
hs2 / 2009-10-01 15:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiście mówię o w20

Re: Komentarze do portfela "hs2"

hs2 / 2009-10-01 15:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
waluta po raz drugi wyprzedza giełdę od początku dnia - czyżby szykowało się wielkie sru w końcówce ?

sp500 dalej męczy 1063 pkt.
hs2 / 2009-10-01 15:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
mniej więcej o to chodziło,
sporo tych fibonów narzuciłeś,czy ma to jakiś konkretny cel bo wykres jest dość mocno nie czytelny jeżeli gra ma być pod fibony - może ewentualnie warto abyś zastosował moją dawną metodę co sądzisz o tym aby fibony jako wskaźnik wyprzedzający umieszczać na jednym wykresie a wskaźniki opóźnione na drugim, na trzecim cykle i wtedy szybko możesz robić analizę tego co aktualnie cię interesuje aczkowliek z doświadzenia powiem ci że ta metoda jest dobra do gry na jednym walorze.
Możesz też grać metodą między rynkową na 4 obszarach giełdy - jeżeli był byś taką metodą zainteresowany to mogę ją ci opisać.
hs2 / 2009-09-30 21:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
life - nie obrazisz się jak jutro podesłał bym ten rysunek? mam problem z fotosikiem i wysłaniem zdjęcia na serwer. Jak widzisz poziom działa :)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

hs2 / 2009-09-30 18:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam kolegów z forum!

czy ktoś z was korzystał już z nowego rynku obligacji który dziś ruszył?
http://www.gpwcatalyst.pl
Sprawdzam obecnie ten temat ale puki co akcje i kontrakty na nie są bardziej atrakcyjne z racji zmienności na której można zarabiać.
hs2 / 2009-09-30 17:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
postaram się do końca dnia narzucić rysunek.

Najnowsze wpisy