Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

Re: Sprzedaż i kupno tej samej ilości tego samego waloru w tym samym dniu

hs2 / 2009-12-17 21:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zależy kiedy odbyły się obie transakcje
generalnie tutaj jest jak w innych podatkach - różnica między ceną sprzedaży za zakupu przemnożona przez 19% w przypadku zysku.

Dużo gorzej gdy chcesz uczciwie rozliczać w pln pozycje otwarte u zagranicznych brokerów - tu sprawa jest ciekawa - żaden urząd skarbowy nie zrobi ci nic i nic nie udowodni gdy nie odprowadzisz podatku ponieważ prawo polskie obowiązuje na obszarze kraju dotyczy polaków i krajów które są objęte umową o ekstradycję.

Podam ci przykład z mojego zeznania które niebawem będę rozliczał. depozyt masz w złotym, otwierasz pozycję na jakichś zagranicznych akcjach wyliczanych w dolarach np za 800 $ więc masz przewalutowanie przy kursie złotego na poziomie na przykład 2,80 zł za 1 dolca. Cena akcji rośnie, zamykasz pozycję mając 950 $ ale kurs się zmienia i tu pytanie - w koszcie uzyskania przychodu jaki dobierzesz kurs przewalutowania dolara na złoty kiedy za 1 dolara płacą 2,90 zł ?

Najciekawsza sprawa to podejście urzędu skarbowego - byłem, pytałem jak to się ma w przypadku CFD wycenianych w dolcu nikt nie wiedział, napisałem w kilka miejsc,jedni napisali że kurs z dania 31 grudnia ale z innego miejsca że kurs z otwarcia i zamknięcia pozycji , z jeszcze innego miejsca napisano że nie rozumieją o co chodzi w kontraktach CFD (to kontrakty różnic kursowych), o swapy walutowe też pytałem ale otrzymałem tyle interpretacji, do ilu urzędów napisałem.
hs2 / 2009-12-17 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) od mojego wpisu przed miesiąca poziom nie przebity (sp500), na oko korekta płaska :)))) Czas wyjść z surowców. Generalnie nie ma w co inwestować, za mała zmienność, zbyt wiele nie wiadomych, tak za 2-3 miechy na moim celowniku znajdą się obligacje:)

Warto patrząc na giełdę jako układ samo uczący można stwierdzić tyle że ceny są na racjonalnym poziomie co nie dziwi - mało kto ma okazję przeżyć taką bessę o której będzie można wnukom opowiadać jak zarażą się giełdą :)
hs2 / 2009-12-10 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hiperinflacja to koło 100% rocznie ale jb - to już nie te czasy co w latach 80 z racji większej spójności gospodarek. Złoto już daje zapowiedź inflacji ale do hiperinflacji jest daleko z prostej przyczyny - trudno o kredyt więc pieniądz jest drogi a nie tani dlatego łatwiej o deflacyjny dryf taki jak w Japonii od 1991 r - na prostą intuicję - łatwiej pieniądz teraz sprzedać niż nabyć *(zapracować) gdyby było na odwrót to inflacja jak najbardziej wskazana.

Re: Pytanie o rachunek maklerski

hs2 / 2009-12-08 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie masz dochodu więc nie ma co rozliczać :)

Rozumiem że rachunek masz w polskim domu maklerskim (w przypadku zagranicznych pamiętaj że zyski jak i koszty ich uzyskania przeliczasz wg kursu waluty na dany dzień transakcji no i że zagraniczne domy maklerskie nie bez przyczyny są w rajach podatkowych :)
hs2 / 2009-12-07 09:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

i tu..............
nie sądzę aby poziomy pomogły
z poziomami jest tak, że po fakcie zawsze się coś
dopasuje


nie do końca miałem na myśli iluzję opisanego tam systemu a metodę w jakiej zarobił jej autor sporo pieniędzy gdyż opisuje on kolejne etepy giełdowca.


odnoszę się do statystycznego gracza
oczywiscie Ty mozesz byc graczem o ponadprzecietnych
wynikach w danym okresie
tacy zawsze będą

Każdy gracz czasem znajduje się w górnym odchyleniu zysku graczy mających otwarte pozycje w danym trendzie ale dalej dojść nie można, każdy tu ma swoją koncepcję zarabiania ale giełda to ni mniej ni więcej niż odmiana hazardu zalegalizowana, zrasztą jak całe życie :)

Dziękuję za miłą a przede wszystkim rzeczową dyskusję o giełdzie której już dawno nie miałem okazji prowadzić z rozmówcą o tak pokaźnym doświadczeniu.
hs2 / 2009-12-07 09:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

lokata

w dosłownym tego słowa znaczeniu :)))
hs2 / 2009-12-07 09:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wodolejstwo którego w sieci znajdziesz pełno za darmo.

Załóż rachunek demo a za 4 miesiące przypomnij o sobie na forum i daj znać jak ci idzie.
hs2 / 2009-12-07 09:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:) za 700zł to nie jedna kolacja i śniadanie co oznacza więcej okazji do mnożenia związanego z inwestycją :)

Re: Inwestycje czas zacząc-PIERWSZY KROK! czy słuszny?

hs2 / 2009-12-07 09:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

ale wiem ze inwestycje długo
terminowe umieszczac w akcjach

ale skąd o tym wiesz skoro


Nie znam sie najlepiej ale zainwestowałem bo lepiej zaczac
od razu niz czekac w nieskonczonosc


Na początku zastanów się po co chcesz to robić, za około 6 miesięcy zrozumiesz po co miałeś się zastanowić :)
hs2 / 2009-12-07 09:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
granie terminowym z lewarem na początku to odmiana samobójstwa finansowego a to podejście to bardziej hazard niż inwestowanie, różnica między nimi jest taka że w inwestowaniu dobierasz stawkę do prawdopodobieństwa a w hazardzie wysokością stawki żądzą emocje.
hs2 / 2009-11-30 09:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

giełda to "układ samouczący"
mówiąc językiem teorii gier
nie da się zbudować strategii dominującej
coś jak brydź


to tej gry sedno ale zarobić się da - na pewno przerabiałeś poziomy di napolego, wczytaj się w tą książkę ale nie sam system tylko rozumienie giełdy a załapiesz gdzie na tym się zarabia :)
hs2 / 2009-11-30 09:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

zawsze wiedzialam, ze sa mezczyzni ze slabym charakterem
;) wole sie procesowac5-7 lat niz miec swiadomosc, iz pracowalam za darmo...

ciekawe, a wiesz że możesz wygrać i gdy firma zorganizowana jest sp. z o.o. to mimo wygranej pieniędzy nie dostaniesz? procesować się tyle lat to dla mnie głupota, co ty tu wygrasz? chyba tylko satysfakcję że chciałaś komuś dowalić ale dla niektórych kobiet to typowe.
hs2 / 2009-11-30 09:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie ma czegoś takiego jak odrabianie strat, albo zarabiasz albo tracisz ale jak do giełdy podchodzisz na zasadzie hazardu czyli po przegranej chcesz się odkuć co jest jednym z mechanizmów uzależnienia od hazardu to nie, nigdy nie odrobisz ich.
hs2 / 2009-11-29 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a swoja drogą warren - zawsze miło mi się czyta twoje wypowiedzi na money gdyż niemal zawsze są powiązane z spekulacją która tworzy dany trend na wykresie.

Pozdrawiam :)
hs2 / 2009-11-29 21:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nic nie trwa wiecznie a pewne jest jedno że wszystko się zmienia a my na zmianach zarabiamy a konkretniej na spekulacji tych zmian, same zmiany są niczym bo na nie nie mamy wpływu,, ważne aby spekulowano bo gdyby inwestowano w fakty wykres wyglądał by jak schody od danych do danych.

Wzrosty cen złota = inflacja a to przekłada się na stopy % więc kwestia tylko zagrania na zmienność miesięczną i roczną obligacji w usa

Najnowsze wpisy