Forum

Komentarze użytkownika "hs2"

Komentarze użytkownika: hs2

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-09-05 21:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wig 20 świeczki dziennej

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cf953e906f6cc43.html

Czerwona linia - najbliższy opór
Linia zielona - wsparcie z połowy długich białych korpusów + fibonkowe zniesienie przełamane dziś.

Krótko i na temat - długi czarny korpus przełamał ważne w mojej ocenie wsparcie. W zielonym okręgu jest formacja objęcia hossy, wsparcie tworzone przez formację jest na poziomie ok. 2494 pkt.
W czerwonym okręgu znajduje się grupa świec której można przypisać własności harami - linia oporu na 2621 pkt, harami jako odwrócenie trendu potwierdzone dzisiejszą sesją.
Rynek podszedł pod poziom oporu drugiego okna hossy i zrealizował jeden z wariantów o których pisałem, na drugiej czarnej świecy harami można było zagrać S z stopem na wysokości max poprzedniej świeczki.

Warianty na przyszły tydzień:
zakładam 1-2 sesje w trendzie bocznym na dzień dobry w każdym z wariantów.
1 - przełamanie 2494 pkt po konsolidacji i spadek w rejony 2403 - zagranie - S po przełamaniu 2495 pkt na bazowym, stop uznaniowo

2 - powrót do linii oporu która powstała z ostatniego poziomu wsparcia i dalsze spadki, na poziomie tej linii znajduje się fibonek co podkreśla jej wagę i wagę jej przełamania, pod to łatwo zagrać ale jak to już wy macie pomyśleć :) - zagranie - s przy rejonie 2535 na bazowym, stop kilka pkt powyżej 2541 pkt

3 - wielki brat z za oceanu, zaskakująco dobre dane lub inna forma niezdyskontowanych dobrych danych po za sesyjnych daje kupującym wiarę że ich papiery są więcej warte niż obecnie o nich myślą i rośniemy pod opory na 2618 pkt (okno pierwsze hossy zalane świeczkami więc ma słabszą wymowę ale możliwe że przy słabym rynku zadziała jak opór, poziomy podane tydzień temu) Zagranie L uznaniowo w razie przełamania 2541 pkt + kilka pkt uznaniowo, stop ciasny uznaniowy.

który wariant będzie wykonany raczej nie jest istotne, rynku nigdy się nie przewidzi, jeżeli żaden z nich się nie spełni trudno, kilka małych strat , ale dobranie pozycji pod większość jego możliwych ruchów z dobrym stopem daje szanse na zysk, wystarczy że spełni się jeden z nich po długość kolejnych ruchów rekompensuje stopy i daje zysk. :)

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu :)
hs2 / 2008-09-05 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co do realizacji s spróbuj kiedyś takiego systemu - połowę lub 3/4 pozycji zamykasz na poziomie docelowym jaki obrałeś wchodząc na rynek a resztę trailing stopem pomęcz :) Czasami ten 1 kontrakt męczony trailing stopem może dać naprawdę ładny wynik, od jakiegoś czasu tak robię przy niektórych wejściach na rynek i jestem zadowolony z metody, po za małymi stratami dała mi raz na bzwbk ładny wynik którego nie spodziewałem się, rynku nie przewidzisz, trzeba się do niego dostosować :)

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-09-05 12:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
stare powiedzenie z wall st mówi:
jeżeli taksówkarz mówi ci że kupił akcje jedź do domu maklerskiego je sprzedać
cytat z radia:
"Obecnie bardzo popularne są fundusze obligacji, coraz więcej osób wybiera je jako źródło mniejszego ale pewniejszego zysku"
Słyszałem w ostatnim czasie kilka innych komunikatów o "bezpiecznych" inwestycjach w złoto które w ostatnich latach dały duże stopy zwrotu, ten sam schemat był w październiku i listopadzie z akcjami, coś mi się zdaje że miesięczny układ morfego wypełnia się jak trza:)
hs2 / 2008-09-05 10:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zdarza się :) Pamiętam jak na początku podałeś pozycję dla luk gdy nikt nie wierzył że da to zysk a dało ładny :)

luka = emocje po za sesją, obecne spadki = emocje na sesji
Bzwbk chyba dąży do tej linii którą uprzednio narysowałem.
hs2 / 2008-09-05 09:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
skąd ten pesymizm ? korekta na s&p była by wskazana nawet malutka :)
hs2 / 2008-09-05 09:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czasem tak czasem nie - zerknij na sygnały ze stron poprzednich, można zamknąć uznaniowo lub poczekać na fix końcowy.
hs2 / 2008-09-02 16:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
swoją drogą pierwszy 4 cyfrowy profit na koncie od początku gry na prawdziwym kapitale cieszy , połowę wypłaciam i przeznaczam na 1 piwo i inne pomoce naukowe :))))

Re: ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

hs2 / 2008-09-02 16:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wariant drugi mojej analizy prawie wypełniony, poziom dla wigu20 (analiza była dla instrumentu bazowego) był o 6 pkt wyższy czyli mieści się w około.

Na kontraktach zamknąłem teraz całe 2 pozycje bo osiągnęły one poziom docelowy jaki sobie postawiłem. Tymczasem znikam na 3 dni odpoczynku od giełdy bo od początku roku codziennie nad nią siedzę a za radą przeczytaną w książce jednego z lepszych traderów odpoczynek od tego jest też wskazany, po powrocie będę podawał analizy dla paru akcji bo na kontrakty mam za małe doświadczenie no i wiedzę w mojej obecnej ocenie do gry uznaniowej jaby być ponad kreską:)

Udanej gry i obfitych profitów :)
hs2 / 2008-09-02 15:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przebić przebiją :) puki co podbijają okno które parę dni demu wskazałem jako pierwszy ważniejszy poziom oporu.
hs2 / 2008-09-02 08:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jedno to ręce drugie to nogi, bez posiadania obu nie ruszysz :)
hs2 / 2008-09-02 00:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pablo jeżeli ktoś mąci tańcem przed kreskami (kenobiemu przypisano takie określenie) potraktuj jego wypowiedź jako element tej gry - element ten ma za zadanie wywołać u ciebie wątpliwości przy grze uznaniowej lub mechanicznej które przełożą się na ilość błędnych transakcji. Tego typu wypowiedzi traktuj jak trening samego siebie, będziesz miał sytuacje gdy tłum powie sprzedaj a system pozwie kupuj, wtedy po prostu kup i trzymaj się trendu pamiętając o stopie i nie patrząc na innych.

Reasumując czerp informacje od najlepszych którzy to udowodnili jak gabri lub morfe w tym kąciku (jak grasz na małych spółkach polecam też polecam portfel Biga bo to dobra kopalnia informacji), a dyskusje prowadź z każdym kto twoim zdaniem nie chce ci zaszkodzić lub dąży do tego co ty czyli jak najmniejszej liczby stratnych transakcji i jak największych zysków.

dzięki morf za polecenie tydzień temu książki wiesz której :) Zmienia spojrzenie na rynek.
hs2 / 2008-09-01 20:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
lepiej grać z trendem, akceptować małe straty bo to klucz do zysków.
hs2 / 2008-09-01 20:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no nie mogli bo amerykańskie szwagry dziś mają wolne, brytyjskie były za leniwe a nasz kapitał spekulacyjny ma bardziej opłacalne zabawy o nazwie małe spółki - przykład optimusa - wzrost o chyba 20 czy 30 % w dwa dni potem dystrybucja, odczekać miesiąc i przejść na kolejną spółkę i tak na okrągło.
Na 3 wiedźmy wszyscy znajdą się, o to akurat nie ma co się martwić :)
hs2 / 2008-09-01 15:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
spory stop, poziomy na DT czy na najbliższe 2-3 sesje?
hs2 / 2008-09-01 14:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
danke :) jak będę miał coś ważniejszego do napisania maznę:) Nie możemy zakryć pierwszego okna hossy.

Najnowsze wpisy