Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

Re: XX-latka: Nasze pensje wzrosły 50 razy

hs2 / 2010-01-06 11:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czegoś tu nie rozumiem - skoro w tym całym komunizmie nie było towaru to jak ktokolwiek mógł wtedy tyle kupić? Z tego co wiem od osób starszych niż ja kupić cokolwiek nie było tak łatwo więc co wy porównujecie? Siłę nabywczą dawnej waluty w stosunku do dzisiejszych realiów? Przecież to bez sensu, zwykła propaganda, każdy nieco mądrzejszy wie że jest taki sam bałagan jak był tyle że ludzi zmusza się do pracy w inny sposób bo co z tego że towar jest jak nie stać nikogo na niego?
hs2 / 2010-01-04 15:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ja także lubię czytać wypowiedzi xxxxxl choć niestety nie miałem okazji rozmowy na gg lub w 4 oczy czego żałuję :)


Stare powiedzenie : najgorzej jest pierwszy milion zarobić, ma swoją
wymowę.

trochę nie związane z tematem - ostatnio słyszałem ciekawą przeróbkę podobnego powiedzenia:
Pierwszy milion trzeba ukraść......

.....

.... A potem nie zmienia się tej skutecznej metody :)
hs2 / 2010-01-04 15:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jak jutro będą wzrosty to mamy potwierdzone wybicie w górę na sp500 aczkowliek karty w grze więc nie ma jeszcze o czym mówić tym bardziej dobierać stawki do kart :)

Generalnie na akcjach nie siedzę i nie planuję jeszcze w nie wchodzić, w mojej ocenie jest czas obligacji a w zasadzie kontraktów terminowych na nie ale powoli bo kilka rzeczy nie do końca mnie przekonuje i czekam na kilka danych więc to kwestia może miesiąca.

Głównie zastanawia mnie skala możliwej inflacji którą zapowiadają wzrosty cen złotka i ropy bo bez sensu było by ryzykowanie czegokolwiek dla małej kwoty bo za kilkanaście takich zagrań wyjdę na zero.
hs2 / 2010-01-04 15:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oj tam :) życie to też gra o sumie zerowej, co zyskasz to i tak ci zabiorą a i w sumie to gra o sumie ujemnej bo dochodzi podatek od spadku :) xxxxxxl - a próbowałeś gry pod premie opcyjne? fakt faktem wymaga sporo kapitału
hs2 / 2009-12-30 17:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dziękuję a ja życzę szczęśliwego nowego roku rozpoczętego luką otwarcia we właściwym kierunku :)))) w końcu jaki sylwester i początek roku taka reszta :)
hs2 / 2009-12-30 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a dziękuję :) ostatnio złapałem się że dość zaglądam do twojego portfela - nie rozważałeś umieszczania swoich pozycji na polskiej giełdzie w portfelu money ? u mnie obecnie jak widać lokaty ale powoli przymierzam się do obligacji bo presja inflacyjna powinna wymóc podwyżki stóp %
hs2 / 2009-12-30 17:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a dziękuję :) trochę za długo odpoczywałem od ekranów ale widzę że sytuacja na giełdzie bez zmian, waży się wybicie ale zapominałem że jutro koniec roku więc wypełnianie okienka przez fundusze obecnie rządzi giełdą.
hs2 / 2009-12-23 21:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziękuję za miłe słowa i wzajemnie :) mam nadzieję że po powstaniu bloga dołączysz także do czytelników.
hs2 / 2009-12-23 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miło że zajrzałeś tu - choć mało piszę w twoim protelu zaglądam do niego prawie codziennie.
Co do inwestycji to jeszcze trochę czasu potrzeba ale wygląda obiecująco, generalnie sporo nowego ciekawego doświadczenia doszło no i przyznam że nie spodziewałem się że tak szybko to wszystko będzie szło choć podejrzewam że gdybym nie pilnował ludzi to stało by jak budowy obok
hs2 / 2009-12-23 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
na pewno dam znać jak blog ruszy :)
hs2 / 2009-12-23 21:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jestem podobnego zdania :) każdy kiedyś zaczynał i zderzał się ze ścianą po paru transakcjach że jednak nie takie to proste ale można się tego nauczyć :)
hs2 / 2009-12-23 20:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a dziękować i nawzajem:)

S&p500 - wygląda na to że po świętach mamy wybicie do góry - wolumen zapowiada początek okresu trendów więc dobry prezent gwiazdkowy :)
hs2 / 2009-12-21 20:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Oki :) ostatnio mało pisałem z powodu nieco innej inwestycji która pochłonęła cały mój czas i została ukończona :))) Podziękowania dla Ciułacza z forum money który mnie nakierował na nią :) Tutaj mogę co najwyżej opisać mniej więcej taktykę i obraz rynku jaki widzę, na blogu mógł bym sam podzielić go na kilka części co by mój przekaz był jaśniejszym.
hs2 / 2009-12-21 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zapodam odnośnika do bloga w połowie stycznia :P teraz nie ma co tam czytać
hs2 / 2009-12-21 19:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
obecny kluczowy poziom to maksimum za ostatnie 40 dni, korekta płaska z racji ram czasowych trendu ma się ku końcowi, teraz tylko kwestia kierunku wybicia z tej kilkudziesięciu dniowej konsoli

Najnowsze wpisy